V případě příliš velké dávky lze zaznamenat projevy jako bolest hlavy, únava, trávící obtíže, nadýmání, zácpa nebo zhoršení vyrážky. Vše většinou souvisí s probíhajícími očistnými procesy a úpravou střevní mikroflóry, během času odezní. Řešením je snížení dávky, než potíže odezní, a dostatečný příjem čisté vody.Denní dávka odpovídá polovině při detoxikaci, tedy 2,5g pro muže, 2g pro ženy a 1,5g pro děti od 6 let. Je vhodné si nejdříve projít detoxikační kůrou, a potom přejít k dlouhodobému užívání. Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.Chlorella pěstovaná na Taiwanu ve velkých kultivačních bazénech dopadla ve všech testech nejlépe, obsahovala dle laboratorních testů ze všech testovaných vzorků nejméně škodlivých látek. Chlorella z Taiwanu je nejlepším zdrojem chlorelly vůbec a oproti čínské chlorelle je několikanásobně čistší.
Co je lepsi jecmen nebo chlorella : Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.
Kdo nesmi uzivat chlorellu
Chlorella obsahuje vitamín K, proto není její užívání vhodné společně s léky na ředění krve. Největším nebezpečím při užívání chlorelly je její čistota, nebo chcete-li riziko kontaminace.
Kdo nesmi uzivat jecmen : Pro koho se ječmen nehodí
V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.
Při takovýchto dávkách působí chlorella jako přírodní antibiotikum. Buďte v konzumaci poctiví a vytrvejte. Kdo očekává zázrak při občasném „ďobnutí“ tabletky, ten se nedočká, i když i to je užitečné. Harmonizace organismu se začíná projevovat po třetím měsíci konzumace zelených potravin.
Chlorela se užívá nejčastěji 3 x denně (ráno, v poledne, večer). Je možné užívání i 2 x denně (ráno a večer).
Kdo nesmi uzivat ječmen
Pro koho se ječmen nehodí
V případě, že jste po operaci žaludku nebo střev, při akutních zánětech hlubokého žilního systému, akutní plicní embolii nebo pokud užíváte léky na ředění krve (warfarin) nebo na snížení imunity, není vhodné tyto potraviny užívat a vždy se jejich vhodnosti poradit s vašim lékařem.Pokud máte chlorellu v prášku, rozmícháte ji dle návodu, nejčastěji lžičku (3-5g) do vody (250ml) případně zeleninové nebo ovocné šťávy. Chlorela se užívá nejčastěji 3 x denně (ráno, v poledne, večer). Je možné užívání i 2 x denně (ráno a večer).Reguluje trávení a léčí zácpu. Má příznivý vliv také na činnost štítné žlázy, která hormony ovlivňuje metabolismus. Pomáhá v boji s nadváhou. Mladý ječmen však není lék na hubnutí, samotné užívání hubnutí nezaručuje.
Chlorella obsahuje vitamín K, proto není její užívání vhodné společně s léky na ředění krve. Největším nebezpečím při užívání chlorelly je její čistota, nebo chcete-li riziko kontaminace.
Kdo nesmí zelený ječmen : Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.
Na co pomáhá zelený ječmen : Kdy je vhodné používat zelený ječmen
Beta karoten | – podpora zdravého zraku |
---|---|
Vitamín E | – silný antioxidant – podpora reprodukční funkce, zdraví srdce |
Vitamín H | – podpora vstřebávání v itamínů skupiny B |
Vitamín K | – důležitý pro proces srážlivosti krve – prevence vnitřního krvácení a nadměrného krvácení během menstruace |