Čím se potí pes?
Pro nové štěně budete potřebovat několik základních věcí, včetně misky na jídlo a vodu, krmivo pro štěňata, pelíšek, obojek a vodítko, hračky a nějaké pamlsky. Také je dobré mít základní výbavu na hygienu a péči o pejska, jako jsou kartáče, šampon a léky proti blechám a klíšťatům.Nevhodné potraviny pro psy

  • Umělé sladidlo xylitol. Xylitol způsobuje uvolňování inzulínu v těle.
  • Čokoláda. Čokoláda obsahuje methylxantiny, které jsou pro psa toxické.
  • Alkohol. Alkohol má na játra a mozek psa stejný vliv jako u lidí.
  • Kofein.
  • Vařené kosti.
  • Muškátový oříšek.
  • Makadamové ořechy.
  • Skořice.

Uchopte psa levou rukou za čumák a jemně ho držte a začněte od uší stříhat až k čumáčku. Takto stříhejte celou hlavu a na pejska stále mluvte, ať se cítí v klidu. Kolem tlamy stříhejte pejska velice opatrně. Poté postupujte od krku až ke zbytku těla, psovi stále přidržujte čumák, vždy když ho chce jakkoli korigovat.

Co Nedávat psovi : Pojďme si je projít:

  1. ČOKOLÁDA. Čokoláda je asi nejznámější potravinou, kterou by psi neměli jíst.
  2. KÁVA, ČAJ A DALŠÍ POTRAVINY S OBSAHEM KOFEINU. Kofein může mít pro psy fatální následky.
  3. POTRAVINY OBSAHUJÍCÍ XYLITOL.
  4. ALKOHOL.
  5. ROZINKY A HROZNOVÉ VÍNO.
  6. SŮL.
  7. CIBULE A ČESNEK.
  8. PŘEZRÁLÉ NEBO NEZRALÉ OVOCE.

Co by měl umět pes

Mezi základní povely pro psa se často řadí sedni, lehni, ke mně, k noze, přines a zůstaň. A většinu z nich každý pejskař lépe nebo hůře naučí. Někdo si s tím dá více práce, protože se psy chodí na zkoušky a potřebuje ty povely znát perfektně.

Po čem pes přibere : Do jídelníčku vašeho psa zařazujte častěji tučné ryby (makrela, losos aj.), vepřové maso, hovězí vemeno, tučné vnitřnosti (játra, slezina). Pokud je pes dobře snáší, můžete je zařazovat častěji, ideálně v tučnějších variantách (tučný tvaroh, pribináček aj.)

Obecně platí, že k zakázané zelenině patří avokádo, pórek, lilek, česnek, cibule, syrové brambory, luštěniny či ředkev. Velmi sporná jsou rajčata, která podle mnohých do psího jídelníčku nepatří, avšak existují také názory, že pejskovi rajče v malém množství neuškodí.

Jaké potraviny mohou být pro vašeho psa nebezpečné

  • Česnek, cibule a sůl. Pejskové jsou mlsní a leckdy se snaží ochutnat, co máte zrovna na talíři.
  • Mléčné výrobky.
  • Čokoláda.
  • Hrozny a rozinky.
  • Přezrálé, nezralé a peckové ovoce.
  • Kofein a alkohol.
  • Potraviny obsahující xylitol.
  • Oříšky.

Jak stříhat drápky psovi

Drápy se nejlépe stříhají pod úhlem 45 stupňů, přičemž kleště držte zespodu. Je bezpečné stříhat drápy po malých částech – co 2,3 milimetru. Poté se na stříhané části drápu objeví výrazné obrysy tkání – mírně připomínající letokruhy.Pokud váš pes běhá nejvíce po trávě a měkkém povrchu, nezvládne si drápky obrušovat a je tedy nutné je pravidelně zkracovat. K tomu slouží speciální kleštičky na drápky. V žádném případě nezkoušejte stříhat drápky klasickými nůžkami.Vepřové maso, játra, bílky

Podávejte jedině vařené! Ze syrového vepřového masa, případně zvěřiny se pes může nakazit Aujeszkyho chorobou (infekce postihující nervový a dýchací systém, která se podobá vzteklině a v první fázi se projevuje svěděním).

Opravdu kvalitní postroj by měl obsahovat co nejméně spojů a měl by mít měkké polstrování hlavně v oblasti hrudníku. Díky polstrování se lépe rozkládá tlak a poskytuje tak pejskovi větší pohodlí. Důležitý je tvar v krční části postroje. Postroj by neměl vést přes lopatku nebo pažní kost.

Jak dobře slysi pes : Nepřekonatelný psí sluch

Pes člověka předčí nejen anatomickými vlastnostmi sluchových orgánů, ale také vnímáním vibrací. Zatímco lidské ucho je schopno vnímat zvukové vlnění do max. frekvence 20.000 hertzů, psí sluch zvládne dvojnásobek. Na tomto principu pracuje i vysokofrekvenční píšťalka.

Co by měl jíst pes : Hlavní složkou potravy by mělo být kvalitní maso. To by nemělo být očkováno růstovými hormony, antibiotiky a především by mělo pocházet z kvalitních chovů, a ne odpadních kafilerií a být „vedlejším produktem živočišné výroby“! Další důležitou složkou potravy psa jsou přírodní živočišné tuky.

Jak na to aby pes tahal na postroji

Psovi na postroj připněte pružné vodítko (s amortizérem) a na jeho konec řetěz. Praktičtější je mít několik kratších řetězů okolo 1 kg, které můžete přidávat nebo ubírat podle potřeby. Vy se pomocí dalšího, ještě delšího vodítka také připněte za psa. Je to ale jen pojistka, která vám psa udrží pod kontrolou.

Na druhou stranu existují druhy zeleniny, které by se v jídelníčku vašeho psa neměly za žádnou cenu objevit. Obecně platí, že k zakázané zelenině patří avokádo, pórek, lilek, česnek, cibule, syrové brambory, luštěniny či ředkev.Při přípravě vařené stravy pro psy se doporučuje používat kvalitní ingredience, jako jsou kuřecí nebo hovězí maso (svalovina, srdce, jazyk), vnitřnosti (ledviny, játra, žaludky), kořenová zelenina (mrkev, celer, petržel), rýže, quinoa, kuskus, jáhly, pohanka, ovesné vločky, těstoviny, vejce, sýr a další.

Co dát psovi místo límce : Co když pes/kočka límec nesnese Je malé % zvířat, které límec prostě nestrpí. Naráží maniakálně do zdi, zmateně pobíhají, točí se v kruhu, nebo naopak ulehnou a nedělají vůbec nic. Alternativou je nahrazení límce košilkou, tričkem, nebo prubanem (síťka od veterináře).