Z jakých dvou barev vznikne černá?
Smícháním modrozelené (azurové) a žluté barvy vznikne barva zelená, žluté a purpurové barva červená a purpurové a modrozelené barva modrá. Smícháním všech tří základních barev dostaneme barvu černou.Namíchat černou barvu ale není vůbec jednoduchá záležitost. Nejběžnější metodou je smíchání základních barev, jako jsou červená, modrá a žlutá, ve správných poměrech, často ale vyjde spíše tmavě hnědá barva.Aditivním smícháním všech jednoduchých barev (červené, oranžové, žluté, zelené, modré, indigové a fialové) ve stejných poměrech vznikne světlo bílé.

Co vznikne smícháním červené a zelené : červené a zelené, dostaneme barvu žlutou. Budeme-li clonou měnit poměr intenzity obou světel, dostaneme různé barevné odstíny mezi těmito barvami.

Z jakých dvou barev vznikne hnědá

K míchání hnědé barvy ze základních barev budeme potřebovat žlutou, červenou a modrou. Pokud tyto tři barvy smícháme, máme z nich hnědou. Hnědá barva vzniká smícháním červené a zelené barvy. Zelenou barvu získáme smícháním žluté a modré, proto nám k namíchání hnědé tyto základní barvy poslouží.

Z jaké barvy vznikne fialová : Jak už jsme na začátku zmínili, fialová barva se primárně míchá z modré a červené barvy. Modrá barva je pak dominantní. Následně se přidá trochu červené barvy, poměr je cca 3:2 či 3:1, záleží, jaký odstín fialové si přejete.

Černá (básnicky též čerň) je „barva“, kterou oko vnímá v případě, že z daného směru nepřichází žádné světlo. Tento nedostatek světla může být dán jak neexistencí zdroje, tak tím, že příslušný materiál pohlcuje světlo všech barev, namísto aby některé barvy odrážel (či propouštěl).

primárních (červená, modrá a žlutá), sekundárních (oranžová, zelená a fialová) a terciálních (zelenožlutá, červenooranžová apod.) Primární barvu nemůžeš vytvořit pomocí míchaní. Sekundární barvu vytvoříš smícháním dvou primárních barev a terciální vytvoříš smícháním primární a sekundární barvy.

Co znamená černá barva

Černá je barvou protestu, vzdoru a smutku. Volba této barvy značí závažný vnitřní konflikt. Černá je barvou tmy, symbolem smutku, zániku a smrti.Od vnějšího okraje duhy směrem k vnitřnímu plynule přechází v pořadí: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá až fialová. Pokud si chceš zapamatovat pořadí barev, nauč se následující větu, kde jsou ve slovech skryté jednotlivé barvy: Červený pomeranč zežloutne, když se zazelená modrá fiala. Duhu si můžeš vytvořit i ty.červené, žluté a modré. Smícháním těchto odstínů (vždy velmi malé množství) nám vznikne tmavě hnědá barva, do které postupně přidáme bílou a opět velmi malé množství černé (v poměru k bílé 10:1), vše smícháme a máme teplejší odstín šedé barvy.

Zelenou lze při subtraktivním míchání barev získat jako kombinaci žluté a modré barvy. Zelená barva patří mezi základní barvy při aditivním míchání (viz RGB), jejím doplňkem je fialová. (Někteří umělci uznávají tradiční teorii barev, podle které je doplňkem zelené barvy červená.)

Z jakých dvou barev vznikne modrá : Modrá (básnicky modř) je jedna ze základních barev barevného spektra, je to barva monochromatického světla o vlnové délce zhruba 470 nm. Modrá barva patří mezi základní barvy při aditivním míchání (viz RGB), jejím doplňkem je žlutá.

Z jakých dvou barev vznikne fialová : Jak už jsme na začátku zmínili, fialová barva se primárně míchá z modré a červené barvy. Modrá barva je pak dominantní. Následně se přidá trochu červené barvy, poměr je cca 3:2 či 3:1, záleží, jaký odstín fialové si přejete. Smícháním těchto barev vznikne poměrně tmavá fialová.

Co vznikne z červené a modré

červená + modrá = fialová (purpurová)

Bílá (básnicky běl) je barva, kterou oko vnímá v případě, že z daného směru přichází světlo všech barev. (Jejím nejtmavším odstínem je černá, která vzniká tím, že do oka nedopadá žádné světlo.)Černá je barvou protestu, vzdoru a smutku. Volba této barvy značí závažný vnitřní konflikt. Černá je barvou tmy, symbolem smutku, zániku a smrti. Černé šaty, černé vlajky, černé lodní plachty znamenají vždy něčí smrt.

Jak vytvorit tmave zelenou : Je možné ji namíchat z primárních barev, kterými jsou žlutá, modrá a červená. Základ tvoří žlutá a modrá, čím je větší podíl žluté, tím světlejší zelenou barvu získáme a naopak, čím více dáte modré, tím získáte tmavší zelenou.