Proč impregnovat dřevo?
Na rozdíl od funkčního oblečení se boty impregnují ještě před prvním nošením. Impregnace totiž brání pronikání vlhkosti a nečistot do obuvi. Při výběru přípravku berte ohled především na materiál, ze kterého jsou boty vyrobené.Životnost impregnace

Životnost provedené ochrany Bochemitem je pro dřevo použité v interiéru časově neomezená, u dřeva v exteriéru minimálně 10 let (s krycím nátěrem – např. Bochemit Estetik Profi). Poté se doporučuje provést kontrolu stavu ochrany ideálně ve dvouletých intervalech.Nejvhodnější doba k natírání je jaro a podzim, kdy teploty nejsou tak vysoké a vlhkost je přiměřená. V létě, kdy jsou teploty relativně vysoké, se vyhněme natírání dřeva, které je vystaveno přímému slunci. Kvůli vysokým denním teplotám je vysoká také teplota dřeva.

Proč lakovat dřevo : Vrchní nátěry chrání a dekorují dřevo a zcela zakryjí jeho texturu, a jsou proto vhodné pro dekoraci méně kvalitních nebo poškozených druhů dřeva, pro renovaci starého jednoduchého nábytku, oken, dveří a plotů.

Jak impregnovat

Impregnace se nanáší rovnoměrně na celou obuv. Impregnaci ve spreji aplikujte ve vzdálenosti 20–30 cm. Aplikujte plynulým pohybem. Po aplikaci vyčkejte, až se impregnační přípravek vstřebá.

Kdy impregnovat stan : Vhodná doba k impregnaci nastává, začíná-li se voda vsakovat do látky i při velmi mírném dešti. Nelze však přesně stanovit po kolika vypráních nebo době používání je impregnace nutná. Záleží na frekvenci používání i klimatických podmínkách při používání oblečení.

Odpověď: Impregnace dřeva pro následnou povrchovou úpravu není problématická. Z bezbarvých laků můžete použít silnovrstvý lazurovací lak S1037 Lazurol gold nebo tvrdší polomatný lak S1020 Lazurol lak venkovní pochozí. Před aplikací laku je potřebbné dřevo prvně napusiti (penetrovat) např.

Mezi oblíbené způsoby ochrany dřeva před vlhkostí patří lak, který na povrchu dřeva vytváří vrstvu schopnou ochránit dřevo před deštěm i větrem. Laky mohou být bezbarvé, případně se do nich přidávají barviva, díky kterým můžete dřevu propůjčit v podstatě jakoukoliv barvu.

Čím se impregnuje dřevo

Použít lze různé lazury, nátěry, vosky, oleje i krycí barvy. Při použití v exteriéru se jistě osvědčí i napouštědla; napouštění dřeva je však možné pouze u opracovaného povrchu bez pryskyřice nebo mastnoty, přičemž samotný proces schnutí pak trvá i 20 hodin.ZABRAŇUJE KROUCENÍ DŘEVA: Odie's Oil je patentovaná směs čistých olejů a vosků a díky tomu, má schopnost zabránit kroucení a vlnění dřeva, jež je pro dřevo velmi specifické. VODĚODOLNOST: Stačí jedna dobře aplikovaná vrstva Odie's Oil a povrch odolá i horké kávě nebo červenému vínu.Pro měkké dřevo se hodí lazura

Jsou silně pigmentované, transparentní a zvýrazňují přirozenou kresbu dřeva. "Existují v klasických barevných odstínech, případně je možné si přesný odstín nechat namíchat na míru,“ vysvětluje Monika Linghartová, odbornice na barvy a laky z projektových marketů HORNBACH.

K nátěrům dřeva potřebujeme barvy s roztažností právě proto, že dřevo stále mění svůj objem. Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva.

Jak prát s impregnaci : #2 Vyprázdněte kapsy a zapněte všechny zipy, suché zipy a cvoky. #3 Větší nečistoty odstraňte měkkou houbou a mýdlem. #4 Vyprázdněte pračku – nedoporučuje se prát více než 2 kusy oděvů s membránou současně. #5 Použijte vhodný prostředek na praní oblečení s membránou.

Jak dlouho nechat zaschnout impregnaci : Doba schnutí se může lišit v závislosti na typu penetrace, teplotě, vlhkosti a typu materiálu. Obvykle se počítá s tím, že penetrace zaschne na dotek během několika hodin, ale pro úplné vytvrzení může být potřeba i několik dní. Vždy si přečtěte návod výrobce, kde najdete přesné informace o doporučené době schnutí.

Jak se zbavit plísně ve stanu

Stan je potřeba nechat vždy řádně vyschnout. Pokud se vám již objeví plíseň, namočte postiženou část například do Sava a nechte působit. Nenamáčejte ho ale dlouho, aby vám prostředek do stanu nevyžral díru. Ovšem počítejte s tím, že na postiženém místě zůstane flek.

Na odmaštění použijeme vodu se saponátem, pokud by to nestačilo, můžeme sáhnout po lihovém nebo benzínovém čističi. Pokud po očistění nábytku zjistíme mechanické poškození, je třeba je vyspravit tmelem na nábytek. Po zaschnutí tmelu je třeba povrch znovu do hladka přebrousit.Podle odborníků čerstvé dřevo ve vodě vydrží i několik let. Na dalších místech by mohly vzniknout mokré sklady, kde budou lesníci dřevo pomocí čerpadel kropit. Skladování dřeva ve vodě je v současné době využívané zejména v severní Evropě, kde k tomu mají vhodné podmínky.

Jak ošetřit dřevo před nátěrem : Impregnace je základ

Nejprve použijeme hrubší brusný papír a doladíme jemnějším. Dřevo očistíme. Následně jej naimpregnujeme Balakryl Napouštědlem, které prostoupí hluboko do dřeva. Tento krok nám zaručí, že dřevo ošetříme proti plísním, houbám a jiným mikroorganismům a navíc lépe přilne i následná vrstva barvy.