S péčí o dětské oblečení začněte před vaším velkým dnem
Ideální jsou 100% přírodní materiály jako bavlna či bambusová vlákna. Jsou měkké, prodyšné, nedráždí pokožku a zvládnou časté praní. Veškeré oblečení, ale i povlečení a další textilie vyperte před prvním použitím, tedy ještě před narozením vašeho miminka.Obecně platí, že povlečení pro miminko, které je nejnáchylnější ke znečištění, by se mělo prát každé tři dny. Zbytky mléka, sliny, pot, to vše přitahuje bakterie. Navíc malé děti často vkládají rohy povlečení nebo polštářku do úst, takže je třeba postýlku pravidelně kontrolovat a převlékat.Pokud máte miminko a dáváte si pozor na chemikálie a následné podráždění, zvolte jemnější aviváže speciálně vyrobené pro domácnost s dětmi. To jsou například aviváž Coccolino s medvídkem a Silan. Sháníte aviváže z Německa Sáhněte po značce WaschKönig.
Jak prát Bodycka : Oblečení pro novorozence pereme vždy na nejvyšší možnou teplotu, tedy 60 nebo 90ºC. Většina choroboplodných zárodků odumře při 60ºC, takže výbavičku není třeba „vyvařovat“. Proč prát prádlo pro novorozence na 30 stupňů není dobrý nápad Tato teplota není dostatečně vysoká, aby zabila mikroby.
V čem prát pro novorozence
Nejvhodnější je čistá neošetřená bavlna nebo bambusová vlákna. Oba tyto materiály jsou jemné k pokožce děťátka, a navíc je snadno vyperete v pračce, aniž byste se museli obávat, že se po několika málo praních zničí.
V čem nosit miminko : V čem nosit miminko
Pro novorozence je lepší šátek na nošení – tkaný nebo elastický. Nejlépe se totiž miminku přizpůsobí. Existují ale i ergonomická nosítka, která se dají používat od narození. Vázání šátku je složitější, ale časem ho navážete stejně rychle, jako kdybyste používali nosítko.
Nenechávejte ale základní přípravy až na poslední týdny před porodem. Až bude miminko na světě, nebude už na žádné velké zařizování čas. S přípravami můžete postupně začít přibližně od druhého trimestru. Nebudete se cítit pod tlakem a stihnete zařídit i vybrat vše.
Nejlepší prací prášky pro miminka a děti na trhu
Produkt | Hodnocení | |
---|---|---|
#1 | Frosch EKO hypoalergenní prací gel na kojenecké prádlo | ⭐ 100 % |
#2 | Feel Eco Prací gel Baby | ⭐ 100 % |
#3 | Lovela Baby 4,5 l / 50 PD | ⭐ 98 % |
#4 | WaschKönig gel Sensitive 3,305 l / 110 PD | ⭐ 96 % |
V čem nechat spát novorozence
Během podzimu, zimy a jara je doporučováno používat zimní nebo celoroční spací pytel. Ten vlastně nahrazuje přikrývku, takže je pod něj nutné děťátku obléknout buď vnitřní spací pytel, nebo body. Podle pokojové teploty pak zvolíte, jestli body s krátkým, anebo dlouhým rukávem.Dětské prádlo by se mělo žehlit naruby a zvláštní pozornost by se měla věnovat spodnímu prádlu, které přijde do kontaktu s jemnou dětskou pokožkou nejvíc. i Usnadněte si žehlení a pořiďte si sušičku na prádlo nebo pračku kombinovanou se sušičkou.Během podzimu, zimy a jara je doporučováno používat zimní nebo celoroční spací pytel. Ten vlastně nahrazuje přikrývku, takže je pod něj nutné děťátku obléknout buď vnitřní spací pytel, nebo body. Podle pokojové teploty pak zvolíte, jestli body s krátkým, anebo dlouhým rukávem.
Kdy jít s miminkem poprvé ven Procházky s miminkem spícím v kočárku patří mezi příjemné chvíle psychického odpočinku pro novopečené rodiče. Také dítěti přináší čerstvý vzduch celou řadu zdravotních benefitů. Zejména v zimních měsících je ale potřeba délku pobytu venku přizpůsobit aktuálnímu počasí a venkovní teplotě.
Co koupit jako prvni pro miminko : VÝBAVIČKA PRO MIMINKO
Zpočátku zakoupíte spoustu věcí, bez kterých se péče o dítě neobejde. Nejzákladnějšími jsou oblečení pro novorozence, první plenky, vanička, postýlka, autosedačka a kočárek. Potřeby pro kojení a krmení patří k základní výbavičce, ale maminky je pořizují až po porodu a po nástupu laktace.
Co koupit před prichodem miminka : Výbava k přebalování miminka
- Přebalovací stůl nebo pult.
- Přebalovací podložka.
- Jednorázové přebalovací podložky na cesty.
- Perlan.
- Dětské vlhčené ubrousky.
- Krém proti opruzeninám.
- Pleny (jednorázové či látkové)
- V případě látkových plen také plenkové kalhotky.
Čím natírat novorozence
Pokud je miminko zdravé, prospívá a nemá žádné jiné kožní problémy, vybíráme z běžné dětské kosmetiky. Možno volit jak dětský olej, tak tělové mléko. Na trhu jsou k dispozici i olejové, či promašťující přísady do koupelí, rozhodující je poté odezva kůže miminka na používané přípravky.
1. Jaký materiál je vhodný pro miminko Dětská pokožka je citlivá a až 5× tenčí než pokožka dospělých, dopřejte proto svému miminku prádlo z přírodních a nedráždivých materiálů, které se navíc snadno perou. Nejvhodnější je čistá neošetřená bavlna nebo bambusová vlákna.Novorozenci stejně jako senioři potřebují o něco teplejší prostředí, a to mezi 18-21 °C, zatímco pro tělo starších dětí a dospělých je ideální teplota až o 4 °C nižší. Všeobecně se pak doporučuje nastavit teplotu v ložnici dospělého člověka v rozmezí mezi 16-19 °C.
V čem miminko spí přes den : Je také dobré rozlišovat mezi nočním a denním spánkem. Zvykejte miminko na to, aby přes den spalo samo ve svém pokoji nebo třeba uprostřed ruchu rodinného života. Vytvoří se tak kontrast oproti klidu a tmě při nočním spánku, a miminko se tak snáze naučí mezi tím rozlišovat.