Čím se čistí teplovodivá pasta?
Na občasné použití vzhledem k ceně postačí líh z drogerie. Nejlepší věc je profesionální řešení Arctic Silver Artic Clean,je to dvousložkový přípravek. Jedna složka starou pastu rozpustí a odstraní. Druhá složka odstraní poslední zbytky a ošetří povrch IHS.Pasta se také mění vždy při výměně součástky. U běžných počítačů je vhodné pastu vyměnit cca každé 3 roky.Očistíme povrch IHS a chladiče, naneseme na IHS dostatečné množství pasty a nasadíme chladič, který po utažení pastu rovnoměrně rozprostře a přebytečnou pastu vytlačí. Drtivá většina běžně prodávaných past je nevodivá, nemusíme se tedy bát zkratu, ale jen nepořádku kolem (v horším případě vně) patice.

Co se dá použít místo teplovodivé pasty : Nebudete-li mít tedy po ruce teplovodivou pastu, můžete použít jako dočasné řešení klidně Nutellu. Samozřejmě nejde ani tak o to, že se bude jednat právě o tu pravou a jedinou Nutellu.

Jak vyčistit Termalni pastu

Na hrubé odstranění pasty je lepší použít suchý papírový kapesník, pokud je drolivá, krásně jí otřete. Naopak na dočištění se používají polštářky s Isopropylalkoholem. Prodávají se speciální na CPU, za násobně víc peněz, ale stačí i obyčejné za 15 Kč.

Jak často se mění teplovodivá pasta : Pokud máte špatnou, nebo starou teplovodivou pastu, může dojít k poškození procesoru (CPU), nebo grafického čipu (GPU). Oprava pak může být velice nákladná. JAK ČASTO PASTU MĚNIT Teplovodivou pastu je třeba měnit alespoň jednou za 2 roky, záleží na kvalitě pasty.

Pokud máte špatnou, nebo starou teplovodivou pastu, může dojít k poškození procesoru (CPU), nebo grafického čipu (GPU). Oprava pak může být velice nákladná. JAK ČASTO PASTU MĚNIT Teplovodivou pastu je třeba měnit alespoň jednou za 2 roky, záleží na kvalitě pasty.

Jednoznačným vítězem z hlediska tepelné vodivosti je Thermal Grizzly Conductonaut. Nevýhodou, krom vysoké ceny, je fakt, že jde o tekutý kov, takže vodivý materiál (nesmí se dostat mimo styčnou plochu procesoru s chladičem) a dále jeho korozivní účinky na hliník.

Jak očistit pastu z procesoru

Na hrubé odstranění pasty je lepší použít suchý papírový kapesník, pokud je drolivá, krásně jí otřete. Naopak na dočištění se používají polštářky s Isopropylalkoholem. Prodávají se speciální na CPU, za násobně víc peněz, ale stačí i obyčejné za 15 Kč.Na internetu ovšem najdete rady poněkud jiné – procesor je nutno PŘEPASTOVAT každé tři roky – po dvou letech – jednou za rok – při každém čištění počítače, které provádíme 2x do roka. Déle pasta nevydrží.Teplovodivá pasta je látka, která zvyšuje tepelnou vodivost styku mezi dvěma předměty. V elektronice se často používá ke zvýšení odvodu tepla ze zahřívaného objektu prostřednictvím chladiče. Parametr tepelné vodivosti je ve W·m−1·K−1.

Teplovodivou pastu je třeba měnit alespoň jednou za 2 roky, záleží na kvalitě pasty.

Jak dlouho vydrží procesor : Životnost procesoru

Obecně lze říci, že procesor vydrží bezchybně fungovat 7 – 10 let, klidně i déle.

Jak poznám že mám špatný procesor : Typickým příkladem je procesor. Pokud se po zapnutí nic neděje a procesor i po několika minutách zůstává studený, včetně chladiče, může se jednat o problém způsobený touto komponentou. Někdy pomůže vyjmout procesor, včetně nezbytných operačních pamětí a vše následně vložit nazpět.

Jak otestovat funkčnost procesoru

Ideálním kandidátem na test procesoru je CPU Benchmark z 3DMarku, který provádí výpočty fyziky. 3DMark CPU Profile je skvělý benchmark na otestování škálování výkonu při výpočtech fyziky při zapojení 1–16 vláken či více. Výkon je opět uvede jako score.

Stisknutím kombinace kláves CTRL + SHIFT + ESC otevřete Správce úloh. Vyberte kartu výkon a podívejte se, kolik jader a logických procesorů váš počítač používá.Vyvolat ho lze několika způsoby, přičemž patrně nejrychlejší je klávesová zkratka Ctrl+Shift+Esc. Hned v první sekci Procesy můžete sledovat, jak jednotlivé aplikace zatěžují procesor a kolik si ukously operační paměti. Přes kontextovou nabídku pod pravým tlačítkem myši lze přidávat a odebírat sloupce s informacemi.

Jak zkontrolovat procesor : Pro toto testování použijte například volně dostupný program CPU Stability Test. Stačí rozbalit ZIP soubor do libovolného adresáře a spustit tento nástroj. Klikněte v části »Control Panel« na tlačítko »Start«, a test se spustí. Nechte ho běžet několik hodin – čím déle, tím lépe.