Z jakého kontinentu pochází pštros?

Třída Ptáci (Aves)
Řád Pštrosi (Struthioniformes)
Rozšíření Afrika (dvě oddělené populace – jižní a východní a střední Afrika)
Biotop poušť a polopoušť (polopouště, savany )
Potrava části rostlin, bezobratlí (části rostlin, bezobratlí)

Pštrosa můžete celkem snadno sehnat od chovatelů, cena se v inzerátech pohybuje kolem pěti tisíc korun.V přirozeném prostředí snáší pštrosi průměrně 12 až 18 vajec ročně, zatímco pštrosi chovaní v lidské péči mohou snést až 130 vajec ročně (i když průměrné množství je 40 až 60 vajec).

Proč se chová pštros : Mezi výhody chovu patří: Vysoká užitkovost pštrosů: z jednoho jedince lze získat až 35 kg masa, 1,5 m2 kůže, 2 kg peří, 1,5 kg tuku a 30 až 80 vajec za rok. Nízké náklady na chov: pštrosi jsou nenároční na potravu, odolní vůči nemocem a nevyžadují speciální péči.

Kde se vyskytuje emu

Třída Ptáci (Aves)
Rozšíření Austrálie
Biotop travnaté území (křovinatá step )
Potrava části rostlin, bezobratlí, plody (plody, výhonky, bezobratlí)
Rozměry délka těla 1,5–1,9 m, ocas nemá, hmotnost: 30–45 kg

Jak se řekne anglicky pštros : pštros

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
pštros ostrich

Množství potravy, které pštros sní, závisí na jeho velikosti, věku a aktivity. Průměrně dospělý pštros může denně zkonzumovat od 1,5 do 3 kg potravy. V období růstu a reprodukce mohou jíst více. Je důležité sledovat jejich stravovací potřeby a nepřekrmovat je.

V době sexuální zralosti (mezi 2 až 4 roky) mohou samci dosahovat výšky od 1,8 do 2,7 metrů a samice od 1,7 do 2 metrů. Během prvního roku života mláďata rostou o 25 cm za měsíc. Po jednom roce života váží mladý pštros okolo 45 kg. Pštrosi se mohou dožívat až 75 let.

Jak dlouho vydrží pštrosí vejce

Trvanlivost: Vejce vydrží čerstvé 4 – 5 týdnů. Vám jej doručíme s expirační lhůtou 2 – 5 týdnů.V prvním období po vylíhnutí mláděte pštrosa se krmí kompletní tvarovanou stravou uváděnou jako Pštros – výkrm 1 (nebo Energys Pštros Mini), kterým se krmí do 6 měsíců věku zvířete. Od druhého měsíce lze přidávat čerstvou, nebo sušenou objemnou píci (vojtěška, vojtěškotravní porost, jetel) a to: od 2 měsíců věku 25%Potrava. především bobule a semena, ale i jiné části rostlin a hmyz a další členovce. Vydrží poměrně dlouho bez potravy (až několik týdnů). Pijí málo často, ale o to více – když už se dostanou k vodě, vypijí jí velké množství "do zásoby".

Psímu mláděti se ve staré češtině říkalo ščeně, ščenec, ščeňátko, psík. Slovy ščeně a ščenec se nazývala nejenom psí štěňata, ale i mláďata jiných šelem (lvový štěnec). Praslovanské ščenę, ščenъcъ se obvykle vyvozuje z indoevropského skeno-, což je tvar od (s)ken – začínat, být mladý.

Jak říct kroužek anglicky : kroužek

kroužek m(zdrob.)
1. ( kruh ) ( small ) circle , circlet , ringlet
2. ( kruhový předmět ) ring , circle , ( prstýnek ) annulet
3. ( zájmová skupina ap .) circle , group , club

Jak říct Večerka anglicky : shop vs. store

britská americká
off-licence liquor store obchod s alkoholem
DIY shop hardware store obchod pro kutily, železářství
corner shop convenience store večerka
charity shop thrift store charitativní obchod

Co Zerou pštrosí

Pštros je všežravec, který se živí různými rostlinami, semeny, plody, hmyzem a drobnými živočichy. Má velmi malý zobák, kterým trhá potravu, ale nemá zuby, takže ji nemůže žvýkat. Proto polyká kameny, které mu pomáhají rozdrtit potravu v žaludku.

Pštrosí vejce je největší z vajec všech žijících ptáků, i když vzhledem k velikosti pštrosů je naopak jedním z nejmenších. Má hmotnost 750–1600 gramů (může tedy vážit až jako 30 slepičích vajec), obvyklé rozměry 16 × 13 cm a je tak největší známou současnou buňkou na světě.Koupená vejce by měla být jedlá minimálně 3-4 týdny po prodeji a 1-2 týdny po datu minimální trvanlivosti (pokud jsou skladovaná v chladu). Pokud si nejste jistí, jestli je vejce pořád dobré, dá se to snadno a rychle zjistit jednoduchým testem. Vaječná skořápka je porézní a póry může procházet vzduch.

Kolik sní Pstros : Množství potravy, které pštros sní, závisí na jeho velikosti, věku a aktivity. Průměrně dospělý pštros může denně zkonzumovat od 1,5 do 3 kg potravy. V období růstu a reprodukce mohou jíst více. Je důležité sledovat jejich stravovací potřeby a nepřekrmovat je.