Odkud se berou mouční červi?
Mouční červi

Larvy potemníka, tzv. mouční červi, jsou po vylíhnutí světle hnědé a mají typické rýhování na těle. Larvy jsou všežravé a neomezují se tedy jen na mouku, nepohrdnou žádným druhem potravy, ať už suchými těstovinami, ovocem či masem. Výjimkou není ani kanibalismus.Potemník moučný (Tenebrio molitor) je 10-18 mm dlouhý brouk černé barvy, jehož larvě se říká moučný červ. Dospělci jsou schopni létat a jsou aktivní v noci. Larvy jsou zhruba 2,5-4 cm dlouhé a zlatohnědé barvy s tmavými kroužky kolem těla.Čím se živí mouční červi Mouční červi si rádi pochutnají na substrátu a dále uvítají suché pečivo, sušené mléko, ovoce a zeleninu. Aby měli dostatek bílkovin, dopřát jim můžete i psí granule. V závislosti na okolní teplotě a druhu krmení se larvy přemění v brouky během 2–3 měsíců.

Jak se zbavit potemníka moučného : Doporučujeme vám zejména přípravek Provecta pro likvidaci nejen potemníka moučného ale také jeho larev. Efektivní jsou také lepové pasti na potemníky, které umístěte v blízkosti oken. Pokud se tito potravinoví škůdci nacházejí ve stájích, zvolte spíše Insekticid Elector PSP proti potemníkům stájovým.

Kde se berou mouční červi

Kde se mouční červi berou Nejčastěji si moučné červy donesete domů z obchodu, s potravinami, které byly nesprávně skladované. Ve volné přírodě žijí mouční červi v listí, pod kameny a kmeny nebo ve zvířecích norách. Přispívají k rozkladu organického materiálů, takže je najdeme hodovat i na zdechlinách.

Kde se berou červy : Roup dětský (Enterobius vermicularis) je parazitická hlístice z řádu Oxyurida. Roup dětský parazituje pouze u člověka, a to v tlustém střevě. Samičky během spánku hostitele vylézají z konečníku a kladou vajíčka v jeho okolí. Onemocnění vyvolané tímto střevním parazitem se odborně nazývá enterobióza.

Když se objeví brouci v mouce, nakažené potraviny ihned vyhoďte. Jsou znehodnocené výkaly a pavučinkami larev. Napadené skříňky dezinfikujte vodou s octem. Pokud máte polici obalenou papírem, odstraňte jej, potemníci se můžou schovávat pod ním.

Odpuzovače molů

Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel.

Co na moučné červy

Pokud jste si zakoupili živé moučné červy, umístěte je do nádoby (ideálně s hladkými stěnami), která má ve víku otvory (pro přístup vzduchu), dovnitř dejte nějaká jablka, zelí nebo rozpůlenou bramboru jako zdroj vlhkosti a také potravu pro červy – otruby, různý obilný šrot nebo ovesné vločky.Postup při napadení moučnými červy

Když se objeví brouci v mouce, nakažené potraviny ihned vyhoďte. Jsou znehodnocené výkaly a pavučinkami larev. Napadené skříňky dezinfikujte vodou s octem. Pokud máte polici obalenou papírem, odstraňte jej, potemníci se můžou schovávat pod ním.Po důkladné očistě je vhodné nejen v dané skříni, ale i v místnosti, ve které se moli vyskytovali, rozmístit přípravky na hmyz v podobě lapače molů. Ty jsou napuštěny feromony, které lákají především samičky – nejčastěji je seženete ve formě malých destiček s lepivým povrchem, na který se mol přilepí a zahyne.

užíváme antiparazitární léky, vhodné bylinky či doplňky stavy, je podstatné neopomínat i na změnu stravy a podpořit vyloučení parazitů z těla. Strava by měla být lehká s množstvím ovoce a zeleniny, omezte těžko stravitelné tuky, maso, vejce a kombinovaná jídla.

Co zabira proti molům : Přípravky na hubení molů

Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.

Jak se zbavit molů babské rady : Existuje celá řada tzv. babských rad, jak se zbavit molů šatních. Tyto postupy opravdu fungují a navíc jsou ekologické. Asi nejčastěji se uvádí použití levandule, rozmarýnu, smrkového jehličí, pomerančové kůry, černého pepře, mýdla, chmelu, bobkového listu, skořice, hřebíčku, listí ořešáku nebo dokonce melasy s octem.

Jak poznam že mám parazita v těle

S parazity se setkalo 90 % z nás.

V našem těle dokážou napáchat nepříjemné škody. A jak poznáte, že se ve vás nějaký ten parazit usadil Mezi symptomy patří časté pocity hladu, průjmy, plynatost, bolest břicha, závratě, kožní problémy, poruchy spánku, snížená imunita či problémy s váhou.

Typickým příznakem nákazy roupy je jejich viditelná přítomnost ve stolici, ale nemusí být vždy. Dominujícími potížemi jsou bolesti břicha. Často bývá svědění kolem konečníku, kde někdy nacházíme až zarudnutí a ekzematizaci. Svědění bývá hlavně v noci, kdy samičky roupů kladou vajíčka kolem řitního otvoru.Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.

Jak se rychle zbavit molů : Proti molům dobře fungují i bylinky. Prověřeným a tradičním pomocníkem je voňavá levandule. Pomůže pověsit sáček naplněný sušenou levandulí do šatníku. Koupit si můžete i Voňka levandule osvěžovač vzduchu (koupit v e-shopu), který jemně provoní malé prostory, jako jsou například právě skříň, šatna nebo spižírna.