Na co je hořčice?
Hořčičná semínka způsobují prokrvení zažívacího traktu, čímž urychlují trávení a látkovou výměnu. Jejich konzumace se doporučuje i při špatné funkci střev, nízké tvorbě žluči. Dále příznivě působí proti vysokému krevnímu tlaku či kornatění cév.Hořčice obsahují glykosid sinirgin a sinalbin, který se štěpí na hořčičnou silici, která má čpavou vůni a ostrou chuť,dále bílkoviny a olej. Mladé lístky všech hořčic se používají jako zdravý salát. Všechny hořčice v mírných dávkách způsobují prokrvení trávicího traktu, a tím lepší trávení a látkovou výměnu.Jedná se o silnou hořčici, která existuje v několika odrůdách. Vyrábí se ze semen brukve sítinovité (Brassica juncea), octa, soli, kyseliny citronové a vody, která je hlavní příčinou pálivosti hořčice. Hodí se ke všem druhům masa a lze ji použít i k přípravě majonézy a to ke zvýraznění chuti.

Co obsahuje plnotučná hořčice : Hořčice plnotučná. Složení: pitná voda, hořčičná semena, ocet kvasný lihový, cukr, jedlá sůl, kurkuma, výtažky koření. Hořčice plnotučná.

Která hořčice je nejlepší

Nejlepší plnotučné hořčice

Pořadí Název Nejlepší nabídka
TOP 1 Aro hořčice plnotučná, 950g kosik.cz
TOP 2 Aro hořčice plnotučná, 1300g kosik.cz
TOP 3 Malva Hořčice plnotučná 880g nakup-itesco-cz-groceries-cs.cz

Co obsahuje dijonská hořčice : Složení

  • pitná voda.
  • hořčičné semínko.
  • ocet kvasný lihový
  • jedlá sůl.

Pokud chcete hořčici zjemnit, promíchejte jí s trochou oleje.

Hořčice je dochucovací přípravek v podobě husté žluté nebo žlutohnědé pasty vyrobené z mletých hořčičných semínek smíchaných s vodou, octem, solí, cukrem, mletým kořením, olejem nebo jinou kapalinou. Může být přibarvená kurkumou. Má ostrou, mírně až silně pálivou chuť.

Jak skladovat hořčici

Je nutno dbát na důkladné uzavírání víka, které zabraňuje případnému vysychání, okorávání povrchu hořčice a ztrátě její chuti a vůně. Hořčici nesvědčí teploty nad 20 °C ani přímé sluneční záření, rychle ztrácí silice, a tím i typickou vůni, žlukne a rozkládá se.Hořčici lze uchovávat až rok, aniž ztratí na kvalitě. Jakmile ji však otevřeme, je nejlepší ji rychle spotřebovat, jinak se chuť začne měnit.A protože všichni víceméně bojujeme s časem, není třeba jáhly vařit po částech. Můžete si uvařit větší množství, v lednici vydrží bez problémů v zavřené krabičce i 3 dny.

Je nutno dbát na důkladné uzavírání víka, které zabraňuje případnému vysychání, okorávání povrchu hořčice a ztrátě její chuti a vůně. Hořčici nesvědčí teploty nad 20 °C ani přímé sluneční záření, rychle ztrácí silice, a tím i typickou vůni, žlukne a rozkládá se.

Kdy jíst jáhly : Kromě přílohy se jáhly se hodí k přípravě kaší, placek, salátů, polévek nebo zapečených jídel. Nemusíte se bát sladké ani slané chuti. Jáhly si rozumí jak se skořicí, jablky, hruškami i exotickým ovocem, tak i s houbami, červenou řepou, česnekem, ale i masem nebo sušenými rajčaty a špenátem.

Kolik vody na jáhly : – Před přípravou jáhly důkladně spařte horkou vodou (třeba na sítku), čímž odstraníte jejich případnou nahořklou chuť. – Vařte je v osolené vodě s kapkou oleje bez míchání 15 minut, na jeden díl jáhel 2 až 2,5 dílů vody. Po uvaření získáte skvělou univerzální ́hmotu ́ na další zpracování.

Jak mít věci v lednici

Maso a ryby skladujte ve spodní přihrádce (nad zeleninovým boxem), kde je opět vyšší vlhkost. Směrem vzhůru ukládejte šunku, sýry, jogurty a úplně nahoru pak mléčné výrobky a některé druhy ovoce: například meloun, banány, mango nebo lilek. Právě maso a mléčné výrobky by od sebe měly být co nejdále.

„Jáhly mají značně vysoký obsah bílkovin. Na 100 g jáhel připadá okolo 11 g bílkovin a okolo 8 g vlákniny, která snižuje glykemický index. Proto jsou vhodné pro sportovce a osoby, které chtějí budovat svalovou hmotu či zhubnout.Jáhly patří mezi obiloviny bohaté na kyselinu křemičitou, vitamíny B1, B2 a kromě tuku a železa obsahují hodnotné bílkoviny. Mají příznivý vliv na zpevnění kostí, růst vlasů a díky hořčíku a vápníku pozitivně ovlivňují činnost srdce. Lze je konzumovat nasladko (v podobě kaší, palačinek, dezertů apod.)

Na co jsou dobré jáhly : Jsou zdrojem komplexních sacharidů (70% hmotnosti), mají střední glykemický index (GI 55-60) a obsahují vysoké procento vlákniny (3,5 gramů na 100g). Jáhly mají také vysoký obsah řady minerálů a vitamínů. Dále jsou zásadotvorné, a proto jsou vhodné na odkyselení organismu, při detoxikaci a při žaludečních potíží.