Čím zapíjet slivovici?
Ovšem pokud chcete jejich pravděpodobnost snížit, vyberte si čirý alkohol, jako je vodka" řekla odbornice na holistickou výživu Joko Inueová. "Vodka má nejméně toxinů způsobujících kocovinu, zvlášť ve srovnání s tmavšími destiláty, jako je whisky.Alkohol organismus dehydruje, proto je dobré každý „panák“ nebo koktejl zapít sklenicí čisté vody. A dobré je dát si ještě jednu sklenici vody před spaním. Naopak káva stejně jako další nápoje s obsahem kofeinu organismus ještě více odvodňují a tím zhoršují zvládání nadměrného množství alkoholu.PŘED: Bojový plán

  1. Buďte vyspaní Dostatek spánku udržuje imunitní systém v kondici a tím pádem vaše tělo takto lépe zvládne i náročnější večer spojený s alkoholem.
  2. Vyhněte se kávě
  3. Pořádně se najezte.
  4. Pijte vodu.
  5. Dejte si Chlorellu.
  6. Prokládejte vodou či jiným nealkem.
  7. Odpusťte si bublinky.
  8. Pijte pomalu.

Jak zjemnit slivovicí : Do půllitru pálenky přidáte tři lžíce medu, lžíci kurkumy, a necháte asi týden luhovat. A pak už popíjíte, ale jen symbolicky, je to totiž hodně silné.

Který alkohol nejméně škodí

Vodka je "nejčistší" alkoholický nápoj, protože neobsahuje skoro žádné nečistoty, které při fermentaci běžně vznikají. A přestože má 40-60 % alkoholu, mělo by na vás její pití zanechat co nejmenší následky.

Co na sebe váze alkohol : Pomoci mohou i přípravky s přírodním minerálem clinoptilolitem, který na sebe váže částice alkoholu, tím stahuje alkohol z krve a pak jej přirozenou cestou vyloučí z krve. Stačí si tedy hned po oslavě, a tedy před spaním, dát rozpuštěný minerál ve vodě, a ráno bude zajisté veselejší.

„Nejlepším vyprošťovákem jsou nějaké tekutiny, ať už je to ve formě uklidnění žaludku, ideálně nějaký mátový čaj, zázvorový čaj nebo prostě nějaký teplý čaj s medem. Zase samozřejmě alergici nemůžou med, pozor i na heřmánkový čaj, protože taky může vyvolávat alergii.

Kocoviny samotné se nezbavíte lusknutím prstu, ale můžete zmírnit její projevy. Spěte, co to jde, dodejte tělu vodu, cukr, vitamín B a C a také sodík spolu s draslíkem. Zní to složitě, ale není. Horký vývar, bylinkový čaj s medem a rehydratační roztok vás postaví na nohy.

Jak se Neožrat

Mějte po ruce nealkoholické nápoje, jako je voda, perlivá voda, džusy nebo ledový čaj. Pijte vodu mezi alkoholickými nápoji, abyste udrželi své tělo hydratované. Můžete si stanovit, že po každém hltu alkoholu si dáte dva hlty nealko nápojů. Velice výhodné je také napít alkohol na žízeň.Čerstvou pálenku musíte nechat vyvětrat. To trvá asi 10 až 14 dní. Mezi základní chemické procesy probíhající při ležení pálenek patří esterifikace (reakce alkoholů s organickými kyselinami) a oxidace (přeměna alkoholů v aldehydy a organické kyseliny případně ketony).Využijte měkkou vodu

Voda musí být při ředění pálenky měkká nebo měkčená. Můžete také použít destilovanou vodu pro potravinářské účely.

Nejvážnější zdravotní rizika spojená s dlouhodobým užíváním alkoholu: Nemoci trávicí soustavy – záněty žaludku, střev a slinivky břišní, vředy, cukrovka, rakovina (dutiny ústní, jazyka, hrtanu, žaludku, slinivky břišní, tlustého střeva, atd.). Onemocnění jater – cirhóza, rakovina, zánět.

Co je nejhorší pro játra : „Játrům škodí vysoké dávky alkoholu, některé druhy hub nebo rostlinných jedů, ale i viry, nejčastěji viry hepatitid, ale i další – například EB virus a cytomegalovirus. Přejídání a vyšší příjem alkoholu představuje riziko nejen pro zdraví jater, ale i dalších orgánů,“ vysvětluje MUDr.

Co ničí alkohol : Nejvážnější zdravotní rizika spojená s dlouhodobým užíváním alkoholu: Nemoci trávicí soustavy – záněty žaludku, střev a slinivky břišní, vředy, cukrovka, rakovina (dutiny ústní, jazyka, hrtanu, žaludku, slinivky břišní, tlustého střeva, atd.). Onemocnění jater – cirhóza, rakovina, zánět.

Jak vystřízlivět rychle

K rychlejšímu vystřízlivění může pomoci i káva. Kofein totiž působí jako diuretikum a zrychluje vylučování alkoholu z těla. Za normálních okolností poklesne hladina alkoholu v krvi za hodinu v průměru o 0,2 promile. Například s jednou lahví vína se Vaše tělo vypořádává až 10 hodin!

Důležité je poskytnout tělu dostatek odpočinku a spánku. Pokud to ale fyzický stav a počasí umožní, naordinujte si k tomu alespoň krátkou procházku na čerstvém vzduchu. Pohybem okysličíte organismus, zpotíte se a pomůžete tak vyplavit nežádoucí toxiny pryč z těla.Francouzi doporučují jako nejzaručenější vyprošťovák česnečku, spolehnout se můžete i na silný slepičí či kuřecí vývar. Účinky alkoholu dokážou ztlumit i kvalitní bílkoviny. Když to zvládnete, dejte si například míchaná vejce, řecký jogurt nebo alespoň proteinový nápoj.

Jaký čaj je dobrý na kocovinu : Mátový čaj, zázvorový čaj, kopřivový čaj, heřmánkový čaj, šípkový čaj, pu-erh čaj, ostropestřec mariánský, vrba bílá, petržel, rakytník řešetlákový a eleuterokok ostnitý jsou vynikající volbou pro ty, kteří chtějí přirozeným způsobem urychlit zotavení po kocovině.