Müllerovy pastilky® se šalvějí a vitaminem C – BEZ CUKRU
Pastilku vložte do úst a nechte volně rozpustit. Pastilku nepolykejte, nekousejte. Doporučené dávkování: Každé 2-3 hodiny 1 pastilku, dospělí a dospívající až 6 pastilek denně, děti od 4 let až 3 pastilky denně.Pastilky jsou určené k mírnění symptomů, doprovázejících nachlazení, infekce dutiny ústní, krku nebo horních cest dýchacích. Pastilku vložte do úst a nechte volně rozpustit.Určeno pro péči o sliznici dutiny ústní a nosohltanu.
Osvěžují a zvlhčují sliznici dutiny ústní. Působí příznivě při zvýšeném výskytu respiračních onemocnění (chřipky a nachlazení).
Jak užívat pastilky : Pastilku nechte pomalu rozpustit v ústech. Pravidelně ji přesouvejte z jedné strany úst na druhou, dokud se úplně nerozpustí. Neužívejte více než jednu pastilku najednou. Nepijte, pokud máte pastilku v ústech.
Jak se zbavit bolesti v krku
Stačí dodržovat klidový režim, zvýšit příjem tekutin a vitamínů. Dále se na bolest v krku využívají volně prodejné léky ve formě pastilek, sprejů nebo kloktadel. V případě vícera příznaků chřipky nebo nachlazení lze sáhnout po komplexních lécích tlumících i ostatní projevy nemoci (například Paralen Grip).
Jak se zbavit pálení v krku : Pokud cítíte první příznaky nachlazení, doplňte vitamíny C, D a zinek. Imunitu podpoří také echinacea nebo betaglukany. Nezapomeňte ani na odpočinek a pitný režim, který obohaťte třeba o bylinné čaje s bezem, lípou a heřmánkem. Od bolesti v krku uleví také studený Priessnitzův obklad.
Nejlépe rozložit po malých dávkách (100ml a méně) po jídlech. Dávka by neměla přesáhnout 300ml denně. Problém je vysoký obsah sodíku, který není prospěšný pro krevní tlak, celkově vysoká mineralizace pak neprospívá ledvinám. Tato kůra by tedy měla být spíše nepravidelná a neměla by přesáhnout měsíc.
Dospělí – 3 krát denně 1 polévkovou lžíci (7 ml) Děti – 3 krát denně 1 čajovou lžičku (3 ml) Sirup je vhodné zapít čajem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování
Na co pomaha Strepsils
Pastilky Strepsils Med a Citron se používají k léčbě příznaků zánětlivých a infekčních onemocnění dutiny ústní a hltanu a k úlevě od bolesti v krku.V případě silné bolesti v krku je vhodný i studený zapařovací obklad, tzv. Priessnitzův zábal, který zmírňuje otok a zánět v krku. Důležité je dodržovat pitný režim a doplňovat tekutiny ovocnými šťávami nebo bylinnými čaji při nachlazení. Dále je dobré dostatečně větrat a zvlhčovat vzduch.Půl čajové lžičky soli rozpusťte ve sklenici vlažné, teplé či studené vody (tak jak to každému vyhovuje) a tímto roztokem několik minut kloktejte. Během dne každé dvě hodiny. Při akutní bolesti v krku pomáhá také černý čaj s medem. Vypijte jej horký, mělo by se vám ulevit.
Mezi pacienty nejoblíbenější a nejosvědčenější jsou Orofar, Tantum verde, Neoangin, Septabene. Forma závisí na tom, co je pro pacienta příjemnější ( pastilka, sprej, klokltadlo). V případě nateklých mandlí bych volila k aplikaci sprej. Uleví se Vám od bolesti i průběžným zvlhčováním krku (Vincentka, čaje atd.).
Co znamená pálení v krku : K bolesti, škrábání a pálení v krku dochází v důsledku podráždění sliznice. Na vině bývá zpravidla virová či bakteriální infekce nebo alergie. Tělo se zánětem brání vůči patogenům. Potíže s polykáním a podrážděný krk mohou souviset též s mechanickým poraněním tkáně nebo kouřem a prachem v ovzduší.
Proč je dobré pít Vincentku : Vincentka je doporučována k pitným a inhalačním kúrám při onemocnění cest dýchacích, hlasivek, při chorobách látkové výměny, vředové choroby žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, cukrovce, chronickém zánětu slinivky.
Na co pomáhá Vincentka
Vincentka slouží po celý rok
Na jaře nám pomáhá překonávat jarní únavu, v létě všem, kteří sportují a aktivně využívají volný čas, pomáhá dodáním potřebných solí a minerálů regenerovat, na podzim a v zimě vytvoří hráz proti virům, bacilům a dýchacím problémům.
Neocenitelným pomocníkem se však Vincentka stává i pro alergiky, kterým přináší úlevu celoročně a nejvíce právě v období pylové sezóny. Tato minerálka pomáhá k obnově přirozeného prostředí nosních sliznic a zlepšování dýchání. Je určena na pitné kúry, kloktání, k inhalacím a koupelím.Dospělí: každé 2-3 hodiny nechte volně rozpustit v ústech 1 pastilku. Používejte maximálně 12 pastilek v průběhu 24 hodin. Dospívající od děti od 6 let: každé 2–3 hodiny nechte volně rozpustit v ústech 1 pastilku. Používejte maximálně 6 pastilek v průběhu 24 hodin.
Jak na bolest v krku bez antibiotik : Osvědčené rady od našich babiček na bolest krku
- Kuřecí nebo slepičí polévka. Kuřecí polévka má antibakteriální účinky a dokáže tlumit infekce horních dýchacích cest.
- Hřebíček. Hřebíček je přírodní antiseptikum a analgetikum.
- Tvaroh.
- Brambory.
- Priessnitzův zábal.
- Kloktání slanou vodou.
- Černý čaj.
- Česnek.