Odkud je vodní dýmka?
Vodní dýmka, slangově vodárna, farec, vodnice nebo šíša, je zařízení používané ke kouření. Funguje na principu filtrace a ochlazování kouře přes vodní filtr. Místo původu není známé, předpokládá se ale, že ji vynalezli Peršané. Později se rozšířila do Arábie, na Střední východ, do Asie a do severní Afriky.Analýza dostupných studií ukázala souvislost mezi kouřením vodní dýmky a zvýšeným výskytem rakoviny plic, zánětů dásní a také sníženou porodní hmotností dětí, jejichž matky kouřily „šíšu“. Nedávno zveřejněné studie nalezly velmi významně zvýšené riziko onemocněním rakoviny dutiny ústní, jícnu a žaludku.Mnozí mladí se domnívají, že vodní dýmka není zdraví tolik škodlivá jako cigareta. To je ale omyl, který je třeba vyvrátit. Hodinová seance u vodní dýmky odpovídá vykouření 20–30 cigaret. Tím, že se vzduch ve vodě ochladí, může se vstřebat až 3× víc škodlivin, než kdyby ochlazený nebyl.

Jak se kouři vodní dýmka : Při vdechování vodní dýmky dýchejte delší dobu než obvykle a vydávejte zvuk bublání vody po dobu asi 1 až 2 sekund. Jakmile budete mít kouř v ústech, zhluboka se nadechněte, abyste kouř vtáhli do plic. Okamžitě vydechněte kouř v plicích.

Co je to fajfka

Název. „Fajfka“ je hovorové synonymum slova „dýmka“. Slovo dýmka pochází z českého slova „dým“. Slovo „Fajfka“ pochází z německého slova „Pfeife“, proto někteří lidé pod slovem fajfka myslí „tyrolskou dýmku“.

Co je to lulka : Lulku nebo také čibuk bychom mohli označit za druh dýmky. Liší se především ve vzhledu, kdy lulka či čibuk mají mnohem delší troubel, jejímž ústí pak vdechujete tabákový dým. Často se můžete setkat se zaměňováním dýmky a fajfky. Nutno podotknout, že se jedná o chybné zaměňování.

Pokud je vody ve váze příliš, bude mít tendenci šplouchat kapky vody do hadice, ve které bude při potáhnutí z dýmky vydávat praskavé zvuky a bránit plynulému nádechu z dýmky. Pokud je vody ve váze málo, nechladí a nefiltruje dým, který je horký a škrábe v krku, a při nádechu z dýmky je cítit po ohni.

Většina obchodů s doutníky nabízí kuřákům dlouhé, pomalu hořící cedrové zápalky, jež poslouží velice dobře. Můžete si ale zrovna tak zapálit obyčejnou zápalkou, pokud neobsahuje moc síry nebo vosku. Nepoužívejte ale ploché zápalky, protože jsou chemicky impregnované.

Co dělá vapo s plícemi

Centrum pro výzkum rakoviny ve Velké Británii uvádí, že neexistují žádné důkazy o tom, že by elektronické cigarety mohly způsobit onemocnění zvané popcornové plíce. U kuřáků e-cigaret navíc nebyly zaznamenány žádné případy vzniku tohoto onemocnění.Co ti udělá jedna cigareta Jedna cigareta může mít několik okamžitých a dlouhodobých účinků na tělo. Mezi okamžité účinky patří například zvýšený krevní tlak, zvýšená srdeční frekvence, zúžení cév, snížená úroveň kyslíku v krvi a zvýšená hladina oxidu uhelnatého v krvi.Rozdrobený tabák do korunky volně nasypte, obsah tabáku by měl dosahovat cca 3mm pod horní okraj korunky. Tabák nepěchujte, jinak bude dýmka špatně táhnout.

Například jakákoliv dýmka kouřená venku vydrží o 10 či 20 minut méně (při jedné sadě uhlí), než ta kouřená uvnitř.

Z jakého dřeva se vyrábí fajfky : Obvykle se vyrábí ze dřeva vřesovce stromovitého (briár, bruyér), ale řidčeji se používají i jiné druhy dřeva (oliva, morta) a další materiály (porcelán, mořská pěna, kukuřice aj.)

Jak se plni fajfka : Více zkušenější kuřáci pak často používají takzvanou metodu dvou kroků, kdy do hlavičky tabák jen nasypete a pak jej lehce stlačíte zhruba do poloviny hloubky hlavičky. Následně přidáte další tabák, plníte až po okraj, a potom zase zatlačíte, tak by od okraje byly zhruba 3 mm volné.

Jak se čistí vodní dýmka

Hadici/šlauch čistíme štětkou na tělo, která je ohebná a dostatečně dlouhá. Při čištění hadice použijeme teplou vodu. U ostatních částí dýmek používáme vlažnou vodu. Při čištění korunek nepoužíváme houbičku ani hadřík, vlákna se totiž zasekávají o nerovný povrch keramiky a těžko se odstraňují.

Kašel a bolest v krku jsou problémy, které se mohou někdy objevit především u začínajících uživatelů vaporizérů a jsou často způsobeny nedostatečnou hydratací. Když inhalujete páru z vaporizéru, dochází k vysušení sliznic v krku, což může způsobit podráždění a způsobit kašel a mírnou bolest v krku.Pokud používáte rychlozápalné uhlí, tak: uchopte uhlík do kleštiček a zapalte jej sirkou nebo zapalovačem na okraji. Uhlík začne jiskřit. Počkejte, až se uhlík celý nažhaví – přestane jiskřit. Pak položte uhlík na korunku.

Jak správně nacpat dýmku : Nacpat dýmku lze různými způsoby

Více zkušenější kuřáci pak často používají takzvanou metodu dvou kroků, kdy do hlavičky tabák jen nasypete a pak jej lehce stlačíte zhruba do poloviny hloubky hlavičky. Následně přidáte další tabák, plníte až po okraj, a potom zase zatlačíte, tak by od okraje byly zhruba 3 mm volné.