Proč pít kopřivový čaj?
Působí protirakovinně, pomáhá při ateroskleróze, je účinným antirevmatik, upravuje metabolismus, upravuje krevní tlak, snižuje hladinu cukru v krvi – vhodná je pro cukrovkáře, působí na kardiovaskulární systém, zlepšuje funkci jater a žlučníku – pomáhá detoxikačně se na podporu růstu vlasů a proti jejich vypadávání.Také lidé, kteří berou různé druhy léků, by se měli o možnosti pít kopřivový čaj poradit nejprve s lékařem. Proto je důležité vědět, jak kopřivový čaj užívat a také jak dlouho se kopřivový čaj pije. Doporučená doba pití kopřivového čaje v kuse jsou až tři měsíce.Možné účinky kopřivového čaje na tělo:

  • podporuje metabolismus a čistí tělo.
  • díky obsaženým flavonoidům omezuje zánětlivé procesy, například při revmatu.
  • působí močopudně, a pomáhá tak při zánětu močového měchýře.
  • posiluje imunitní systém.
  • snižuje krevní tlak i cukr.
  • zmírňuje žaludeční obtíže.
  • omezuje menstruační obtíže.

Jak dlouho louhovat kopřivy : Kopřivový výluh prospívá zdraví a normálnímu stavu a funkcí močových cest, ledvin a prostaty. Na přípravu kopřivového čaje použijeme 1 lžičku sušené nebo čerstvé kopřivy na šálek vroucí vody a necháme 10 minut vyluhovat.

Na co je dobrá Kopřivová voda

Díky vysokému obsahu minerálů, které podporují syntézu kolagenu, pomáhá kopřiva zlepšovat elasticitu pokožky. Reguluje sekreci kožního mazu a má antibakteriální a zklidňující účinek na pokožku. Kopřivovou Hydrolinu můžete použít jako přírodní náhradu pleťového tonika po očištění obličeje bez oplachování.

Co čistí kopřiva : Kopřiva je výbornou bylinkou pro jarní očistu, čistí krev, podporuje činnost jater a ledvin. Obsahuje velké množství antioxidantů, látek, které zpomalují stárnutí a preventivně působí proti srdečním onemocněním a infarktu. Zvyšuje také imunitu organismu a léčí nemoci a záněty močových cest.

Potřebovat budete:

Nejprve do kyblíku vložte kopřivy a zalijte je vodou téměř po vrch nádoby. Nechte louhovat zhruba 24 hodin. Po uplynutí doby jen odstraníte natě, přes cedník nalijete hotový výluh do ručního rozprašovače nebo postřikovače a provedete postřik rostliny.

Pro sběr listů jsou nejvhodnější jarní rostliny, které sbíráme od jara až do května. Vybíráme jen vrchní listy, které jsou nejmladší. Nať můžeme sbírat celé období před květem, tedy v průběhu celého léta a začátku podzimu. Při sběru se vyhýbáme místům, kde kopřivy rostou velmi hojně.

Kdy pít kopřivu

Kopřivu lze pít ve formě čaje, a to 1-2 šálky denně. Doporučuje se začít s krátkodobým užíváním (například 4-6 týdnů) a sledovat reakci těla. Kopřiva je považována za bezpečnou, ale jako u všech bylinek, i zde je vhodné dodržovat pauzy, například po měsíci užívání udělat týden pauzu.Kopřiva je výbornou bylinkou pro jarní očistu, čistí krev, podporuje činnost jater a ledvin. Obsahuje velké množství antioxidantů, látek, které zpomalují stárnutí a preventivně působí proti srdečním onemocněním a infarktu. Zvyšuje také imunitu organismu a léčí nemoci a záněty močových cest.Kopřivovou Hydrolinu můžete použít jako přírodní náhradu pleťového tonika po očištění obličeje bez oplachování. Pro optimální výsledky nastříkejte kopřivovou hydrolinu 1-2krát denně přímo do kořínků vlasů, před nebo po sprchování. Není třeba oplachovat.

Pro sběr listů jsou nejvhodnější jarní rostliny, které sbíráme od jara až do května. Vybíráme jen vrchní listy, které jsou nejmladší. Nať můžeme sbírat celé období před květem, tedy v průběhu celého léta a začátku podzimu. Při sběru se vyhýbáme místům, kde kopřivy rostou velmi hojně.

Kolik kopřivy denne : Kolik kopřivy můžeme vypít

Preventivně se pije jeden šálek čaje denně po celý rok. Alespoň tak to radila jako prevenci před všemi neduhy slavná Maria Treben.

Na co je dobrá Kopřivová Jícha : Kopřivová jícha je bohatá na železo, vápník, kyselinu křemičitou, organické a minerální látky a především na dusík. Můžete ji využít na zeleninu, především na papriky a rajčata v době růstu rostliny a nasazování květů.

Na co pomaha Koprivova voda

Napomáhá regeneraci vlasů a vlasové pokožky a působí proti jejich nadměrné ztrátě.

Dle mého názoru bych čaj z kopřivy pila dvakrát denně šálek 2-3 týdny a pak si dala měsíc pauzu. Jde skutečně o velmi účinnou bylinku. Opatrnost je potřeba při alergii na bylinu, citlivém žaludku nebo pokud užíváte léky na ředění krve.Zkuste si udělat kopřivovou pleťovou vodu, kterou pak používejte 2x denně: hrst čerstvých kopřivových listů hoďte do 200 ml vroucí vody, přikryjte a nechte luhovat, dokud výluh nevystydne. Pak ho přeceďte. V chladničce vám vydrží 5 dnů.

Co hnojit Koprivami : Kopřivový výluh prospívá zelenině i okrasným rostlinám – obsahuje spoustu dusíku a vhodný je především v období růstu. Zelenině, zvláště rajčatům a lilkům, prospívá také výluh z kostivalu, který mimo jiné obsahuje dostatek draslíku, nebo z přesličky, který je bohatý i na posilující křemík.