Kukuřičný škrob a bílý vinný ocet se do pavlovy přidávají, protože pomáhají stabilizovat bílek.Pečící troubu ztlumím na teplotu 120 °C a vložím do ní plech s vytvarovaným sněhem. Peču přibližně 80 minut.Naopak Pavlova je obohacena o větší díl octa nebo citronové šťávy a nesmí chybět škrob, který výslednému korpusu zajišťuje stabilitu. Správně upečená Pavlova je křupavá a vevnitř má spíše texturu jako marshmallow. “
Čím plnit Pavlovu : V případě, že máte Pavlovy upečené tak akorát, tak stačí plnit krémem nebo šlehačkou asi půl hodiny před podáváním. Krém s mascarpone je pevnější, déle udrží svůj tvar a tolik Pavlovu nezvlhčí jako třeba jen ušlehaná šlehačka.
Na jaký program péct Pavlovu
Troubu předehřejte na 100-110 stupňů, plech vyložte pečícím papírem. Pokud budete péct více plechů najednou, zapněte horký vzduch a teplotu nastavte na 90 stupňů. Chcete-li mít všechny dortíky stejně veliké, nakreslete si zespodu pečícího papíru kolečka. Ty moje byly o průměru ca. 65 mm.
Jak dlouho vydrží naplněná Pavlova : Uchováváme v chladu a podáváme během několika hodin, pavlovy v lednici vydrží i do druhého dne, šlehačka ale křehkou pusinku postupně rozmáčí. Samotné pavlovy můžeme upéct i 1-2 dny předem a skladovat v uzavřené nádobě.
Postup přípravy receptu
Na papír obkreslete podle menšího talíře kruh. Do něj navršte ušlehanou hmotu, „sněhová hora“ by měla být asi 4–6 centimetrů vysoká, nepravidelnost je naopak vítaná. Troubu předehřejte na 150 °C. Vložte do ní Pavlovu, teplotu snižte na 120°C a pečte 80 minut.
Hřbetem lžíce uhlaďte okraje, aby byly poněkud hladké (pokud chcete, otáčejte lžící po okrajích, aby se vytvořily špičky. Přeneste do trouby o teplotě 105 st. C a pečte 90 minut, poté troubu vypněte a nechte pavlovu sušit v zavřené troubě dalších 60-90 minut nebo do úplného vychladnutí a poté ji vyjměte a sestavte.
Jak dlouho sušit pavlova
Sušení Pavlovy vložíme do trouby vyhřáté na 110 stupňů a při této teplotě „sušíme“ cca 3 hodiny. Při vyšší teplotě je možné Pavlovy vysušit za kratší dobu (údajně při 120 stupních stačí sušit hodinu), riskujeme tím ale zhnědnutí korpusů, což nevypadá moc dobře.Uchováváme v chladu a podáváme během několika hodin, pavlovy v lednici vydrží i do druhého dne, šlehačka ale křehkou pusinku postupně rozmáčí. Samotné pavlovy můžeme upéct i 1-2 dny předem a skladovat v uzavřené nádobě.Troubu předehřejte na 150 °C. Vložte do ní Pavlovu, teplotu snižte na 120°C a pečte 80 minut. Během pečení troubu neotvírejte, dezert by splaskl. Hotovou Pavlovu nechte postupně chladnout v otevřené troubě.
Ozdobte čerstvým ovocem. Kousky ovoce můžete dát samozřejmě i dovnitř pod šlehačku, záleží, jak moc velké pusinky jste si upekli. Pavlovy plňte až pár hodin před servírováním, aby se příliš nerozmáčely.
Kolik cukru na 1 bílek : Pro každý bílek použijte 50-60 g cukru.
Pokud snížíte množství cukru, sníh bude příliš měkký a ořechové pusinky nebudou v troubě držet tvar a můžou se vám roztéct.
Proč se jmenuje dort pavlova : Dort je pojmenovaný na počest slavné ruské baleríny Anny Pavlovové, která v letech 1926 a 1929 navštívila Austrálii a Nový Zéland. O původ tohoto dortu se oba státy přou. Pravděpodobně však vznikl na Novém Zélandu.
Kolik kostek cukru je v půl litru piva
Například jedna tabulka Studentské pečeti obsahuje přes 24 kostek cukru. Aby člověk spálil energii, kterou obsahuje, měl by vyrazit na dvouhodinovou procházku. Půllitr českého národního nápoje – pivního ležáku – obsahuje dvě až tři kostky cukru.
Jedna lžíce mouky má 12 gramů, jedna lžíce moučkového cukru 5 gramů, jedna lžíce kakaového prášku 8 gramů a škrob 8 gramů.Keith Money, autor životopisu Pavlovové, uvedl, že dort připravil v roce 1926 šéfkuchař hotelu ve Wellingtonu, kde umělkyně bydlela. Šéfkuchař se inspiroval její tutu (baletní sukně) ze světlezeleného hedvábí. Sukni představoval krém ze šlehaných bílků ozdobený šlehačkou.
Jak Uchovavat Pavlovu : Dobře se krájí vroubkovaným nožem. Pavlovu doporučuji sníst v den plnění, aby se příliš nerozmáčela. Nicméně můžete si ji upéct předem a uchovat nenaplněnou v uzavřené krabici při pokojové teplotě.