Proč se Hrbíme?
Kromě skoliózy je už v dětském věku běžné zakulacení zad nebo nesprávné postavení hlavy a krku. V některých případech se na zádech nebo ramenou vytvoří obávaný hrb. Velmi častá je takzvaná svalová nerovnováha. To je stav, kdy svaly ochabují a zkracují se.Neustálé hrbení se nad počítačem, tabletem či telefonem přirozené krční prohnutí páteře (lordozu) vyrovnává. Nebo páteř dokonce ohýbá dolů, a to i její horní hrudní část. Postupně tak vzniká hrb. Ano, SKUTEČNÝ HRB, pro který se dokonce v anglosaském světě vžil název iHUNCH.Jak řešit hrb za krkem

Do své každodenní rutiny bychom měli zařadit přiměřenou pohybovou pestrost. Coby vhodnou pohybovou aktivitu je možno doporučit především jógu. Za vhodné cvičení lze považovat klasický most, cvičení s pěnovými válci nebo cvičení s vlastní váhou na posilovacích popruzích.

Co dělat proti Hrbeni : Pokud začínáte hrbit, pajonček se okamžitě zaktivuje a vydává vibrační signál, aby Vám připomněl, že se máte vyrovnat. Napomínací bandáž posiluje zadní svaly zad a podporuje zvyk na správné držení těla. Měla by se používat preventivně, aby se zabránilo trvalým změnám způsobeným nevhodným držením těla.

Proč mám hrb na zádech

Nejčastější příčinou je špatné držení těla a to vyžaduje výraznou spolupráci s postiženým, aby se to dalo napravit (cvičení, masáže, postižený se musí snažit chodit rovně…). Pak může být také hrb způsoben metabolickými změnami. Může to být cushingův syndrom, nebo při nadměrném užívání léků s kortikoidy.

Jak vzniká hrb na krku : To může způsobit dlouhá řada každodenních pohybů, návyků a aktivit, jako je čtení se zády ohnutými nad stolem (hunch neboli hrb), časté psaní SMS nebo brouzdání v mobilním telefonu, špatné držení těla, špatný polštář nebo matrace atd.

Existuje spousta cviků, ale dobrý a jednoduchý způsob jak začít tohle řešit, jsou tzv. šuplíky na krční páteř. Ale je potřeba je dělat správně. Nesmíte jen tak kmitat hlavou dopředu a dozadu, to ničemu nepomůže, ale naopak vás může pak bolet krk ještě zepředu.

Pokud se chcete přestat hrbit a začít sedět rovně, nesnažte se toho docílit násilím. Vzpřímený sed, při němž jsou meziobratlové ploténky výhodně a rovnoměrně zatíženy, musí dovolit svalový a kloubní systém.

Jak se zbavit hrbu na krku

Stačí si zahřát dlaně o sebe a pak je zlehka přiložit na obličej, můžeme krouživými pohyby i namasírovat. S čelistí pak několikrát zahýbáme do stran a povolíme. Želví krk.„Když pociťuji jednostranný problém, hodně pomáhá začít častěji střídat ruce, které techniku ovládají,“ doporučuje Michal Joshua Frána. „Pro domácí první pomoc při bolestech krční páteře pomáhá to, co děláme automaticky. Rukama pomalu přejíždíme od lopatky ke klíční kosti nebo můžeme na chvíli opřít čelo o desku stolu.Příčina vzniku není jasná, nejčastěji se uvádí porucha růstu obratlů v období konce růstu. Postupně dochází ke klínovité deformaci obratlových těl, snížení meziobratlových plotének a u téměř poloviny případů vznikají tzv. Schmorlovy uzly (výstupky meziobratlových plotének do těl obratlů).

– Ruce nechte volně podél těla a dívejte se vpřed. – Pozvolna táhněte bradu vzad, jakoby jste ji tlačily do krku. – Vytahujte se ke stropu. – V maximálním zatlačení brady vzad setrvejte 2-3 vteřiny a volně dýchejte.

Jak si napravit hrb : Existuje spousta cviků, ale dobrý a jednoduchý způsob jak začít tohle řešit, jsou tzv. šuplíky na krční páteř. Ale je potřeba je dělat správně. Nesmíte jen tak kmitat hlavou dopředu a dozadu, to ničemu nepomůže, ale naopak vás může pak bolet krk ještě zepředu.

Jak odstranit hrb : Hlava by měla padnout dolů za ručník. A teď ruce si dáš na zem do poloměru dlaněmi ven a táhneš je v leže na zemi po zemi velmi pomalu nad hlavu a zase zpět po zemi táhneš zpět do poloměru.Je to velmi účinné cvičení . Hrb se začne pomalu vstřebávat. Je to ale o tvojí vytrvalosti .