Podle vědeckých studií je však bílé víno lepší jako preventivní prostředek proti nemocem srdce. Bílé víno je také silnější antioxidant čímž snižuje volné radikály až o 34%. Bílé víno také snižuje krevní srážlivost více než víno červené.Dokázala to ostatně ona australská studie: ženám prospívá jeden drink denně, mužům dva. Ne víc. Ve věku nad pětašedesát let však už lékaři seniorům doporučují ke zlepšení zdraví dvě skleničky denně.Vždy však záleží na míře užívání, ale i na dalších faktech. Například záleží na tom, kdy a při jaké okolnosti víno pijete. Jak jsme již zmiňovali výše, víno je vhodné jako doprovod k jídlu. A právě při této příležitosti je naprosto nejvhodnější červené víno pít (ideálně dopolední svačina a oběd).
Jak často pít víno : Malé množství alkoholu je nejlepší konzumovat co nejčastěji, nejlépe každý den. Alkoholu se vyhýbáme při některých onemocněních, alkoholismu v příbuzenstvu a při užívání některých léků.
Na co je dobré červené víno
Zdraví prospěšné Obecně je známo, že víno má protizánětlivé i antibiotické vlastnosti, že se nám po něm mnohem lépe tráví. Díky střídmé konzumaci červeného vína se nám podaří snížit pravděpodobnost, že naše tělo ovládnou kardiovaskulární choroby, zhoubné bujení či „zlý" cholesterol.
Proč jíst hroznové víno : Neutralizují volné radikály v těle, a tak působí preventivně proti zánětům, cévním onemocněním, tvorbě rakovinových nádorů. Aminokyselina alfa-linolenová v zrnkách hroznů snižuje riziko, že vás skolí infarkt nebo vám zvápenatí cévy. Při problémech s vysokým tlakem, ledvinami a otoky si také dopřejte jadérka z hroznů.
Zdraví prospěšné
Obecně je známo, že víno má protizánětlivé i antibiotické vlastnosti, že se nám po něm mnohem lépe tráví. Díky střídmé konzumaci červeného vína se nám podaří snížit pravděpodobnost, že naše tělo ovládnou kardiovaskulární choroby, zhoubné bujení či „zlý" cholesterol.
Spotřebované množství vína a jeho jakost se na našem zdraví může podepsat i negativně. Odborníci doporučují dvě až tři skleničky denně, překročení zmiňované hranice naše zdraví ohrožuje.
Na co pomaha víno
nabízí 10 důvodů, proč si nalít.
- Pomáhá proti rakovině Studie prokázaly, že červené víno může pomoci při léčbě určitých typů rakoviny.
- Rozzáří pleť
- Zachovává mládí
- Udržuje srdce zdravé
- Udržuje zuby zdravé
- Udržuje cukr pod kontrolou.
- Hlídá cholesterol.
- Zlepšuje paměť
Plná vína se vyznačují vysokým obsahem vinného extraktu a tříslovin, což z nich dělá ideální adepty k uložení do chládku na delší dobu. Co se týče chuti, čekejte příjemnou a intenzivní záplavu, která vám na jazyku nějakou tu dobu pobude.Vůně by měla být čistá a harmonická. Pokud ucítíte při prvním přivonění nepříjemné zápachy, které jsou štiplavé a dráždivé, je to příznak vysokého obsahu těkavých látek. Určitě byste neměli pít vína se zápachem octu, aldehydu, acetonu, síry nebo dokonce plísně.
Pravidelná konzumace hroznového vína je prospěšná zejména pro lidi trpící dnou či obezitou. Hroznové víno rovněž pomáhá například při vysokém krevním tlaku, pokud se jí 2 hodiny po jídle. Denně bychom však měli sníst maximálně 2 kg těchto sladkých kuliček. Hroznová šťáva pomáhá léčit i například potíže se zácpou.
Jak škodí víno : Vysoké množství alkoholu zvyšuje krevní tlak, omezuje tepelnou regulaci a zvyšuje výdej tepla. Dlouhodobé nadměrné užívání alkoholu, což je nad 60g alkoholu denně, způsobuje cirhózu jater. K onemocnění dochází zbytněním jater, nedostatečný krevní oběh snižuje jejich výkonnost.
Co má víc alkoholu pivo nebo víno : Existují tři základní typy alkoholických nápojů – pivo, víno a lihoviny. Obsah alkoholu na 1 litr každého z těchto typů alkoholických nápojů je jiný. U piva je to zhruba 4,5%, u vína 11% a u lihovin 40%.
Na co je dobré víno
Pití bí lého veltlíského totiž významně zvyšuje ochranný HDL–cholesterol a přitom nemění hladinu nebez pečného LDL–cholesterolu. Současně se snižuje hladina fibrinogenu. Podle recentních zjištění má snížení hladiny fibrinogenu rovněž jednoznačně příznivý účinek na úmrtnost na srdeční infarkt.
Nejznámější červená vína Mezi naše nejlepší suché červené a kvalitní víno patří Frankovka, Merlot, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Cabernet sauvignon, Dornfelder nebo Rulandské modré, či odrůdy u nás vyšlechtěné, jako např. André, Cabernet Moravia, Neronet nebo Grand Cuvée.Jsou ideální pro každého, kdo si připadá vyčerpaný, trpí stresem a poklesem koncentrace. Hroznové víno zbavuje tělo odpadních látek, pomáhá při řízení srdečního rytmu, zmírňuje projevy ledvinových nebo žlučníkových těžkostí, čistí krev, snižuje hladinu cholesterolu, působí močopudně. Slupky a jadérka pročišťují střeva.
Proč jíst hrozny : Hrozny jsou plné silných antioxidantů – polyfenolů. Jedním z nich je resveratrol, přítomný ve slupce vinných hroznů. Proto byste měli jíst hrozny celé, nebo jako smoothie. Síla resveratrolu dokáže zpomalit růst nádorů zejména v prsou, ale i žaludku, lymfatickém systému, tlustém střevě či v případech rakoviny kůže.