Nejjednodušší rada je, povytáhnout si respirátor či roušku co nejvýše na nose a brýle naopak umístit o něco níže a položit je na respirátor/roušku. Je však třeba, aby vám ochranné prostředky co nejlépe přiléhaly k nosu. U respirátoru i roušky toho snadno dosáhneme přitlačením všitého ohebného proužku k nosní kosti.Obsah
- Noste roušku správné velikosti.
- Složte roušku tak, aby se brýle nezamlžovaly.
- Použijte sprej nebo gel proti zamlžení
- Naneste na vaše brýle povrchovou úpravu.
- Použijte mýdlo nebo pěnu na holení
- Noste kontaktní čočky!
1) Mlží se – Antifogová vrstvička po čase zmizí a plavecké brýle se začnou dříve či později mlžit. 2) Poškrábou se – Obzvláště mirrorové (zrcadlové) plavecké brýle jsou na poškrábání velmi citlivé. 3) Praskne silikonový pásek – Sundáváním a nandáváním se může stát, že časem silikonový pásek kolem hlavy praskne.
Proč se v zimě při vstupu z venkovního prostředí do vytopené místnosti zamlžují brýle : Proč se v zimě při vstupu z venkovního prostředí do vytopené místnosti zamlžují brýle Vodní pára, kterou vzduch v místnosti obsahuje, kapalní na studených sklech brýlí.
Jak zabránit mlžení
Sprej nebo gel proti zamlžování Pravděpodobně nejjednodušším a zároveň k brýlím velmi šetrným řešením je sprej či gel proti zamlžování. Jednoduše jej nastříkáte nebo nanesete na skla brýlí a následně odstraníte měkkým bavlněným hadříkem.
Jak zabránit padání brýlí : Nejčastější úpravou jsou právě stranice, které se musí dotáhnout správně tak, aby vám brýle dobře držely. Dále je možné upravit i kovová sedýlka, pokud je brýle mají. Pokud jsou celoplastové, sedýlka jsou pevná, proto tyto brýle musí sedět na nose vždy perfektně.
Kdykoli dostanete úplně nové brýle, které jste předtím nikdy nenosili, budete si na ně muset zvyknout. Někteří lidé potřebují jen pár dní, aby se sžili s novými brýlemi, zatímco jiní potřebují až dva týdny. Takže je úplně normální, vidíte-li pouze obrubu vašich brýlí, když si je nasadíte poprvé.
Brýlová skla čistěte jedině utěrkou z mikrovlákna
Jak čistit brýle Důležité je hlavně to, čím brýle čistíte. Jediným správným prostředkem na čištění brýlových čoček je utěrka z mikrovlákna, kterou vám přidáme ke každým dioptrickým brýlím. Nebo také u nás na prodejně či v e-shopu koupíte mikroutěrku na brýle za 29 Kč.
Co se stane kdyz nebudu nosit brýle
Co se stane, když nemáte odpovídající brýle Když nenosíte brýle (ale měli byste), objeví se takzvané astenopické potíže. Mezi ně patří nejen vyšší únava očí, bolest očí a hlavy, ale také třeba pálení a slzení očí, světloplachost a další problémy. Ty zmizí, pokud začnete nosit vyhovující brýle.Obvykle to ale může trvat dva až tři dny, než si oči a mozek na nové dioptrické brýle zvyknou. Někomu to trvá až dva týdny, byť to je méně časté. Pokud to trvá déle, možná bude potřeba navštívit optika, aby zjistil, zda se vaše oči přizpůsobily vašim novým brýlím.Snadné je také důkladnější čištění brýlí doma: Brýle namočte do jarové vody (mistička vody s pár kapkami jaru), poté je jemným přiložením bez tření osušte a vyleštěte opět suchou mikroutěrkou na brýle. Utěrku na brýle je možné prát v ruce do 40° a bez aviváže, aby utěrka na sklech nenechávala šmouhy.
Příčin rosení může být několik. Například, pokud je venku chladněji než uvnitř, může se voda srážet na vnitřní straně oken. To se často stává v zimě, když se místnosti vytápí. Naopak, pokud je venku tepleji než uvnitř, může se voda srážet na vnější straně oken.
Proč mi zamrzá auto zevnitř : Když vypnete motor a topení, začne voda ze vzduchu kondenzovat na tom skle, které jako první při ochlazování dosáhne teploty rosného bodu. V mrazech pak teplota skla dál klesá až pod bod mrazu, takže sklo namrzne zevnitř. Jde o stejný princip jako při námraze zvenku. „Celé je to o vlhkosti.
Jak si zlepšit zrak bez brýlí : Přečtěte si našich 5 nejlepších tipů, jak zlepšit zrak a udržet oči zdravé
- Naplánujte si pravidelné oční kontroly.
- Dopřejte svým očím odpočinek od digitálních obrazovek.
- Vyzkoušejte tato oční cvičení
- Jezte zeleninu a dodržujte zdravý životní styl.
- Chraňte své oči před UV zářením.
Co se stane když nebudu nosit brýle
Co se stane, když nemáte odpovídající brýle Když nenosíte brýle (ale měli byste), objeví se takzvané astenopické potíže. Mezi ně patří nejen vyšší únava očí, bolest očí a hlavy, ale také třeba pálení a slzení očí, světloplachost a další problémy. Ty zmizí, pokud začnete nosit vyhovující brýle.
– dospělí mají nárok na úhradu kompletních brýlí z veřejného zdravotního pojištění jednou za tři roky, pokud se jim oční vada nemění. Brýle do dálky může lékař předepsat dvoje. – pojišťovna hradí obyčejné skleněné čočky a 150 korunami přispívá na obruby.Doporučujeme mýt brýle každé ráno, aby po celý den vypadaly co nejlépe a byly bez šmouh. Před mytím brýlí se ujistěte, že nemáte na rukou žádnou špínu nebo mastnotu, které by mohly skla umazat. Ruce si umyjte mýdlem bez krému a osušte si je čistým ručníkem bez žmolků.
Jak často se mění brýle : Postupem času klesá i samotná UV ochrana. Kvůli tomu se brýle doporučují měnit každé 2 roky. K péči o sluneční brýle patří i jejich správné sundávání a ukládání.