Proč Prašná brána?
Základní kámen byl položen v roce 1475, stavbu řídil stavitel Václav, od roku 1478 Matěj Rejsek, který zčásti provedl i bohatou sochařskou výzdobu. Věž byla založena na dně hradebního příkopu cca 9 m pod dnešním terénem.Historie Prašné brány

Prašná brána byla postavená v roce 1475 jako náhrada za Horskou bránu, která byla součástí opevnění Starého města z dob Václava II. Po založení Nového města opevnění ztratilo svůj význam, a tak původní věž zchátrala. Byla na tom tak špatně, že ji místní říkali Odraná.Brána vznikla roku 1475 k reprezentačním účelům a nahradila Bránu svatého Ambrože (součást tehdy již nepotřebného staroměstského opevnění), dostavena byla ale až na konci 19. století, v pseudogotickém puristickém stylu. Brána má výšku 65 metrů, vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 44 metrů a vede na něj 186 schodů.

Kdy byla postavena Prašná brána : 549Prašná brána / Stáří (1475)

Kdy vznikla Prašná brána

Prašná brána tak zahajuje Korunovační či Královskou cestu na Pražský hrad. Základní kámen byl položen v roce 1475, stavbu řídil stavitel Václav, od roku 1478 Matěj Rejsek, který zčásti provedl i bohatou sochařskou výzdobu. Věž byla založena na dně hradebního příkopu cca 9 m pod dnešním terénem.

Kde vznikla Ištařina brána : Ištařina brána (arabsky بوابة عشتار) byla osmou bránou babylónského vnitřního města. K její výstavbě došlo kolem roku 575 př. n. l. z příkazu novobabylonského krále Nebukadnesara II. a byla zasvěcena babylonské bohyni plodnosti, lásky a války, Ištar.

Ištařina brána Rekonstrukce babylónské městské brány vybudované králem Nabukadnesarem II., která byla zasvěcena Ištar – babylónské bohyni plodnosti, lásky a války. [cca 575 př. n. l., umístění: Pergamon Muzeum, Berlín].

Babylón se stal hlavním městem nejbohatší satrapie perské říše. V roce 331 př. n. l. Babylón dobyl Alexandr Veliký. Město ho velice překvapilo a vědom si jeho významu a polohy v rámci jeho nově vznikající říše, učinil z něj své budoucí sídlo.

Kdo dobyl Babylon

Do města bylo možné vstoupit osmi branami. I přes dvojité hradby města dobyl Babylon v roce 331 před naším letopočtem Alexandr Veliký.Inanna (sumersky 𒀭𒈹|𒀭𒈹inanna, též 𒀭𒊩𒌆𒀭𒈾 Dnin-an-na), Ištar (akkadsky Dištar), je bohyně, jež byla uctívána v mezopotámském náboženství a spojována s láskou, krásou, sexem, spravedlností a politickou mocí. Původně byla uctívána Sumery jako Inanna, později Akkaďany, Babylóňany a Asyřany pod jménem Ištar.etymologie. Jméno starověkého Babylonu se dává ve Starém zákonu lidovou etymologií do souvislosti se zmatek, Babyloňané jej ale svou lidovou etymologií vnímali jako 𒆍𒀭𒊏 (bab-'i'li), čili brána bohů. Do češtiny jméno proniklo přes Bibli z řeckého Βαβυλών, tam z akkadského 𒆍𒀭𒊏𒆠 (Bābili).

Starověké město Babylon bylo postaveno ve 3. tisíciletí v rámci Akkadské říše. Po jejím rozpadu se Babylon stal centrem jižní části, zatímco na severu území se vytvořila Asyrská říše. Díky své výhodné poloze přímo u řeky Eufrat, tedy v samém srdci úrodné Mezopotámie, bylo město klíčovou zastávkou mnoha obchodních cest.

Jak zanikla Babylonie : Jeho nástupci však postrádali schopnost v jeho politice pokračovat, říše postupně upadala, až nakonec Babylon dobyl kolem roku 1594 př. n. l. chetitský král Muršiliš I. Současně se ze severu tlačili do oblasti polokočovní Kassité, kteří během krátké doby Babylonii zcela opanovali.

Kdo byla bohyně Ištar : Inanna (sumersky 𒀭𒈹|𒀭𒈹inanna, též 𒀭𒊩𒌆𒀭𒈾 Dnin-an-na), Ištar (akkadsky Dištar), je bohyně, jež byla uctívána v mezopotámském náboženství a spojována s láskou, krásou, sexem, spravedlností a politickou mocí. Původně byla uctívána Sumery jako Inanna, později Akkaďany, Babylóňany a Asyřany pod jménem Ištar.

Kdo je bohyně Isis

Egyptská Isis je Božskou matkou, nebeskou vládkyní Světa, dárkyní Života, udržovatelkou řádu ve světě i v rodině, Bohyní léčení, ochránkyní dětí, Bohyní přírody a lásky, paní kouzel, která se svou sestrou Neftys ochraňuje mrtvé na zemi (v sarkofázích). Hieroglyfická značka pro její jméno znamená v překladu "Trůn".

𒆍𒀭𒈨𒌍, Bābilim – Brána boha/bohů, bez diakritiky Babylon, řecky Βαβυλών, v Bibli (Genesis a Žalmy) též Bábel – znamená „zmatek“, kassitskými vládci a Assyřany nazýván Karduniaš, egyptsky bbr) bylo město na dolním toku Eufratu v jižní Mezopotámii, v pozdějším období hlavní město Babylonie a Novobabylonské říše.Robert Koldewey byl německý archeolog a architekt, který objevil starobylé ruiny města Babylón.

Kdo zničil Babylon : V roce 539 př. n. l. město dobyl Peršan Kýros II. Veliký (Kúruš, 559 – 530), čímž vyvrátil novobabylónskou říši. Babylón se stal hlavním městem nejbohatší satrapie perské říše.