Maso se jemně umele, přidají se rohlíky namočené v mléce, bílé víno, muškátový květ a citrónová kůra. Někteří řezníci přidávají více vína, jiní vyrábějí klobásu se smetanovou nebo s jinou příchutí.Klobásy rozkrojené na delší kousky obalte v mouce, ve vejcích rozšlehaných s trochou soli a ve strouhance. Klobásy můžete osmažit tak jak jsou, ale mnohem lépe vypadají, když je před obalením stočíte do spirály, spíchnete špejlí. Pak je na středním plameni osmažte v rozehřátém tuku krásně dozlatova a dokřupava.Trvanlivost : 7 dní, skladujte při teplotě 0 až 4°C, po otevření spotřebujte do 24 hodin.
Na čem se smaží vinná klobása : Klobásu postupně obalujeme v mouce, vejci a v ochucené strouhance. Obalené klobásy smažíme na pánvi s rozpáleným olejem dozlatova. *Bylinky do strouhanky můžeme podle chuti střídat.
Kdo vymyslel vinnou klobásu
První zmínky o ní najdeme už v kuchařkách z 19. století, kdo ale vinnou klobásu „vymyslel“ zůstává záhadou. K výrobě vinné se hodí pořádná výbava. S největší pravděpodobností se ale jedná o českou sestru bavorské bílé klobásy, na které si na druhé straně Šumavy pochutnávají naši západní sousedé.
Kdo vymyslel klobásy : Výroba klobás je známa od starověku, vyráběli ji starověcí Sumerové, Číňané, Řekové, Římané a další národy. Potravina byla vyráběna zejména z důvodu trvanlivosti, což umožňovalo její dlouhodobější skladování.
Postup přípravy
Na brambory položíme osmažené šneky klobásy, posypeme zbytkem rozmarýnu a pažitkou a dáme zapéct do vyhřáté trouby na 200°C přikryté. Po 15ti minutách všechno zalijeme promíchanou smetanou a dopečeme až jsou brambory měkké (asi 20-30 minut), ze smetany vznikne šťáva a už dopékáme bez přikrytí.
Z klobásy se vypeče dostatek tuku tak, aby se nepřipálila. Pečeme v předehřáté troubě při teplotě 180 ºC. Ideální je použít kombinaci grilu a horkého vzduchu. Doba pečení je cca 15-20 minut.
Jak poznat zkaženou vinnou klobásu
S uzeninami je to jednoduché – jakmile začnou mít na povrchu lepkavou vrstvičku, okamžitě je vyhoďte. Šunky a salámy začnou pouštět nakyslou tekutinu, párky nevhodné ke konzumaci zase bývají scvrklé. Stejné to bude s divným zápachem, který by uzeniny a maso mít neměly.Výrobky z vepřového masa
Mleté maso, tlačenka a zabijačková kaše by se měly zpracovávat rychle a mrazit jen na 1 až 2 měsíce. Vařená šunka či domácí dělohy vydrží v mrazu přibližně 2 – 3 měsíce. Nejdéle nám v mrazničce vydrží čerstvý salám – asi 4 měsíce, a klobása – do 6 měsíců.Vinná klobása není rozhodně na svátečním stole novinkou. První zmínky nalezneme již v kuchařkách z 19. století, pravděpodobně jde o příbuznou bílé bavorské klobásy.
Tradiční český masný výrobek jedinečné chuti se vyrábí z hovězího a vepřového masa, ke kterému se v přiměřeném množství přidá veka nebo žemle. Koření se muškátovým ořechem, květem a citrónovou kůrou. Součástí výrobku je, jak název napovídá, i víno.
Kde vznikla klobása : Klobásy patří k nejoblíbenějším a nejrozšířenějším masným výrobkům, které jsou rozšířeny prakticky po celém světě. Kde přesně klobásy vznikly, a kdo je poprvé vyrobil, se nám už asi zjistit nepodaří. Dnes víme, že je znali již starověcí Sumerové, Řekové i Římané a jejich původ sahá ještě dále před tyto civilizace.
Jak se Pecou vinne Klobasy : Pečeme v předehřáté troubě při teplotě 180 ºC. Ideální je použít kombinaci grilu a horkého vzduchu. Doba pečení je cca 15-20 minut. Vinná klobása je dost tučná, ale při tomto způsobu přípravy se hodně tuku vypeče.
Jak dlouho se peče vinná klobása v troubě
Rozložíme do vrstvy, poklademe klobásou a dáme do trouby rozehřáté na 180 °C. Pečeme zhruba 45 minut, dokud nejsou klobásky pěkně propečené. Podle potřeby podléváme (vodou nebo vývarem).
Pečeme v předehřáté troubě při teplotě 180 ºC. Ideální je použít kombinaci grilu a horkého vzduchu. Doba pečení je cca 15-20 minut. Vinná klobása je dost tučná, ale při tomto způsobu přípravy se hodně tuku vypeče.Vinná klobása – poctivka 1kg
Cena s DPH : | 113,85 CZK |
---|---|
DPH: | 12 % |
Dostupnost: | Skladem ( 1kg ) |
Co se stane s masem kdyz je dlouho v mrazáku : Pokud budete v mrazáku uchovávat jídlo delší dobu, hrozí, že ho už poté nebude možno kvalitně zpracovat. Přijde o svou barvu, chuť či správnou konzistenci. Velice praktické je napsat vždy fixem na obal datum zmrazení, abyste měli přehled.