Na jakou teplotu Ohrivat Prikrmy?
Režim „vodní lázeň“ vám umožní rozmrazit nádobu s jídlem nebo šetrně ohřát mateřské mléko v sáčku při maximální teplotě 65°C. Tím budou zachovány všechny nutriční vlastnosti mateřského mléka, které jsou důležité pro vaše dítě.Pokud kupujete hotové skleničky, zeleninové a masozeleninové příkrmy můžete mírně ohřát ve vodní lázni (skleničky se dají ohřívat i v mikrovlnce), vždy ale hlídejte teplotu. Kápněte si trochu pokrmu na předloktí a vyzkoušejte tak, zda nepálí. Pokud vaříte doma, jídlo nijak nedochucujte, nesolte.Teplota příkrmu – doporučená teplota ohřátého příkrmu je okolo 37 stupňů. Pokud vašemu drobátku příkrmy „nejedou“, zkuste si pohrát s jeho teplotou. Některým dětem vyhovuje vlažný nebo dokonce studený příkrm.

Jak Ohrivat příkrmy ve vodni lazni : Použijte pouze tolik příkrmu, kolik předpokládáte, že Vaše miminko sní a ohřejte tuto porci ve vodní lázni nebo v mikrovlnce.

  1. Po ohřátí obsah skleničky, kelímku nebo misky dobře promíchejte plastovou lžicí a zkontrolujte teplotu.
  2. Nepoužívejte zbytky, které jste již jednou ohřívali.

Jak uchovat příkrmy

Podušená zelenina by v čisté, ideálně sterilizované, uzavíratelné nádobě měla v lednici dva dny bez problému vydržet. Neschovávejte již načaté porce. Jídlo je po kontaktu s dětskými slinami náchylnější na zkažení. Ideální pro uchovávání porciček jsou malé misky, zásobníky na sušené mléko nebo tvořítko na led.

Kdy nahradit kojení příkrmem : Hlavním je, jestli je miminko kojeno nebo krmeno umělými mléčnými náhradami. Nekojené děti mohou začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce věku, kojené stačí začít přikrmovat později, od 6. ukončeného měsíce.

Čerstvě uvařený příkrm by se měl co nejrychleji zchladit a zamrazit. Chlazení můžete urychlit tak, že budete pokrm míchat čistou lžící, případně jej vložte do chladničky a nechte kolem uzavíratelné nádoby dostatek místa. Díky rychlému postupu při zchlazení a zmrazení pokrm zachová výživovou hodnotu i chuť.

Nejvhodnější způsob, jak uchovat ovocné přesnídávky je zavaření. Jako konzervant se používá jablko, není potřeba přidávat žádný cukr ani nic jiného. Když tedy zavařujeme jakoukoliv přesnídávku (hruška, švestka, meruňka, jahoda atd.), vždy k ní přidáváme přibližně dvojnásobek jablek.

Kdy podat sirup na teplotu

Pokud teplota nepřesáhne 38 °C, nepodáváme žádné přípravky pro snížení teploty (antipyretika). Je však potřeba teplotu pravidelně kontrolovat, hlavně v noci. Léky na snížení teploty dáme dítěti až v případě, že naměříme více než 38 °C.První týden podávání příkrmů může vypadat třeba takto: mrkev 2-3 dny, brambor 2-3 dny, dýně 2-3 dny a tak dále. Nabízejte zpočátku jen pár lžiček. Během oněch dvou dnů máte šanci zjistit, zda se neprojevila alergie.Snadná a rychlá příprava

Před použitím stačí lahvičku protřepat a ohřát ve vhodné nádobě na 37°C. Neohřáté mléko uchovejte v uzavřené lahvi v ledničce a spotřebujte do 24 hodin po otevření.

Výrobce většinou uvádí spotřebovat do 48 hodin od otevření. Na skleničce to budeš mít 100% napsaný. Bývá 1, 2 – 3 dny.

Kolik se dává Prikrmu : Není až tak podstatné kolik toho dítě sní a je to stejně jako u dospělých velmi individuální. Pokud chcete znát nějaký údaj, většinou se za plnou dávku příkrmu považuje 150–250 g. Je naprosto normální, že dítě ochutná jen pár lžiček, nebo naopak některé jiné dítě sní hned plnou misku – množství nechte na dítěti.

Jak dlouho skladovat uvařené jídlo : Doporučené skladování uvařeného pokrmu jsou 2 až 3 dny, a to při teplotě 4 °C. Po této době se zvyšuje riziko otravy jídlem. U některých potravin hrozí podstatně rychlejší zkažení, čímž ohrožují vaše zdraví. Potraviny s vyšším rizikem zkažení byste měli spotřebovat nejpozději do druhého dne.

Jak dlouho vydrží domácí přesnídávka

Druhou možností je připravit vždy větší várku přesnídávek. To, co stihnete spotřebovat do dvou dnů, uložte bez obav do lednice. Zbytek nadávkujte a skladujte v mrazáku, vydrží vám tam až 3 měsíce. S příkrmy se zpravidla začíná od šestého měsíce, ale je to možné i dříve.

36,5 – 37 °C je ideální teplota miminka. Méně než 36,5 nebo dokonce 34 °C signalizuje podchlazení. Děťátko zkuste zahřát suchým teplem (oblečení, deka, přivinutí na své tělo) a pokud by se vám to nepodařilo, kontaktujte lékaře. 37 – 37,9 °C představuje zvýšenou teplotu.2. Poté pravidelně teplotu kontroluji (po podání léků ke snížení teploty účinek nastupuje za cca 2 hodiny, po podání čípků je efekt dříve). 3. Zvážím, zda je nutná kontrola dítěte lékařem.

Co zvolit jako prvni příkrm : Na začátek zvolte jednodruhový příkrm. Vybírat doporučujeme nejlépe sladší druhy zeleniny – batát, mrkev. První dvě až tři koštovací lžičky by měly zahrnovat jediný druh zeleniny. Začněte například již zmiňovanou mrkví, batátem nebo bramborem.