Za co může být 2 z chování?
Chování žáka ve škole a na akcích pořádaných školou se v případě použití klasifikace hodnotí na vysvědčení stupni: a) 1 – velmi dobré, b) 2 – uspokojivé, c) 3 – neuspokojivé.Stupeň 3 (neuspokojivé) Chování žáka je v příkrém rozporu s pravidly slušného chování. Dopouští se závažných přestupků proti školnímu řádu nebo provinění, že je jimi vážně ohrožena výchova nebo bezpečnost a zdraví jiných osob. Porušuje zásady ohleduplnosti a úcty při jednání s druhými lidmi.povinném předmětu horší než stupeň 2 – chvalitebný a průměrný prospěch z povinných předmětů není horší než 1,5 a chování je hodnoceno jako velmi dobré). stupněm 5 – nedostatečný). stupněm 5 – nedostatečný nebo není-li žák hodnocen z některého předmětu na konci druhého pololetí).

Kdo uděluje dvojku z chování : známky a důtky

Známka z chování hodnotí, jak se žák chová během jednoho pololetí. Na výběr mají ze známek velmi dobré (jednička), uspokojivé (dvojka) a neuspokojivé (trojka). Sníženou známku chování navrhuje v pololetí třídní učitel/ka. O známce hlasuje pedagogická rada.

Kdy se dává dvojka z chování

Chování žáka ve škole a na akcích pořádaných školou se v případě použití klasifikace hodnotí na vysvědčení stupni: a) 1 – velmi dobré, b) 2 – uspokojivé, c) 3 – neuspokojivé.

Co to je dvojka : Dvojka je spolu s číslem jedna velmi důležité číslo, které stálo na počátku všech početních pokusů lidstva. Je to nejmenší a jediné sudé prvočíslo. Římská číslice dva je II. Tutéž číselnou hodnotu má i hebrejské písmeno bet.

Co to je reparát Žák, který na konci školního roku na vysvědčení dostal pětku z jednoho nebo dvou povinných předmětu, bude vykonávat opravnou zkoušku neboli reparát. Když vykoná zkoušku úspěšně, tak automaticky postupuje do dalšího ročníku.

Stupeň 2 (uspokojivé)

Chování žáka je v rozporu s pravidly chování a s ustanoveními vnitřního řádu školy. Žák se dopustí závažného přestupku proti pravidlům slušného chování nebo vnitřnímu řádu školy, nebo se opakovaně dopustí méně závažných přestupků.

Za co můžu dostat ředitelskou dutku

Žáci mohou za porušení školního řádu dostat několik postihů – napomenutí nebo důtku třídního učitele, dvojku a trojku z chování nebo důtku ředitele. Ta je pro děti největší výstrahou, ředitel ji může udělit v případě vážného porušení řádu. Například pokud se žák chová agresivně k ostatním dětem.Hodnocení výsledků vzdělávání žáka na vysvědčení v jednotlivých předmětech se hodnotí na vysvědčení pěti klasifikačními stupni prospěchu (1-výborný, 2- chvalitebný, 3-dobrý, 4-dostatečný, 5-nedostatečný, nehodnocen, uvolněn).Ředitel školy může na vlastního rozhodnutí nebo z podnětu udělit po projednání na pedagogické radě pochvalu na vysvědčení, důtku ředitele školy, sníženou známku z chování.

Praha

Stanice Sídlo Analog. frekvence
Český rozhlas Vltava Praha FM Praha 105,0 MHz
DAB Plus Top 40 Plzeň
Dance Rádio Praha FM Praha-Zelený Pruh 89,0 MHz, Praha-Jinonice 102,9 MHz
Evropa 2 Praha FM Praha 88,2 MHz

Na jaké frekvenci vysílá Český rozhlas 2 : Distribuce signálu

Město/Oblast Frekvence
Praha 91,2 FM
Trutnov 93,4 FM
Chomutov 94,2 FM
Valašské Meziříčí 96,8 FM

Kolik můžu mít 5 na vysvědčení : Mají to tak nastavené, jestliže kdokoliv chybí více jak 25% hodin z jakéhokoliv předmětu, dělá vždy na konci pololetí zkoušky z toho předmětu, aby byl klasifikován.

Kdy musí žák opakovat ročník

Žák, který plní povinnou školní docházku, opakuje ročník, pokud na konci druhého pololetí neprospěl nebo nemohl být hodnocen. To neplatí o žákovi, který na daném stupni základní školy již jednou ročník opakoval.

Příklad klasifikace na vysokých školách

Zkouška Zkouška (klasická číselná stupnice) Kolokvium
A (výborně) 1 (výborně) P (prospěl)
B (výborně minus) 1,5 (velmi dobře)
C (velmi dobře) 2 (dobře)
D (velmi dobře minus) 2,5 (uspokojivě)

Učitel nemůže pětkou ohodnotit něco, co není. Navíc hodnotit pětkou nepřinesený domácí úkol je v rozporu se zásadami hodnocení. Rodič nemá povinnost podepisovat domácí úkoly. Lékaři nemají povinnost podepisovat omluvenky do školy.

Co musí mít ředitel školy : Ředitelem školy se může stát jen osoba, která splňuje předpoklady pro činnost pedagogického pracovníka. Dále musí mít praxi ve výkonu přímé pedagogické činnosti nebo v činnosti, pro kterou jsou potřebné znalosti stejného nebo obdobného zaměření, nebo v řídící činnosti nebo v činnosti ve výzkumu a vývoji.