Na co je filtrační konvice?
Čištění vody pomocí filtrační konvice

Aktivní uhlí absorbuje škodlivé nečistoty: chlor, pesticidy, ropné produkty a další toxiny, tudíž voda zprůhlední a je bez možných pachů a chutí. Pryskyřice: snižuje tvrdost vody a zpomaluje tvorbu vodního kamene.Hygienické hledisko – Výrobce doporučuje filtr vyměnit nejpozději po jednom měsíci používání, a to z hygienických důvodů. Při každé výměně patrony také vymyjte nálevky konvice horkou vodou.Díky měkké vodě bez chlóru budou vlasy a pokožka jemnější, díky čemuž se budete cítit a vypadat lépe. Obrovskou výhodou filtrované vody je to, že lépe chutná i lépe voní. Je to z důvodu odstranění nečistot a chlóru. Pokud voda nemá nepříjemnou chuť nebo vůni, je pravděpodobné, že budete pít více vody.

Jak funguje filtrační konvice BRITA : Jak filtrační konvice na vodu funguje Do filtrační konvice na vodu Brita skrze filtrační patronu s aktivním uhlím a pryskyřicí nalijete vodu z kohoutku a pak už si jen vychutnáváte: úžasně čistou vodu se svěží chutí a vůní bez zápachu chloru a bez vodního kamene.

Kolik vody nalít do filtrační konvice

Filtrovací patrona je určena k přefiltrování 100-150 litrů vody (v závislosti na tvrdosti vody). Toto množství spotřebuje průměrná rodina za jeden měsíc. Konvice BRITA jsou vybaveny indikátorem výměny filtrovací patrony, který je umístěn na víčku konvice.

Proč pít čistou vodu : Dehydratace, únava a toxiny se hromadí, pokud tělo dostatečně nezavlažujete. Neokysličená krev, ospalost a bolest hlavy nebo kloubů – za to všechno může pouhý nedostatek tekutin. Vše vyřeší obyčejná voda!

Alespoň jednou týdně vyčistěte filtrační konvici BWT detergentem a důkladně opláchněte teplou vodou. nepoužívejte žádné abrazivní čisticí prostředky nebo kartáče a houbičky s drsným povrchem, které by mohly filtrační konvici poškrábat. konvici a nálevku lze mýt v myčce na nádobí.

Tělo vodu neustále vylučuje kůží, střevy (stolicí), ledvinami (močí) a dýcháním, proto je potřeba tekutiny průběžně doplňovat. Dospělí by měli denně vypít minimálně 1,5 litru vody, jinak klesá jejich fyzická výkonnost i psychická pohoda a při dlouhodobém nedostatečném pitném režimu hrozí i poškození některých orgánů.

Jak funguje filtr na vodu

Jak funguje vodní filtr Filtrační zařízení lze za pomocí připojovací hadičky napojit na řadovou vodu. Ta je poté během samotné filtrace zbavena mechanických nečistot (písek, bahno, rez), organických látek (pesticidy, mikrocystiny), chloru a jeho sloučenin, těžkých kovů a dalších chemických látek.Filtrační konvice může přinést kompromis mezi balenou a chlorovanou vodou z kohoutku. Konvice vodu přefiltruje a zbaví ji chlóru, kterým je dezinfikována a také rzi a dalších nečistot, které se do vody dostávají nejen z potrubí.Bezpečně vodu zbavíte nejen přebytečného chlóru a těžkých kovů, ale také odfiltruje mikroplasty, hormony, pesticidy a herbicidy a 99,99 % bakterií (např. legionella).

Filtrovanou vodu z filtrační konvice Philips je nejlepší spotřebovat do 1–2 dnů. Konvici s filtrovanou vodou můžete uložit na chladném místě, například v ledničce.

Jak casto menit filtr na vodu : Filtr na mechanické nečistoty: Jak na proplach sítka

Aby domácí filtrace pitné vody fungovala správně a vodovodní filtr se neucpával, je nutné sítko pravidelně čistit, a to nejméně jednou za 6 měsíců. Sítko filtrační vložky nikdy nečistěte manuálně nebo kartáčem, je totiž příliš jemné a mohlo by se poškodit.

Proč nepít vodu s citronem : MŮŽE MÍT PITÍ VODY S CITRONEM NĚJAKÁ NEGATIVA Zřejmě jediný důvod, kdy bychom nedoporučovali pít vodu s citronem, je riziko poškození zubní skloviny u citlivých osob.

Co se stane když málo piju

Nedostatek pitného režimu se může projevit únavou, vráskami, zvyšování tělesné hmotnosti, nepříjemný dech, člověk může trpět zácpou. Mezi ukazatele dehydratace organismu patří barva moči, frekvence močení či pálivé, popraskané rty.

S ventilem filtrace manipulujte vždy jen pokud je vypnuté čerpadlo filtrace. Preventivně doporučujeme provádět průplach filtrace v závislosti na zatížení bazénu cca 1× týdně.Rizika nadměrného příjmu tekutin

Někdy ale může být tekutin příliš. Dlouhodobý nadměrný příjem tekutin zatěžuje ledviny. Někteří lidé, když to přeženou s pitným režimem, mohou pociťovat příznaky jako nadměrné pocení nebo dokonce i otoky.

Jak poznat že málo piju : Mírný nedostatek tekutin se může projevit bolestmi hlavy, poklesem výkonnosti, jak psychické, tak fyzické, ale i únavou či malátností. Už při ztrátě tekutiny odpovídající 2% tělesné hmotnosti se snižuje náš výkon až o jednu pětinu.