Předepisují se antibiotika, v případě MRSA to jsou jiná antibiotika než meticilin. Puchýřky, stroupky nebo zanícené vlasové folikuly jsou oproti tomu drobnosti, které se vyléčí rychle pomocí lokálních léčiv nebo i samy od sebe.Jak dlouho tato doba potrvá, nelze přesně určit. Opět záleží na fyzickém i psychickém stavu pacienta. Zdravého člověka, který nepotřebuje antibiotika, se přítomnost MRSA nijak nedotkne, pravděpodobně o ní ani nebude vědět. Kmeny MRSA jsou zachycovány jak v běžné populaci, tak v životním prostředí.Volba antibiotik se koncově řídí citlivostí daného stafylokoka. Základním přípravkem je oxacilin. V případě kontraindikace oxacilinu je doporučován vankomycin, linkomycin či cefalosporiny 1. generace.
Jak poznam že mám stafylokoka : Mezi hlavní příznaky infekce zlatým stafylokokem mohou patřit:
- kožní infekce a hnisavá ložiska na kůži;
- abscesy neboli zánětlivé dutiny v těle;
- rýma, bolest v krku či horečka;
- bolesti břicha, průjem či zvracení;
- dlouhodobé oslabení imunitního systému;
- mdloby a výpadky vědomí;
- komplikované hojení po operacích;
Jak zničit bakterie v těle
Po vstupu do našeho těla se bakterie začnou množit a nemoc musí být léčena antibiotiky, což jsou jediné léky, které dokáží bakterie zničit. Antibiotika jsou velmi účinná, jejich nadměrné užívání může mít ale vážné důsledky.
Jak se zbavit zlatého stafylokoka přírodní cestou : Přírodní léčba zlatého stafylokoka nenahradí konvenční léčbu, některé přírodní látky však vhodně podpoří imunitu. Uplatňuje se například echinacea, rakytník nebo zázvor. Antimikrobiální efekt se přisuzuje česneku, šalvěji, mateřídoušce nebo třezalce.
Zlatý stafylokok se může šíří jak vzduchem, tak dotykem. Mezi příznaky napadení patří v lepším případě záněty sliznic a kůže, v horším případě se jedná o infekce jakékoliv části lidského těla např. kostí, svalů nebo vnitřních orgánů. U pacientů se můžou vytvářet abscesy, což jsou opouzdřené dutinky vyplněné hnisem.
Prvním důvodem je doba – než začne lék s obsahem antibiotika působit, trvá to dva nebo i tři dny. Každý odklad léčby tak prodlouží dobu, než se zotavíte. Budete-li otálet se zahájením léčby déle než jeden nebo dva dny, může se stát, že zvolené antibiotikum nemusí zabrat, protože se vaše nemoc rozvine.
Kdy jsou potřeba antibiotika
Léčba antibiotiky připadá v úvahu až tehdy, když si tělo dlouho s virovým zánětem nedokáže poradit a k zánětu se připojí i bakteriální infekce. Člověk to pozná tak, že se jeho stav stále nelepší, naopak se spíše horší a vodnatou či hlenovitou sekreci z dutin nahradí hnisavá.Bohatým zdrojem stafylokoků jsou kožní ranky a oděrky a infikované vřídky. Může se tedy přenášet rukama nebo kapénkami z nosu a úst. K otravě dochází po požití mohutně kontaminované potravy, kde se bakterie pomnožila a přitom vyprodukovala značné množství toxinu, který je příčinou onemocnění.Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.
Kromě bylin se vyplatí zařadit do jídelníčku i probiotika. Jezte jogurty, jogurtové nápoje, kefír, kysané zelí, rychlokvašené okurky apod. Probiotika ve formě prášků vám k antibiotikům nabídnou i v lékárnách.
Jaká jsou přírodní antibiotika : Přírodní antibiotika jako Aloe-vera, Skořice, Kurkuma, Colostrum, Zázvor, Česnek, Kopřiva, Kalísie, Křen, Banány, Citrusy….
Kde se chytne stafylokok : Staphylococcus epidermidis
Vyskytuje se na kůži a je oportunním patogenem, často v souvislosti s cizím tělesem, včetně předmětů používaných v medicíně k invazivnímu vyšetřování či léčbě. Dobře lne na plast. Proto je infekce tímto mikroorganismem často nozokomiální s multirezistencí na antibiotika.
Co se nesmí při užívání antibiotik
Když berete antibiotika
Zapomeňte na alkohol, to byste si játra pořádně zatížili! Také se doporučuje při léčbě antibiotiky snížit příjem mléka a mléčných výrobků, jako i minerálek. Vápník, ale i hořčík či železo snižují účinek antibiotik. Též se vyhýbejte grepfruitu a slunci kvůli možné alergii.
Nejsilnější jsou asi glykopeptidy, což jsou antibiotika poslední volby.Pokud je hladina proteinu v krvi nízká, jde o virové onemocnění, a antibiotika proto zabírat nebudou. Pokud vyjde naopak vysoký výsledek, pacient trpí bakteriální infekcí, u které je vhodné tyto léky nasadit. Podobné testy jsou podle dalšího praktického lékaře Jana Jelínka k dostání také volně v lékárnách.
Kdy nasadit antibiotika CRP : Je-li CRP vyšší než 100 mg/l, je vysoká pravděpodobnost bakteriální infekce a je to důvodem k nasazení antibiotik. Pokud u nějakého stavu nasadíme antibiotika, můžeme opakovaným měřením CRP měřit jejich účinek.