Alma mater Pražská konzervatoř
Aktivní roky 1931–1944, 1950–1957
Choť Jan Kopecký (1947–1956) Kurt Lundwall (1969–1972)
Partner(ka) Gustav Fröhlich (1935–1936) Joseph Goebbels (1936–1938)

Herečce Zdence Procházkové bylo 95 let. Ve věku 95 let zemřela herečka Zdenka Procházková. Zahrála si v seriálu Arabela nebo ztvárnila Lídu Baarovou ve filmu režiséra Filipa Renče.Krematorium Strašnice, PrahaLída Baarová / Místo pohřbení

Kde zemrela Lída Baarová : 27. října 2000, Salzburg, RakouskoLída Baarová / Úmrtí

Kde zila Lída Baarová

Funkcionalistický skvost v srdci pražské Hanspaulky má za sebou pestrou minulost. Vila byla před válkou domovem herečky Lídy Baarové, od 50. let chátrala a v roce 2005 ji citlivě zrekonstruoval architekt Lábus.

V čem hrála Lída Baarová : Herečka

Filmy
1950 Milenci z Ravella
Náklaďák
1944 Pekařka
1943 Její cesta

V minulosti zde žili básník Jaroslav Seifert, malíř a grafik Cyril Bouda, herečka Lída Baarová, král komiků Vlasta Burian a člen skupiny Devětsilu architekt Evžen Linhart. Dnes na Hanspaulce žije například slavný grafik a malíř Jiří Anderle.

Adina Mandlová, Barrandovská 180/46, Praha 5-Hlubočepy

Inspektor drah Mandl měl v přízemí domu, který se stavěl pouhých pět měsíců, svou pracovnu. Pokoje zde měl i personál.

Kdy vznikla Hanspaulka

Hanspaulská liga neboli Hanspaulka je amatérská fotbalová soutěž hrající se v Praze od roku 1971. Je pod záštitou Pražského svazu malého fotbalu. Původem pochází z pražské čtvrti Hanspaulka, ale rozšířila se na celou Prahu.Bydlela v Praze na nábřeží poblíž Mánesa, ve druhém patře domu Hlaholu, kde ještě před válkou bydlela také Adina Mandlová.Hanspaulská liga neboli Hanspaulka je amatérská fotbalová soutěž hrající se v Praze od roku 1971. Je pod záštitou Pražského svazu malého fotbalu. Původem pochází z pražské čtvrti Hanspaulka, ale rozšířila se na celou Prahu.

Pravidla. Na hřišti je pět hráčů a brankář. Hra se řídí pravidly malé kopané. Každý zápas je rozčleněn na dvakrát třicet minut.

Jak dlouho trva malá kopana : Hrací doba je 2 × 20 minut. Auty se vhazují a týmy nastupují v sestavě 5 hráčů a jeden brankář. Tresty a karetní napomenutí jsou stejné jako v kopané. Pokud je ovšem hráč potrestán červenou kartou, může po pěti minutách nastoupit do pole zpět hráč jiný.

Proč je fotbal tak populární : Proč je fotbal tak oblíbený Popularita fotbalu spočívá zřejmě ve faktu, že fotbal má poměrně jednoduchá pravidla, a že je velmi snadné a málo nákladné začít fotbal provozovat, v podstatě si stačí pořídit pouze míč. Fotbal se tak hraje ve všech koutech po celé zeměkouli, ať už v chudých či bohatých oblastech.

Jak dlouho trvá poločas

Standardní hrací doba fotbalu je 90 minut rozdělených na dvě poločasy po 45 minutách s krátkou přestávkou mezi nimi, obvykle 15 minut. Po uplynutí 45 minut rozhodčí na signál ukončí první poločas a hráči se odeberou do šaten na přestávku.

Historie fotbalu sahá až do starověkého Řecka a Říma, kde se hrály podobné hry s míčem. Nicméně moderní fotbal, tak jak ho dnes známe, se vyvinul v 19. století v Anglii. Existuje několik verzí toho, kdo přesně vymyslel fotbal, ale všechny se shodují na tom, že vývoj byl postupný a zapojoval více lidí a regionů.Fotbal, jak ho známe v dnešní podobě, se zrodil v Anglii začátkem druhé poloviny 19. století.

Kolik se plati za cervenou kartu : ŽLUTÁ A ČERVENÁ KARTA:

Trestá se pokutou 50 Kč a zákazem závodní činnosti na 1 nejbližší utkání bez dalšího projednávání.