Čím se živí emu?
Co jí pštros EMU Pštros EMU, který je vlastně australským druhem pštrosa, má podobnou stravu jako jiní pštrosi. Také preferuje směs semínek, listů, ovoce a hmyzu. V zajetí se obvykle krme se směsí bohatou na proteiny a vlákninu, která splňuje jejich nutriční potřeby.Samice ročně snese 30 až 80 vajec. Snáškové období trvá od jara do konce srpna a někdy i déle. Samice sedí na vejcích ve dne, samec v noci. Sezení trvá asi 42 dnů.

Třída Ptáci (Aves)
Rozšíření Austrálie
Biotop travnaté území (křovinatá step )
Potrava části rostlin, bezobratlí, plody (plody, výhonky, bezobratlí)
Rozměry délka těla 1,5–1,9 m, ocas nemá, hmotnost: 30–45 kg

Co jí pštros emu : Pštrosi nepatří ke striktním býložravcům, v přírodě se živí také hmyzem, malými savci, ještěrkami a příležitostně i ptačími vejci. Z rostlinné potravy upřednostňují listy dvouděložných rostlin, dále semena a bobule.

Jak Lihnout Pstrosi vejce

O líhnutí Inkubační doba pštrosích vajec je 42 dnů, přičemž vejce se musí pravidelně otáčet, aby nedošlo k přilepení žloutkového vaku. Co se týká teploty v líhni, jsou chovatelé, kteří udržují teplotu v líhni na cca 35°C a jsou chovatelé kteří líhnou při 37°C. Nám se osvědčila teplota 36,2°C.

Co zere nandu : Dospělí se živí semeny, listy a plody. Občas se živí i hmyzem a menšími obratlovci. Mláďata se živí hlavně hmyzem.

V přírodě se dožívá deseti let, v zajetí až 35 let. Nároky na chov: Jsou otužilí, stačí jim výběh a nevytápěná ubikace nebo podestlaný přístřešek.

Dromaius novaehollandiae

Ptáci se jimi za horka ovívají, aby se ochladili. Mají nomádskou povahu, při hledání potravy procestují rozlehlé oblasti. V období rozmnožování se sdružují do párů. Samice snáší 5-15 vajec, která po dobu 8 týdnů zahřívá pouze samec.

Kde žije Emu hnědý

emu je největší původní ptačí druh Austrálie. velmi společensky založený pták, mimo období rozmnožování žije v malých skupinkách. obývají pestrou paletu biotopů od zalesněných území až po polopustinné oblasti, které jsou pro ně nejtypičtějšíV přírodě žerou také hmyz, malé savce a ještěrky a příležitostně vybírají ptačí vejce. Ačkoliv stráví trávu, dávají přednost jako hlavnímu základnímu krmivu listům dvouděložních rostlin, semenům a bobulím ("mít žaludek jako pštros" – říká francouzské přísloví, což znamená stejně jako "může všechno strávit").Při inkubaci doporučuje Dr. Bertoni vejce 14krát denně překlápět v rozsahu 45 stupňů. Doba líhnutí je silně ovlivněna teplotou, například při 36,4 º C se mláďata vyklubou za 39 až 41 dnů, zatímco při teplotě nižší o pouhé dvě desetiny stupně jim tento proces trvá o dva až tři dny déle.

Směs rozdělíme na 10 ks po cca 150 g. Z každého kusu vytvoříme placku, do středu vložíme vařené vejce, zabalíme jej do kuličky a obalíme ve strouhance. Vejce vkládáme na plech, přidáme trochu vody a pečeme při 160°C cca 30 min.

Kolik vajec snese nandu : Před obdobím rozmnožování se hejno rozejde. Samec si z něj odvede zhruba 15 samic, s nimiž se páří a které následně snesou až 60 vajec do jednoho společného hnízda, které představuje mělký důlek v hlíně. Jejich jednotlivá váha se může pohybovat až okolo 600 g. Vejce, která samec neobsedne, jsou ponechána svému osudu.

Kolik váží nandu : 23 kgNandu pampový / Hmotnost

Proč emu bubnuje

Dodneška neznáme jejich pohlaví, jelikož u emu hnědého se těžko pozná, o jaké pohlaví se jedná. Pohlaví u emu hnědého se rozeznává tak, že samice bubnuje a samec chrochtá, takže čekáme, až nám to bude ve Zvířátkově bubnovat či chrochtat nebo obojí.

— emu spí asi 7 hodin denně, ale jejich spánek je přerušovaný, pravidelně se asi po hodině a půl probouzí a po deseti minutách zase usínají. — hlasové projevy emu sestávají hlavně z různých dunivých zvuků – bubnování, chroptění (nebo chrochtání) atd.Pokud chcete pštrosa ochočit pořiďte si mladé zvíře ve stáří 6 – 8 měsíců. Mladší zvířata pořídíme sice levněji , ale v případě pštrosů platí , že čím je zvíře mladší , tím je choulostivější. Mladí pštrosi bývají velice zvědaví a rychle si na člověka zvyknou a když vejdete do výběhu většinou budou chodit za vámi.

Co potrebuje Pstros : Pštrosi jsou běžci, kteří dokážou vyvinout rychlost až 60 km/h. Proto potřebují dostatek prostoru pro pohyb a cvičení. Doporučuje se chovat triádu, tedy jednoho samce a dvě samice, na ploše minimálně 0,1 hektaru. Výběh by měl být oplocený a bez vzrostlých stromů, které by mohly omezovat viditelnost.