V kolika si můžu zmenit jméno?
K žádosti je třeba přiložit matriční doklady (rodný, oddací list, popřípadě úmrtní list u osoby ovdovělé), pravomocný rozsudek o rozvodu či o zániku partnerství, doklad o místu trvalého pobytu na území ČR, doklad o státním občanství a souhlas osoby starší patnácti let, jde-li o změnu jejího jména nebo příjmení.změna příjmení se povolí tehdy, jde-li o příjmení hanlivé, nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod, změna příjmení se nepovolí, jestliže by změna byla v rozporu s potřebami a zájmy nezletilého dítěte.Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč.

Jak si legálně změnit jméno : Ke změně jména budete potřebovat vyplněnou žádost (jak taková žádost vypadá), rodný list, občanský průkaz a případně potvrzení od sexuologie. Od podání vaši žádosti má matriční úřad povinnost rozhodnout do 30 dnů, zda vám změnu schválí. Poté obdržíte rozhodnutí, zda byla vaše žádost schválena.

Kolik stojí druhé jméno

Prohlášení o volbě druhého jména není časově omezeno, nepodléhá správnímu poplatku, lze je učinit pouze jednou a nelze je vzít zpět. Podrobné informace poskytne kterýkoli matriční úřad. Fyzická osoba je povinna užívat v úředním styku dvě jména, jsou-li zapsána v matriční knize vedené matričním úřadem.

Jak zmenit příjmení bez ová : Pokud matriční úřad v ČR žádosti vyhoví, je výsledkem řízení nový rodný/oddací list s uvedením, že žena používá od data vyhovění žádosti příjmení v mužském tvaru. Na základě tohoto oddacího listu pak může žadatelka podat na našem úřadu žádost o nový cestovní na příjmení bez koncovky -ová.

Pokud se vám vaše jméno či příjmení nelíbí a chcete změnu, musíte podat písemnou žádost. Tu adresujete matričnímu úřadu, v jehož správním obvodu jste přihlášeni k trvalému pobytu.

Podle nejčerstvějších dat mají Češi 69 537 různých křestních jmen.

Kolik stojí změna jména na letence

Pro začátek je třeba si uvědomit, že naprostá většina aerolinek změnu cestujícího na letence vůbec neumožní, a to ani za poplatek.Fyzická osoba, jejíž příjmení jsou zapsána v knize narození nebo manželství, může před matričním úřadem prohlásit, že bude užívat jedno, popř. dvě příjmení. Za trvání manželství lze takovéto prohlášení učinit pouze souhlasným prohlášením manželů.V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Adolf
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.
Podle údajů z roku 2016
Četnost jmen a příjmení graficky na mapě, četnost dle ročníků v grafu, původ a osobnosti Jméno Adolf na webu kdejsme.cz

Co je potreba na změnu jména : K písemné žádosti je třeba doložit: rodný list, popř. oddací list žadatele nebo rodný list nezletilého dítěte. jde-li o osobu rozvedenou, doklad o rozvodu manželství, jde-li o osobu ovdovělou, úmrtní list.

Jak mít 2 jména : Popis služby. Máte-li v matriční knize zapsáno jedno jméno, můžete před matričním úřadem prohlásit, že budete užívat dvě jména. Do matriční knihy lze na pozici druhého jména zapsat jakékoliv existující jméno, a to v správné pravopisné podobě.

Jaké je nejhezčí holčičí jméno

V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Co vše zmenit po zmene příjmení : Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).