Proč jsou podcasty populární?
Mezi hlavní benefity využívání podcastů při učení patří: zvýšení flexibility, zvýšení dostupnosti učení (zejména ve vztahu k umožnění mobilního přístupu) a zlepšení studijních zkušeností studentů. Zejména v oblasti jazykového vzdělávání má podcasting velký potenciál.Podcast není nic jiného, než zvukový záznam. Zpravidla se jedná o mluvené slovo, přičemž podcast má za cíl předávání poučných informací. Je to velmi nenáročná forma sebevzdělávání a můžete poslouchat kdekoliv a kdykoliv.Top Podcasty

Top Podcasty
1. Opravdové zločiny (Lucie Bechynková a Bára Krčmová)
2. Studio N (Denník N)
3. Příběh, který se opravdu stal (Markéta Lukášková)
4. Dobrovský & Šídlo (Paměť národa)

Co je to Brocast : Brocast je podcastová série dlouhých konverzací se zajímavými osobnostmi na nejrůznější témata. Podcast uvádí bráchové Adam a Tomáš.

Na co nahravat podcast

Nahrávací software

Pro nahrávání podcastu nám stačí zdarma dostupné programy. Pro operační systémy Windows i Mac je možné použít program Audacity. Pro Mac je dodáván program Garage Band. Oba dva programy jsou pro tvorbu profi podcastu naprosto postačují.

Jak si vydělat Podcastem : Podcastem se dá vydělávat

Prvním způsobem, jak jde na podcastech vydělat, je pomocí sponzorů. Tento způsob funguje tak, že v průběhu podcastu umístíte na začátku, v průběhu nebo na konci sponzorský spot. Může se jednat o klasický radiový spot či můžete jako moderátor něco doporučit anebo zmínit.

Velmi důležitou součástí procesu vytváření podcastu je software. Na něm budete svůj podcast upravovat, stříhat nebo přidávat různé efekty. Mezi populární programy pro úpravu zvukových nahrávek patří Audacity, který je zdarma a nabízí spoustu profesionálních nástrojů. Dalším bezplatným programem je GarageBand.

Hlavní výhodou podcastů je, že si svůj oblíbený pořad můžete pustit kdykoliv a že se vám epizody stahují automaticky – když budete pořady v podcastové aplikaci „sledovat“, neujde vám žádný díl. Slovo podcast vzniklo složením názvu iPod (přehrávače od firmy Apple) a anglického slova broadcasting.

Kolik je v Česku podcastů

V Česku je podle autora projektu České podcasty Dana Tržila okolo sedmi tisíc podcastů. Aktivních pak zhruba 1700 (mají letos alespoň jednu novou epizodu). Uživatelé se za podcasty navíc naučili platit.A to i u nás v Česku. Jaký je vlastně aktuální stav podcastového trhu, jak se podcasty tvoří, jak se na nich vydělává a jak vypadá jejich budoucnost, popisuje ve svém komentáři spolutvůrce série podcastů Brocast, Tomáš Dunovský. Je to už téměř rok, co jsme začali natáčet podcast Brocast.Adam Dunovský (* 1987) – český podnikatel, investor a moderátor.

Velmi důležitou součástí procesu vytváření podcastu je software. Na něm budete svůj podcast upravovat, stříhat nebo přidávat různé efekty. Mezi populární programy pro úpravu zvukových nahrávek patří Audacity, který je zdarma a nabízí spoustu profesionálních nástrojů. Dalším bezplatným programem je GarageBand.

Jak pojmenovat podcast : Název by měl být snadno zapamatovatelný a dohledatelný. Můžete k němu dodat krátký popis, který téma podcastu objasní. Takový název nebývá kreativní, ale na první dobrou je z něj znát, co nás v podcastu čeká. Je vhodné tvořit ho na základě klíčových slov, podle nichž potenciální posluchači podcast najdou.

Na co nahrat podcast : Pro záznam podcastu používejte správné aplikace

Dalším vynikajícím nástrojem pro mobilní podcasting je i program Anchor. Jedná se o velmi jednoduchou webovou a iOS aplikaci, která vám umožní snadno nahrávat a upravovat podcast a distribuovat jej na populární platformy jako Spotify a Apple Podcasts.

Co je potřeba k podcastu

Potřebujete jen připojení k internetu a můžete začít. Profesionální podcastové vybavení, jako jsou mikrofony, sluchátka a placený nahrávací software, však může vaši podcastovou hru ještě vylepšit. Doporučujeme zakoupit mikrofon pro podcast (USB mikrofon), i když s podcastem začínáte jako amatér.

Vyhlášení

# Název
2 Talk show
3 Zábava
4 Péče o sebe
5 Vzdělávací

Podcasty vznikly před lety, jako takové pořady z rádia do kapsy. S velkým rozšířením přenosných MP3 přehrávačů, se ukázalo že vůbec není špatný nápad, když školy začnou zveřejňovat své přednášky jako zvukové záznamy. Postupně se k tomu přidala rádia, a začaly některé své pořady distribuovat i touto offline metodou.

Kolik stojí podcast : Ceny se pohybují od 4 do 6 tisíc za jeden díl podcastu dle délky a náročnosti. Cena video-podcastu (záznam na 3 kamery) se pohybuje od 9 do 15 tisíc.