Na co je dobrý šípkový sirup?
Ředění vodou: pro přípravu šťáv řeďte vodou v poměru 1:15 (2 cl sirupu doplňte vodou do 0,3 dcl). Po lžičkách: děti 1 lžička (5 ml) 2-3 x denně, dospělí 1 lžíce (10 ml) 3-5 x denně, nebo přidávejte do čaje (cca 70 °C).Přínosy pro zdraví V šípkovém čaji jsou obsaženy flavonoidy, které jsou účinnými antioxidanty. Mimo to působí antibakteriálně, má příznivý vliv na cévy, působí proti bolestem a zánětům. Tento čaj obsahuje i lykopen, který je antioxidantem s protirakovinnými účinky.I díky tomu je šípek ideálním pomocníkem při posilování imunity a boji proti nachlazení. Vedle vitamínu C vám pomůže do těla dostat také vitamíny B a K, které pomáhají udržovat zdravý metabolismus a správnou srážlivost krve. Nechybí ani hořčík, fosfor, vápník, draslík a spousta dalších tělu prospěšných látek.

Kolik Sipkoveho caje denne : Ovocný čaj, porciovaný v nálevových vreckách.

Príprava: 1 nálevové vrecko zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 15 min vylúhovať. Dávkovanie: 2 až 3 šálky denne. Skladujte v suchu pri teplote do 25 ˚C. Obsah: 20 nálevových vreciek po 2,5 g , hmotnosť obsahu 50 g .

Jak dlouho vydrzi šípkový sirup

Skladování: Po otevření uchovávejte v chladu při teplotě 4-8°C a spotřebujte během 4 týdnů. Sirup nevystavujte přímému slunečnímu záření a extrémním teplotám. Usazenina není na závadu.

Jak dlouho vydrží sirup : Existují dva způsoby – sirup bez vaření a sirup vařený. Sirupy nevařené vydrží v lednici zhruba 2 týdny, ale tu část, kterou do té doby nespotřebujete, můžete nalít do sáčků na led a zamrazit. Přidáte – li do sirupu citrónovou šťávu, vydrží vám v lednici až dva měsíce.

  • Fenykl plod – podporuje trávení, střevní mikroflóru, snižuje nadýmání
  • Meduňka nať – podporuje trávení a fyzickou pohodu.
  • Máta nať – podporuje zažívání a střeva.
  • Andělika kořen – podporuje správné pH zažívacího traktu.
  • Pampeliška list – podporuje trávení a střevní mikroflóru.


Na správnou funkci dýchacích cest příznivě působí např. směs divizny, lípy a černého bezu. Kromě výše zmíněných bylinek můžete užívat samostatně nebo jako směs také mateřídoušku, sléz, majoránku, anýz, mátu a řepík. Kašel můžete také zmírnit odvarem z heřmánku nebo islandského lišejníku a levandule.

Jaké vitamíny obsahuje šípek

Šípky obsahují kromě vitaminu C i další vitaminy – A, B E nebo K. Jsou také bohaté na minerální látky, konkrétně hořčík, vápník, fosfor, sodík, najdete v něm i zinek nebo železo.Jak se jí šípky

Není to žádná věda – měkký šípek má po utržení v místě stopky dírku, kterou se jednoduše vysaje kašovitá hmota, která obaluje semínka. Semínka pěkně škrábou, proto je nejíme.Lipový čaj se tradičně používá při onemocnění z nachlazení. Čaj pomáhá proti kašli, podporuje vykašlávání hlenu a funguje proti katarům horních cest dýchacích. Nálev z lipových květů reguluje činnost trávicího traktu, podporuje tvorbu žaludečních a střevních šťáv a mírní žaludeční křeče.

Kouzelné bylinky

Chceme-li z šípků získat maximum vitamínu C, nasbíráme si čerstvé šípky. Ty přepůlíme a necháme přes noc luhovat ve vodě. Ráno vodu i se šípky zahřejeme na 60–70 °C, necháme chvíli odstát a přecedíme. Do čaje si můžeme přidat i další bylinky: echinaceu, mátu, řebříček, šalvěj a lístky ostružiníku.

Jak skladovat šípkový sirup : Chutnám výborně i v čaji. Pokud mě chcete užívat jako pomocníka, stačí 3x denně jedna malá lžička. Kam mě uložit: Mám rád tmavší místo, třeba ve spíži, nejlépe do 25°C . Po otevření mě postavte do lednice a spotřebujte do 3 týdnů.

Jak se dělá šípkový sirup : Šípky opláchněte a rozdrťte, zalijte vodou a nechejte cca 24 hodin louhovat v chladném prostředí. Druhý den je přeceďte přes plátýnko a do výluhu přidejte cukr spolu se šťávou z pomeranče a citrónu. Aby to byla pořádná mňamka, můžete podle uvážení přidat ještě med, není to však nutné.

Jak dlouho užívat sirup na kašel

Přípravek neužívejte bez porady s lékařem déle než 10 dnů. Dlouhodobé užívání přípravku MUCOSOLVAN junior u chronických onemocnění je možné pouze po poradě s lékařem. Jestliže jste užil(a) více přípravku, než jste měl(a), požádejte o radu svého lékaře nebo lékárníka.

Šťávy i sirupy nalijeme do běžných zavařovacích sklenic, které důkladně uzavřeme víčky a necháme zavařit běžným způsobem 10 minut při teplotě 90°° Celsia. Pak sklenice vyjmeme a necháme vychladnout. Šťávy i sirupy budou trvanlivé jako ostatní zavařeniny…Zachránit vás může překvapivě obyčejná voda s citronem. Dostatečné množství vody odstraní z těla nadbytečný sodík, díky tomu vám splaskne břicho, a navíc citron celkově zklidní trávicí systém. Vyzkoušet můžete i zázvor, který pomůže s trávením a uvolňováním svalů trávicího traktu, což také může ulevit při nadýmání.

Jak uvolnit nafouklé břicho : Domácí lék při nadýmání

Na zmírnění plynatosti pomáhají tyto osvědčené rady: Aktivní uhlí: Pomáhá snižovat nadměrnou plynatost po jídle. Teplo: Přiložením termoforu uvolníte křeče. Masáže: Opatrná masáž břicha může „uvolnit“ uvízlé plyny.