Na co se používá demi glace?
Stačí jej ale i jen ohřát a podávat jako šťávu třeba ke grilovanému masu nebo naopak naředit vodou a hned máte k dispozici silný masový vývar. Výborně se hodí rovněž třeba na přípravu rizota.Výdrž máme, musí se ale trénovat! Vývary v lednici můžete uchovat až 90 dní od data výroby. Po otevření sklenice mají životnost zkrácenou na 24 hodin.Trvanlivost do data uvedného na obalu, po otevření spotřebujte do dvou dnů. V připadě, že celý sáček nespotřebujete, doporučujeme hermeticky uzavřít a dát zamrazit(opakované zmrazování může mít vliv na kvalitu výrobku.

Jak nahradit demi glace : V domácí kuchyni se místo demi-glace většinou přidává do omáček kostka bujónu.

Jak dlouho vydrží demi glace

Po otevření sklenice mají životnost zkrácenou na 24 hodin. Když se vyhnete tomu, aby se do vývarů cokoliv namáčelo, a při zavírání upevníte víko pořádně, vývar vám vydrží klidně o dva dny déle. Životnost demi-glace můžete prodloužit i tak, že ho v malých kostkách zamrazíte.

Jak dlouho se vaří demi glace : Na oleji orestujeme nahrubo nakrájenou zeleninu (pouze ji omyjeme, kartáčkem vydrhneme, ale neloupeme) a nasekané kosti do zlatohnědé barvy, osmahneme koření, zarestujeme rajský protlak, zalijeme vínem, vodou a zvolna vaříme alespoň šest hodin, lépe déle.

Zalijte vodou a nechte pomalu táhnout přes noc, ideálně však 24 hodin. Voda nesmí zavařit, měla by jen pomalu probublávat.

Demi glace fond koncentrovaný, ředění: 100ml na 1l vody. Bez alergenů, bez barviv a konzervantů.

Jak uchovat demi glace

Můžeme jej zavakuovat nebo po kostičkách zamrazit a podle potřeby odebírat.Když se omáčka rozdělí, stačí dolít studenou nebo vlažnou vodu a znovu ji zašlehat ručně, tyčovým mixérem nebo v termomixu.Jak připravit základní omáčku

Nakrájíme si cibulku a zpěníme ji na tuku, aby zkaramelizovala. Přidáme hladkou mouku a umícháme jíšku. Do opražené jíšky následně pomalu a za stálého míchání přilijeme vývar. Nyní stačí přivést k varu a zredukovat omáčku na požadovanou hustotu.

Kuchaři ho doporučují zavařit do skleniček a pak si z nich odebírat potřebné množství. Jednodušší varianta je demi glace zmrazit – dobrou vychytávkou je nalít ho do tvořítek na led. Tahle francouzská klasika vám poslouží jako skvělý základ výrazných omáček ke steakům – třeba pepřové nebo kávové.

Jakou moukou se zahušťuje omáčka : Pšeničná mouka je dokonalým rychlým řešením pro všechny druhy omáček, světlé i tmavé. Stačí mouku smíchat s vodou nebo ji opéct do jíšky a poté přidat do omáčky, aby se zahustila.

Čím se zahušťuje omáčky : Čím můžete zahustit omáčky

Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.

Jak se dělá hořčičná omáčka

Do misky dáme zakysanou smetanu s medem, přidáme obě hořčice, šťávu z citronu a prolisovaný česnek. Vše dobře promícháme, podle chuti osolíme a opepříme. Hotovou hořčičnou omáčku dáme vychladit do ledničky. Podáváme jako přílohu – například ke grilovanému masu nebo zelenině.

Řidší demi glace můžete stáhnout z plamene a zahustit kouskem másla.Jednoduše smíchejte mouku s vodou do konzistence tekutějšího těsta na lívance. Opravdu důkladně promíchejte, ať nemáte žádné hrudky nebo nepromíchanou mouku na dně. Vodu s mouku přilévejte za stálého míchání do vařící se omáčky. Nechte 20 minut vařit, aby se mouka dostatečně provařila.

Proč jíst hořčici : Hořčice obsahují glykosid sinirgin a sinalbin, který se štěpí na hořčičnou silici, která má čpavou vůni a ostrou chuť,dále bílkoviny a olej. Mladé lístky všech hořčic se používají jako zdravý salát. Všechny hořčice v mírných dávkách způsobují prokrvení trávicího traktu, a tím lepší trávení a látkovou výměnu.