Na co je dobrý mladý ječmen?
Reguluje trávení a léčí zácpu. Má příznivý vliv také na činnost štítné žlázy, která hormony ovlivňuje metabolismus. Pomáhá v boji s nadváhou. Mladý ječmen však není lék na hubnutí, samotné užívání hubnutí nezaručuje.Když mladý ječmen klíčí a roste, získává obrovské množství živin a energie ze země, vody, vzduchu a slunce. Zelený ječmen díky tomu obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, aminokyselin, antioxidantů, enzymů, chlorofylu a dalších živin ve formě, kterou naše tělo dokáže velmi dobře vstřebat a využít.Užívání zeleného ječmene v tabletách:

pro zdravého dospělého člověka je doporučená denní dávka 15-30 tablet/ 5-10 g. Tablety se konzumují na lačno i během jídla. Je možné je polykat celé nebo rozkousat a poté zapít. Rozkousaná tableta působí pozitivně i v ústní dutině, kde pomáhá hojení zánětů.

Co je lepsi ječmen nebo Chlorella : Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Kdo nesmi uzivat chlorellu

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Jaký je rozdíl mezi mladým a zeleným ječmenem : Mladý ječmen je název pro usušenou šťávu z mladých výhonků ječmene. Zelený ječmen oproti tomu označuje celou jemně umletou nať mladé rostliny.

Samozřejmě můžete dávkování urychlit, záleží jen na Vás. Denní dávka odpovídá polovině při detoxikaci, tedy 2,5g pro muže, 2g pro ženy a 1,5g pro děti od 6 let. Je vhodné si nejdříve projít detoxikační kůrou, a potom přejít k dlouhodobému užívání. Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.

Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa. Za zmínku stojí také obsažený vitamin K, fosfor i další vitamíny a minerální látky.

Na co pomáhá chlorella

Studie prokázaly, že chlorella prospívá celému tělu tím, že podporuje zdravé hormonální funkce, podporuje kardiovaskulární zdraví, snižuje krevní tlak a cholesterol a je účinná při detoxikaci našeho těla. Nejvíce se hovoří o účincích odvádět z těla těžké kovy jako je rtuť nebo kadmium.Při takovýchto dávkách působí chlorella jako přírodní antibiotikum. Buďte v konzumaci poctiví a vytrvejte. Kdo očekává zázrak při občasném „ďobnutí“ tabletky, ten se nedočká, i když i to je užitečné. Harmonizace organismu se začíná projevovat po třetím měsíci konzumace zelených potravin.Hlavní podíl potravinářského ječmene (cca 25 % z celkové produkce ječmene) se zpracovává na slad pro výrobu piva a alkoholických nápojů (whisky, vodka). Jen malá část ječmene se dále potravinářsky zpracovává. Loupáním, obrušováním a leštěním zrna se vyrábějí kroupy, krupky, lámanka.

Do hrnce dejte 3-4 šálky vody a čajovou lžičku soli. Přidejte propláchnutý ječmen a při střední teplotě vařte cca 20-25 minut (do požadované měkkosti uvařeného ječmene – vyzkoušejte); poté nechejte pod pokličkou cca 5-10 minut „dojít“. Uvařený ječmen propláchněte horkou vodou, nechejte na cedníku okapat.

Kdo nesmí chlorellu : Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Co léčí chlorella : Studie prokázaly, že chlorella prospívá celému tělu tím, že podporuje zdravé hormonální funkce, podporuje kardiovaskulární zdraví, snižuje krevní tlak a cholesterol a je účinná při detoxikaci našeho těla. Nejvíce se hovoří o účincích odvádět z těla těžké kovy jako je rtuť nebo kadmium.

Kdo by neměl uzivat chlorellu

Nežádoucí účinky chlorelly

pacienti po transplantaci orgánů, všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve, lidé s autoimunitními onemocněními, pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Denní dávka odpovídá polovině při detoxikaci, tedy 2,5g pro muže, 2g pro ženy a 1,5g pro děti od 6 let. Je vhodné si nejdříve projít detoxikační kůrou, a potom přejít k dlouhodobému užívání. Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.V případě příliš velké dávky lze zaznamenat projevy jako bolest hlavy, únava, trávící obtíže, nadýmání, zácpa nebo zhoršení vyrážky. Vše většinou souvisí s probíhajícími očistnými procesy a úpravou střevní mikroflóry, během času odezní. Řešením je snížení dávky, než potíže odezní, a dostatečný příjem čisté vody.

Jak jíst ječmen : Pokud spolknu zelený ječmen nalačno, může trávicí trakt pohodlně vstřebat všechny přínosné látky. Když se ale smíchá s dalšími potravinami, živé enzymy se spotřebují na strávení ostatních živin. Proto platí jednoduché pravidlo: Užívám nalačno – vstřebá se maximální množství vitamínů, minerálů, antioxidantů i enzymů.