Proč pít černý čaj?
Účinky černého čaje – 10 důvodů, proč jej pravidelně pít

  • Zpomaluje stárnutí
  • Zlepšuje zdraví srdce.
  • Pomáhá se střevními problémy.
  • Pomáhá snižovat krevní tlak.
  • Snižuje hladinu cukru v krvi.
  • Zmírňuje bolest hlavy.
  • Zlepšuje zdraví ústní dutiny.
  • Bojuje s nachlazením.

Ačkoli se účinky kofeinu mohou projevit již po prvním šálku, nejčastěji jich bez jakýchkoli obtíží může vypít dospělý člověk až pět. Toto množství se však může výrazně lišit u nemocných osob, těhotných žen a dětí, které by obecně měly pít čaje méně, či dokonce žádný.Odborné zdroje přitom uvádí, že kofein může narušovat spánek klidně i po 6 hodinách od přijetí. Měli byste proto mít na paměti, že poslední šálek kávy nebo čaje byste měli vypít nejpozději těchto 6 zmiňovaných hodin před spaním.

Na co je dobrý teply čaj : Čaj prý působí příznivě na psychiku – zabraňuje nočním můrám, uklidňuje mysl, posiluje paměť, zahání spánek a pomáhá proti ospalosti.

Co léčí černý bez

Může přinést úlevu při bolestech v krku, alergické i klasické rýmě, kašli a zánětu dutin nebo nachlazení. Doporučuje se i při problémech s nespavostí a také i při cévních chorobách. Připisuje se mu i pozitivní vliv na snižování vysokého krevního tlaku, podporuje činnost jater a najdete jej i v detoxikačních čajích.

Kdy se má pít černý čaj : Černý čaj je ideální pít ráno a během dopoledne, kdy vám dodá energii díky obsahu kofeinu. Denně byste neměli vypít více než 4 šálky černého čaje.

Silný černý čaj a káva nejsou pro organismus zdrojem tekutin. Alkohol, káva, černý čaj se nezahrnuje do pitného režimu, protože organismus odvodňují. Pod pojmem pitný režim rozumíme vědomé udržování dostatečného množství tekutin a minerálních látek v organismu.

Obecně vzato se ví, že černý čaj obsahuje vzhledem k pokročilé oxidaci více kofeinu než čaj zelený. Provedené výzkumy došly k tomu, že zhruba 200 ml šálek černého čaje obsahuje 59 mg kofeinu, ovšem platí zde to, co u zelených čajů.

Co pít večer před spaním

Pití před spaním

Díky pití vody tak můžeme snadněji usínat. Přísun tekutin přispívá i k lepší náladě a schopnosti uvolnění se. Nedostatek vody naopak vede k podráždění a únavě během dne. Pravidelné pití vody se podílí na snižování bolestí hlavy.Přečtěte si tipy na několik nápojů před spaním, které pomohou rychleji spalovat břišní tuk a hubnout centimetry v pase, i když spíte

  1. Okurkový džus.
  2. Citronový džus s okurkou.
  3. Nápoj z okurky a koriandru.
  4. Zázvorový čaj.
  5. Ananasový džus.
  6. Jahodový džus s citronem a bylinkami.
  7. Pampeliškový čaj.
  8. Zelený čaj.

Žaludek by se měl uklidnit a nebude nás cestou tolik trápit. Pro podporu normální činnosti trávení a celého gastrointestinálního traktu lze využít řadu bylinek. Sáhnout můžeme po kořenu lékořice, čaji ze směsi heřmánku, meduňky, máty peprné, fenyklu nebo mochny husí.

Jedním z příznaků nachlazení, který vám znepříjemňuje život, je kašel. Odkašlávání podpoříte heřmánkovým čajem, který si dopřejte třikrát denně. Oblíbenými bylinkami při kašli jsou také tymián, divizna nebo mateřídouška. Za vyzkoušení stojí také například jitrocel, proskurník, fenykl nebo plicník lékařský.

Na co pomáhá čaj z černého bezu : Nasušený bezový květ se využívá pro přípravu nálevů, které je vhodné podávat při nachlazení a kašli a také během pocení. Výluhem z bezových květů lze také léčit pleť trpící na akné. Bezové čaje podávejte také při zánětech močových cest, při nadýmání a nervových zánětech.

Jak často pít bezový čaj : Léčivé účinky mají všechny části této výjimečné rostliny – květy, plody, listy, kůra i kořeny. Čaj z květů černého bezu by se měl však užívat s mírou, ne déle jak jeden měsíc. Poté je dobré dát si 14denní pauzu, a až poté si můžete dopřát bezovou ozdravnou kúru znovu.

Jaký čaj pít na večer

Večer. V pozdnějších denních hodinách se vyhýbejte čajům s obsahem teinu. Uvařte si raději pořádnou konvici ovocného nebo bylinného odvaru. Vnitřní pohodu před spaním přinese heřmánkový nebo šípkový čaj, případně rooibos s typickou sladko-oříškovou vůní.

Při výběru zvolte zelený nebo bílý čaj, který obsahuje vysoký podíl polyfenolů – antioxidantů, jež zvyšují imunitu a snižují hladinu cholesterolu v krvi. Zároveň vážou volné radikály, a jsou tak v optimálním případě obranou proti stárnutí i rakovině. Po obědě navíc zelené a bílé čaje pomáhají s trávením.Stejně jako červené víno i černý čaj obvykle obsahuje hodně taninu, který podporuje zbarvení. Čaje, které obsahují méně taninu, jako zelený čaj, bílý čaj a bylinné čaje, nebarví zuby v takové míře.

Jak horkou vodou zalévat černý čaj : Černý čaj s klidem zaléváme vroucí vodou přímo po vypnutí konvice, nebo pokud chceme, použijeme vodu mírně (!!) zchladlou, na 95 °C. O výluhu po 2 – 3 minutách se říká, že má povzbudivé účinky, po pěti minutách výluh zhořkne a s výhodou se dá použít jako terapie při zažívacích potížích.