V čem uchovávat mouku?
Mouku běžně skladujeme na spíše tmavém, suchém a větraném místě, při teplotě okolo 15 až 18 °C, ideálně ve vzduchotěsné dóze. Nikdy ji nenecháváme v papírovém sáčku, ve kterém si ji z obchodu doneseme.Správně uskladněná mouka vám vydrží minimálně 1 rok. Pokud ve spíži najdete mouku, která má již několik týdnů po doporučovaném datu spotřeby, můžete ji v klidu zkonzumovat, pokud vám nepřijde jinak barevná nebo nemá jinou konzistenci než běžně zakoupená nová mouka.Sůl si bere vlhkost ze vzduchu. Nejlépe je jí skladovat ve vzduchotěsné skleněné nádobě. K zakrytí použijte raději víčko z umělé hmoty. Doporučená doba spotřeby je při správném skladování 5-6 let.

Jak dlouho vydrží mouka : Mouka: Bílý prášek dokáže vydržet i 20 let. Musí být však uzavřena v nepropustném sáčku. Proto, pokud si koupíte mouku v papírovém obalu, vložte ji do krabice nebo ze sáčku odsajte vzduch. Suché těstoviny: Ty dokáží překonat až 30 let.

Co se stane s prošlou moukou

Těstoviny, rýže nebo mouka jsou v pořádku i rok po uplynutí minimální trvanlivosti. Ovesné vločky nebo müsli neschovávejte ve spíži déle než dva měsíce po exspiraci. Jogurt uchovávaný v lednici můžete bez obav sníst i pět dní po překročení data minimální trvanlivosti.

V čem skladovat pšenici : Nejdůležitější je při skladování pšenice Halla dodržovat správnou teplotu. Pro uchování pšenice je nutná teplota mezi 15°C a 18°C, stejně jako nízká vzdušná vlhkost. Optimální vlhkost je mezi 55% a 65%. Vyšší vlhkost může vést ke špatné kvalitě pšenice, zejména ve formě plísní a plísňových infekcí.

Tmavé mouky jsou o něco tmavší a jejich odstín je žlutošedý. Mouky celozrnné mají hnědavý nebo načervenalý odstín, žitné jsou pro změnu šedobílé se zelenomodrým odstínem. Nyní už víte, jak poznat čerstvou mouku. Před vámi je další otázka, prosívat či neprosívat Raději ano.

Trvanlivé salámy se mají skladovat v suchu (aby nenavlhly a nedošlo k povrchovému růstu plísní) a temnu (aby se omezila oxidace tuků). Teplota většinou není rozhodující, je však jasné, že i ona ovlivňuje (zejména při vyšší aktivitě vody) průběh všech dějů, včetně mikrobiálních.

Jak uchovávat zavařeniny

Jak zavařeniny skladovat

Zavařeniny skladujte v suchém sklepě nebo ve spíži, kde je ideálně sucho, temno a celoročně + – stejná teplota. Zbytečně zavařeniny neprotřepávejte, neťukejte s nimi apod. Tak vám vydrží i několik let, jen časem už třeba nebudou mít okurky tak hezkou barvu. Jedlé ale budou pořád.Chuť by měla být moučná, rozhodně ne však hořká, nakyslá nebo dokonce s cizí pachutí. Žluklá chuť značí mouku, která je nebo byla špatně skladovaná. Když chutná mouka kysele, je z vlhkého obilí. Barva by měla být vyrovnaná, stejně jako granulace.Vyhazovat je možná považujete za obezřetné, ale ve skutečnosti je to zbytečné plýtvání. Ve většině případů pár dní prošlému jogurtu, mléku, tvarohu a dalším vůbec nevadí. Obvykle se uvádí doba jeden týden, kdy lze tyto produkty (při správném skladování) bez problému konzumovat.

Současně je třeba zabránit přehřívání prostor a snížit teplotu na nejnižší možnou mez. Teploty nad 20 °C jsou nežádoucí, přičemž ideální skladovací teplota je někde kolem 5–10 °C. Také je nutné předejít prudkým teplotním změnám, které by mohly zapříčinit orosení obilí.

Kde se skladuje obilí : Skladování zrna v sile

Konstrukce skladu musí být z trvanlivých materiálů a prostory pro uskladnění chráněny proti ptactvu a hlodavcům. Prostory ke skladování zrna musí být čisté, suché, snadno větratelné, bez plísní, škůdců a cizích pachů.

Jak dlouho vydrzi otevreny salám v lednici : Uzeniny. Šunku a jiné čerstvé uzeniny uchovávejte pečlivě zabalené v lednici, při teplotě do 5°C. Pokud není na obalu uvedeno jinak, spotřebujte je do jednoho až dvou dnů po otevření nebo nákupu. Když začnou být na povrchu lepkavé nebo nazelenalé, už je nejezte.

Jak dlouho vydrží šiška salámu

Celá šiška turistického salámu Vám vydrží několik týdnů, takže pokud rádi chodíte na tůry, nakrájíte si sami dle potřeby 🙂 1 položka v košíku = 1 kus turistického salámu. Skutečná cena se odvíjí od skutečné hmotnosti.

Ovoce a zeleninu zavařujeme obvykle ve vodní lázni v zavařovacím hrnci s poklicí a teploměrem. Zavařovat lze v tlakovém hrnci, v elektrické, plynové, horkovzdušné i mikrovlnné troubě.Kořenová zelenina by se měla skladovat v takové poloze, v jaké roste. Například mrkev nebo petržel v poloze vertikální, umístěná ve sklenici s kořeny ponořenými ve vodě. Pokud není ve sklenici voda, zabalíme zeleninu do vlhké utěrky a skladujeme ji nastojato v lednici.

Kdy se začne kazit jídlo : Do chladničky nedávejte horké pokrmy, nejdřív je prudce ochlaďte ve studené vodě. Rychle se kazící potraviny, které byly déle než 4 hodiny při teplotě nad 25 °C, už do lednice nedávejte – budou se kazit dál. Rychle a dobře je tepelně opracujte a zkonzumujte.