Na co je MMR vakcína?
4) První dávka MMR vakcíny (proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám) se bude aplikovat nejdříve první den 13. měsíce nejpozději do 18. měsíce věku dítěte. Stanovení dolní i horní hranice u MMR vakcíny je principiálně stejné jako u základního očkování (hexavakcínou).Dodržujte klidový režim po očkování v délce alespoň 5-7 dní. , jako by dítě bylo nemocné. Vynechejte cestování, návštěvy u vás doma, nákupy, všechny sportovní či jinak fyzicky namáhavé činnosti.Reakce po očkování

Trvají většinou krátce (1–3 dny), pokud se objeví exantém, není většinou po celém těle a pře- trvává podle intenzity i týden a déle. Jako vedlejší reakce se vyskytuje celková únavnost, nechutenství a velice zřídka zduření uzlin a příušních žláz.

Jak vypada vyrážka po MMR : Někteří lidé mohou dostat vyrážku, která vypadá jako lehká forma spalniček. Může jím otéct obličej, co vypadá jako příušnice, nebo mohou mít bolesti kloubů jako u zarděnky. Tyto nežádoucí účinky se objevují u malého procenta lidí po první dávce.

Co je to vakcína MMR

MMR vakcína (z angl. measles, mumps, rubella) je kombinovaná vakcína proti spalničkám (measles), příušnicím (mumps) a zarděnkám (rubella).

Kolik dávek MMR : Očkovací kalendář platný k 1.1.2018

Věk Povinná očkování (od 1.11.2010)
15 měsíců MMR (1. dávka)
21–25 měsíců MMR (2. dávka – odstup 6–10 měsíců)
5 let 1. přeočkování: záškrt, tetanus, pertuse (1. přeočkování)
10 let záškrt, tetanus, pertuse, polio (2. přeočkování)

mimořádně závažné reakce se zhoršením celkového stavu po předchozím očkování danou vakcínou; anafylaktická (těžká alergická) reakce na kteroukoli složku vakcíny; akutní onemocnění; léčba tlumící funkci imunitního systému nebo těžká porucha imunity jsou kontraindikací pro podání živé vakcíny.

dítě bylo v kontaktu s nemocným a je v tzv. inkubační době (ta trvá dle typu nemoci většinou 1-3 týdny) dítě je oslabené po nemoci (je v rekonvalescenci), u běžných dětských onemocnění stačí většinou 1 – 2 týdny.

Jak dlouho může trvat vyrážka

může trvat až 6 týdnů (akutní kopřivka) nebo déle než 6 týdnů (chronická kopřivka). V některých případech akutní kopřivky se mohou objevit doprovodné příznaky, jako je horečka, celková malátnost, gastrointestinální poruchy, bolesti kloubů.Způsob podání Vakcínu je nutno aplikovat intramuskulárně (i.m.) nebo subkutánně (s.c.). Preferovanými injekčními místy jsou anterolaterální oblast stehna u mladších dětí a oblast deltového svalu (horní část paže) u starších dětí, dospívajících a dospělých.MMR (zarděnky, spalničky, příušnice) – zůstává schéma 1+1, první dávka mezi 13. a 18. měsícem věku, ale druhé přeočkování až mezi 5. a 6.

measles, mumps, rubella) je kombinovaná vakcína proti spalničkám (measles), příušnicím (mumps) a zarděnkám (rubella).

Co nedělat po očkování dětí : Po očkování se mohou objevit celkové reakce, jako jsou únava, slabost, zvýšená teplota, ale i místní reakce, bolest v místě vpichu, otok. Ty pak mohou znemožňovat běžné denní aktivity. Obecně platí, že po očkování není vhodné podstupovat žádnou psychickou ani fyzickou zátěž.

Které nemoci se projevují kožní vyrážkou : Vyrážka, odborně exantém, je výsev kožních projevů, jenž může být příznakem kožních, infekčních nebo i jiných chorob. Vyrážka bývá často projevem alergické reakce (kopřivka), spalniček, zarděnek, planých neštovic, spály, páté a šesté nemoci, meningitidy i dalších chorob.

Kdy jít s vyrážkou k lékaři

Pokud se vyrážka prudce zhoršuje nebo se přidávají jiné problémy, jděte raději hned k lékaři. Především se poraďte s praktikem, ten rozhodne, zda máte jít k odbornému lékaři. U dětí raději neváhejte, u nich jsou častější infekční nemoci nebo hrozí, že se projevila alergie.

1 vyrobeno na buňkách kuřecích embryí. 2 vyrobeno na lidských diploidních plicních WI-38 fibroblastech. Vakcína může obsahovat stopy rekombinantního lidského albuminu (rHA). Tato vakcína obsahuje stopová množství neomycinu.„Řada lidí si myslí, že pokud jsou očkováni během probíhajícího mírného onemocnění, tak jim očkování uškodí. Tomu tak není, ale zpravidla dochází k tomu, že pak odpověď na očkování není úplně stoprocentní, může dojít k selhání vakcíny, a podobně,“ vysvětluje vakcinolog důvody, proč neočkovat.

Co se nesmí dělat po očkování : Vynechejte proto intenzivní pohybovou aktivitu, a i další činnosti omezte na minimum. Zejména druhý den po očkování, kdy můžete pociťovat zvýšenou únavu, celkovou slabost až malátnost, bolesti hlavy či další příznaky připomínající akutní infekční onemocnění.