I když Evropané mají tendenci klást konec války do květnových dní roku 1945, v Tichomoří v té době zuřily prudké boje. Ty skončily až 2. září 1945, kdy v Tokijském zálivu na palubě americké bitevní lodi Missouri podepsalo Japonsko svou kapitulaci.Válka vyvrcholila masivními spojeneckými nálety na Japonsko a svržením atomových pum na Hirošimu a Nagasaki, doprovázené vyhlášením války Sovětským svazem a invazí do Mandžuska a dalších území dne 9. srpna 1945, což způsobilo, že Japonci 15. srpna 1945 oznámili záměr vzdát se.V 9 hodin ráno tokijského času 2. září 1945 kapitulační listiny podepsal japonský ministr zahraničí Mamoru Šigemicu a po něm i velitel generálního štábu japonské armády generál Jóšidžiró Umezu.
Kdo začal s nálety na Japonska města : Strategické bombardování městských oblastí začalo v roce 1944 poté, co byl do výzbroje amerického letectva zařazen bombardér B-29 Superfortress s dlouhým doletem, nejprve nasazený z Číny a poté z Marianských ostrovů. Nálety B-29 z těchto ostrovů začaly 17. listopadu 1944 a trvaly až do japonské kapitulace 15.
Co se stalo 2 září 1945
Konec války v Evropě nastal 8. května 1945 bezpodmínečnou kapitulací Německa. Po americkém svržení atomových bomb ve dnech 6. a 9. srpna 1945 na města Hirošima a Nagasaki, kapitulovalo Japonsko 2. září 1945.
Jak zacala valka v Tichomori : Obecně se však uznává, že samotná válka v tichomoří začala 7. a 8. prosince 1941, kdy Japonci napadli Thajsko a zaútočili na britské kolonie Malajsko, Singapur a Hongkong, jakož i na americké vojenské a námořní základny na Havaji, ostrově Wake, Guam a na Filipínách.
Hlavním motivem Američanů pro rozhodnutí zasáhnout svého nepřítele nově vynalezenými a tak ničivými zbraněmi byla skutečnost, že Japonsko v roce 1945 i po šestiměsíčním bombardování svého území odmítalo přijmout porážku.
7. července 1937 Japonské císřství zaútočilo na Čínskou republiku, tou dobou zmítanou konfliktem Kuomintangu a komunistů. Druhá čínsko-japonská válka představovala vyvrcholení dlouholetého nepřátelství, které se od roku 1931 projevovalo celou řadou rozsáhlých ozbrojených incidentů a končila až samým závěrem 2.
Kdy Japonsko napadlo USA
Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).Součástí osvobození Československa byla Pražská ofenzíva vedená Sovětským svazem z východní fronty, dále osvobození západních Čech americkou armádou a květnové povstání českého lidu.Pražské povstání vypuklo 5. května 1945 v hlavním městě Praze. Česká národní rada (ČNR) vydala prohlášení o konci Protektorátu a o převzetí vládní a výkonné moci.
zemřelo 2388 Američanů, z toho 2340 příslušníků ozbrojených sil (1998 námořníků a 109 příslušníků námořní pěchoty, 233 vojáků a příslušníků armádního letectva) a 48 civilistů. raněno bylo 867 námořníků a příslušníků USMC, 396 příslušníků armády a armádního letectva a 35 civilistů.
Kdo zvítězil v první světové válce : Vítězství Dohody. Zánik německého, ruského a rakousko-uherského císařství a Osmanské říše.
Kdo svrhl bombu na Hirošimu a Nagasaki : Podle nařízení prezidenta Harryho Trumana svrhlo americké armádní letectvo v pondělí ráno 6. srpna 1945 na město Hirošima atomovou pumu Little Boy. O tři dny později následovalo svržení pumy, nazvané Fat Man, na Nagasaki. Tyto dvě jaderné pumy jsou jedinými jadernými zbraněmi, které kdy byly použity ve válce.
Kolik lidí zemřelo v Hirošimě a Nagasaki
Tyto dvě jaderné pumy jsou jedinými jadernými zbraněmi, které kdy byly použity ve válce. V prvních dvou až čtyřech měsících po shození bomb zemřelo v Hirošimě 90 000 – 166 000 lidí a v Nagasaki 60 000 – 80 000 lidí, z toho v každém městě téměř polovi- na zemřela v prvním dni.
Itadakimasu Japonci říkají vždy předtím, než se pustí do jídla. Do češtiny by se dalo přeložit jako "dobrou chuť". A pokud si ho koupíte, tak vám také přejeme dobrou chuť!japonské (samurajské) meče, starožitnosti, zbraně a střelivo, narkotika, omamné a psychotropní látky, pornografii, vojenský materiál a jiné druhy zboží podle zvláštních předpisů. Povinná směna valut v Japonsku neexistuje.
Na co si dát pozor v Japonsku : stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky. Ale to platí prakticky všude na světě. vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům. originály dokladů je vhodné nechat v trezoru v hotelovém pokoji a nosit s sebou jen kopie.