Katexové (solankové) změkčovače vody jsou nejúčinnějším řešením do každé domácnosti i firmy. Katexové změkčovače vody fungují na principu výměny iontů vápníku a hořčíku za ionty sodíku. Vápník a hořčík způsobují onu tvrdost vody, které se chceme zbavit.Při výměně se z vody odstraní nežádoucí látky způsobující tvrdost vody, vápník a hořčík, voda se změkčí jako dešťová voda. Iontoměničová pryskyřice ve změkčovači vody se nespotřebovává, ale po každá regeneraci je znovu schopná procesu změkčování vody. Při pravém změkčování vody se nyní z vody odstraní vápník + hořčík!Změkčovač tvoří směs minerálních a organických látek, které mají schopnost na sebe navázat minerály a tím upravit tvrdost vody. Účinná látka pracího prostředku v takto upravené vodě namísto minerálů na sebe váže pouze nečistoty z prádla. V textilu se navíc neusadí sraženiny, které se projevují jako zaprání a šednutí.
Jak Funguje úpravna vody : Voda prochází procesy předúpravy pomocí bioeliminátorů, následuje čištění mechanické, biologické a v neposlední řadě chemické, popřípadě fyzikálně- chemické. Takto upravená voda je oxidována, dezinfikována a provzdušňována, tedy sycena kyslíkem.
Jak doma změkčit vodu
Jak změkčit vodu doma a vypořádat se s účinky tvrdé vody
- Před spotřebou vařte vodu.
- Přidejte prací aviváž.
- Kamenné sedimenty ošetřete vodou a octem.
- Zvažte instalaci změkčovače vody, který vás okamžitě a trvale ochrání před problémem s tvrdou vodou.
Jak změkčovat vodu : Změkčovat vodu můžete i pomocí malých dávek fosforečnanů. Tvrdost vody neodstraní, ale voda bude mít vlastnosti měkké vody. Voda s obsahem fosforečnanů ale není vhodná jako pitná voda, proto by se fosforečnany měly používat lokálně, například jen pro myčku nádobí nebo pračku.
Přechodná tvrdost vody obsahuje rozpuštěný hydrogenuhličitan vápenatý a po jeho vysrážení vzniká uhličitan vápenatý (vodní kámen). Přechodnou tvrdost vody lze odstranit pouhým varem. Trvalá tvrdost vody obsahuje chlority, sulfidy, nitráty a silikáty. Tento typ lze odstranit pouze pomocí chemické úpravny.
Jak změkčit vodu doma a vypořádat se s účinky tvrdé vody
- Před spotřebou vařte vodu.
- Přidejte prací aviváž.
- Kamenné sedimenty ošetřete vodou a octem.
- Zvažte instalaci změkčovače vody, který vás okamžitě a trvale ochrání před problémem s tvrdou vodou.
Jak Zmekcit vodu v domě
V domácnostech je nejvíce využíván změkčovač vody na bázi soli a bez soli. Změkčovač vody obsahuje nádržku naplňou katexem (pryskyřicí), která způsobuje přichycení nežádoucích látek z vody, které dále do domácnosti neproudí. Změkčovač vody funguje na principu „přeměny" nežádoucích látek na krystalky.TIP: Změkčit vodu vám pomůže i přidání sody na praní (uhličitan sodný) do každého praní. Uhličitan sodný – prací soda je také složkou změkčovače vody Tierra Verde.Dehydratace, únava a toxiny se hromadí, pokud tělo dostatečně nezavlažujete. Neokysličená krev, ospalost a bolest hlavy nebo kloubů – za to všechno může pouhý nedostatek tekutin. Vše vyřeší obyčejná voda!
Voda dopravuje látky k buňkám a látky z buněk. Pročišťuje tělo od škodlivin a pomáhá ho udržovat zdravé.
Jak se projevuje tvrdá voda : Ve větší míře se projevuje tvrdá voda v podobě vodního kamene – tedy bílých usazenin a nánosů na všem, kde se voda používá. Tvrdost vody poznáte také na chuti vody. Bojlerový filtr zamezuje usazování vodního kamene v bojlerech a ohřívačích vody.
Jak změkčit vodu doma : Jak změkčit vodu doma a vypořádat se s účinky tvrdé vody
- Před spotřebou vařte vodu.
- Přidejte prací aviváž.
- Kamenné sedimenty ošetřete vodou a octem.
- Zvažte instalaci změkčovače vody, který vás okamžitě a trvale ochrání před problémem s tvrdou vodou.
Co zpusobuje tvrdá voda
Co způsobuje tvrdá voda Nejviditelnějším důsledkem tvrdé vody je tzv. vodní kámen. S jeho působením se v domácnosti setkáte prakticky na každém kroku – způsobuje ošklivý povlak v rychlovarných konvicích, ale také zanáší topné těleso v pračce, myčce nebo bojleru a snižuje tak jejich energetickou účinnost.
Pokud použijete příliš málo pracího prostředku, může to způsobit nedostatek aktivních přísad, které by bojovaly s tvrdostí vody, která tak může ovlivnit měkkost vláken. Také to může vést k obecně špatným výsledkům praní.MŮŽE MÍT PITÍ VODY S CITRONEM NĚJAKÁ NEGATIVA Zřejmě jediný důvod, kdy bychom nedoporučovali pít vodu s citronem, je riziko poškození zubní skloviny u citlivých osob.
Proč nepít hned po jídle : Pití většího množství tekutin po jídle může z dlouhodobého hlediska vyvolat různé disharmonie. Může dojít k ovlivnění přirozené hladiny kyselin a žluči, zředění trávicích šťáv a enzymů. Proto stejně jako při jídle pijte i po jídle po malých doušcích a více se napijte až minimálně půl hodiny po jídle.