Pokud se ukáže, že je třeba pH zvýšit, lze použít například uhličitan sodný, čili sodu, případně hydroxid sodný. Pro snížení pH bazénové vody se naopak používá hydrogensíran sodný a nebo kyselina solná. Navíc je však vhodné provádět i prevenci, tedy osprchování například pod solární sprchou před vstupem do bazénu.Nižší pH způsobuje korozi kovových částí bazénu (i nerezových), vymývání spár obkladů bazénu, dráždění očí a kůže, zvýšenou spotřebu chloru. Vysoké pH způsobuje vápenaté usazeniny, zákaly vody, snižuje účinnost chloru, dráždí oči. Hodnota pH výrazně ovlivňuje rozpustnost a účinek použitých dezinfekčních přípravků.Uvádí se, že zvýšení pH se řeší přídavkem uhličitanu sodného- sody -opět dávka cca 10g/m3 zvýší pH o cca 0,1. Zvyšovat pH lze i louhem sodným nebo použitím dolomitu jako filtru.
Jak zvýšit Alkalitu v bazénu bez chemie : Jedlá soda zvýšení pH
Ke zvýšení pH vody v bazénu sodou můžete přistoupit pokaždé, když naměříte pH vody nižší než 6,8. Jedlá soda nebo také soda bikarbona umí zvýšit zásaditost vody.
Jak rychle zvýšit pH v bazénu
Pro zvýšení pH v bazénu použijte například uhličitan sodný nebo hydroxid sodný. Se snížením pH vody vám pomůže hydrogensíran sodný a nebo kyselina solná. Abyste do budoucna předešli změně pH vody, před vstupem do bazénu se vždy osprchujte. Zbavíte tím pokožku zbytků opalovacích krémů.
Kolik kyseliny citronove do bazénu : Používaní vitamínu C v zahradním bazénu
Vhodné je pro použití množství 50-70 mg kyseliny L askorbové na 1 m3 vody. K dezinfekci lze použít kyselinu askorbovou nebo citrónovou. Tato rychlá kůra vám pomůže zbavit se hnědé vody.
Dobrý den, doporučujeme koupat se 24 hod. po aplikaci přípravku. Dobrý den, pravděpodobně bude třeba použít znovu Chlor Shock, řasy odstranit ze dna bazénu i ze stěny. Po odumření řas doporučujeme použít vločkovač a po vyvločkování bazén vysát.
Udržovací dávka: Pro běžnou dezinfekci a udržení správné koncentrace volného chloru v bazénu dávkujte 80 ml přípravku Savo Original na 3 m3 vody každé 2 – 3 dny. Při déletrvajících teplotách vzduchu nad 25 °C a trvalém slunečním svitu je vhodné aplikovat udržovací dávku denně.
Jak zvednout Alkalitu
V případě naměření nízkých hodnot alkality je logickým krokem její zvýšení, kdy zamezíte kolísání pH vody. Vyhnete se tak korozi kovových dílů i zelenému zákalu bazénové vody. Pro zvýšení alkality se nabízí přípravky Alkalita plus, které jsou vhodné do chlorované, nechlorované, sladké i slané vody.Přestože se voda z bazénu vypařuje a je potřeba jí doplňovat, sůl se nevypařuje. Proto tedy pokud jednou dosáhnete správné hladiny soli v bazénu a vodu z bazénu nevylijete, sůl již není potřeba doplňovat. Pokud se voda vypaří, doplňte ji a hladina soli zůstane stále stejná.Odvápnění kyselinou octovou
Na rozdíl od kyseliny citronové je kyselina octová vhodná nejen pro odvápňování za studena, ale také pro odvápňování za horka.
Obecně přístroje odvápníme naplněním místa s topnou spirálou odvápňovacím roztokem, který zahřejeme a necháme působit 30 až 60 minut. Varnou konvici odvápníme tak, že do ní vlijeme odvápňovací roztok, který zahřejeme. Nezahříváme však k bodu varu, ale jen tak, aby voda byla horká. Roztok necháme působit 30 až 60 minut.
Jak zvýšit pH v bazéně : Pro zvýšení pH v bazénu použijte například uhličitan sodný nebo hydroxid sodný. Se snížením pH vody vám pomůže hydrogensíran sodný a nebo kyselina solná. Abyste do budoucna předešli změně pH vody, před vstupem do bazénu se vždy osprchujte. Zbavíte tím pokožku zbytků opalovacích krémů.
Proč dávat sůl do bazénu : Úprava bazénové vody pomocí soli patří mezi moderní způsoby údržby optimální kvality vody v domácích bazénech a umělých koupalištích. Koupání ve slané vodě, i když je koncentrace soli násobně nižší než u vody mořské, blahodárně působí na pokožku a prohlubuje příjemný prožitek z relaxace v bazénu.
Jak je nebezpecne Savo
Všichni známe spíše pod názvem chlorové bělidlo nebo také Savo, nicméně tato látka se vyskytuje i v dalších čisticích prostředcích. Způsobuje nejen onemocnění plic, ale také poruchy nervového systému, popáleniny a chemicky indukovanou pneumonii.
Způsobuje těžké poleptání kůže a poškození očí. Vysoce toxický pro vodní organismy. Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Může být korozivní pro kovy.pH, alkalita a tvrdost vody v bazénu se slanou vodou
Tuto hodnotu lze upravit pomocí přípravků pH plus (zvýšení pH) nebo pH mínus (snížení pH). Alkalita vody v bazénu je také velmi důležitou hodnotou. Její správné rozmezí je 80 – 120 ppm a lze ji měřit kapkovým testerem alkalita.
Co na vysokou alkalitu : V případě, že je hodnota alkality vysoká, bude i hodnota pH na vyšší hodnotě a bude ji tedy nutné neustále snižovat přípravkem pH mínus. Tímto častým snižováním pH vody se urychlí i spotřeba bazických látek a alkalita se postupem času sníží.