Čím provonět záchod?
Lze použít i obyčejné špejle, nicméně bambusové, případně ratanové tyčinky lépe sají a vůni rozvedou intenzivněji. Jedlá soda pohlcuje pachy. Skvělý a jednoduchý pohlcovač pachů se dá vyrobit z jedlé sody.Stačí vám k tomu oblíbený esenciální olej a toaletní papír. Zkuste nakapat malé množství olejíčku do středu ruličky – kdykoli vezmete „toaleťák“ do ruky nebo s ním pohnete v zásobníku, esenciální olej se příjemně rozvoní. A když se vám bude zdát, že vůně slábne, prostě nakapejte další množství oleje.Aromatické bylinky jako rozmarýn, tymián, máta nebo levandule nejen přidávají chuť do jídel, ale mohou také přirozeně provonět kuchyni. Doporučujeme umístit svazky aromatických bylinek na různá místa v kuchyni – například nad pracovní plochu nebo poblíž místa vaření.

Co neházet do záchodu : Do záchodu tedy prosím neházejte ideálně toto:

  • papírové ubrousky (nerozpustí se snadno jako papír)
  • léky nebo léčebné pomůcky (např.
  • tuky po pečení, oleje, barvy (znečišťují životní prostředí a ucpávají odpad)
  • hygienické potřeby, kondomy, vatové tyčinky, dětské pleny,
  • jakékoliv chemikálie, užívané v domácnosti.

Jak provonět prádlo ve skříni

Na provonění celého šatníku je nejlepší sušená levandule, krásně však voní i další bylinky jako máta, meduňka či mateřídouška. Výborně poslouží i hřebíček, badyán, rozmarýn a sušené kvítky růží, jasmínu, lilie, šeříku, fialek či gardénie.

Jak provonět být aviváže : Smíchejte tedy 3 dílky aviváže s jedním dílkem jedlé sody a směs zalijte 3 dílky horké vody. Celé to dobře promíchejte a nalijte do nádobky s rozprašovačem. Takto připravená vůně vám vydrží týdny. Tak hurá do toho.

Sedm způsobů, jak provonět byt bez chemie

  1. Vonné svíčky, vosky, tyčinky. Podobné výrobky seženete v předvánočním období takřka na každém kroku.
  2. Vonné esence. Vonnou esenci obvykle nakapeme do odpařovače aromalampy.
  3. Potpourri.
  4. Vonné ovoce.
  5. Káva.
  6. Bylinky.
  7. Katalytická lampa.


5 způsobů, jak provonět ložnici!

  1. 1) Esenciální oleje. Roztomilé malé lahvičky s mocným obsahem v pouhých pár kapkách.
  2. 2) Elektrický difúzer. Nejrychlejší a nejsnadnější metoda, jak provonět celou místnost.
  3. 3) Aromatické svíčky.
  4. 4) Voňavé polštáře.
  5. 5) Vůně květin.

Co nejvíc provoní byt

Oblíbená je zejména levandule, meduňka nebo rozmarýn. Můžete si je vypěstovat sami, nebo za pár korun pořiďte nasušené balení. Dobrá praxe je zabalit byliny do pytlíků a rozmístit je po bytě – třeba k botníku nebo do ložnice (zejména levandule má blahodárné účinky pro dobrý spánek).Rozhodně se do kanalizace nesmějí dostat chemické látky, barvy, ředidla, motorové oleje, léky, omamné látky, zahradní chemie, ale také biologický odpad (zbytky jídel, odpad z kuchyňských drtičů), jedlé tuky a oleje, hygienické potřeby (vlhčené a kosmetické ubrousky, vatové tyčinky, jednorázové pleny apod.).Do toalety dále nepatří žádné biologické zbytky, hygienické potřeby (kromě toaletního papíru), vlhčené ubrousky, vatové polštářky ani tyčinky. Velkým problémem jsou i takzvaně vodou rozložitelné roličky od toaletního papíru. I ty dokáží odpadní trubku ucpat.

Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Jak Prirodne Provonet prádlo : Skvělou alternativou, jak provonět prádlo, je použití esenciálního oleje. Zkuste kápnout vybraný olej před mácháním prádla přímo do bubnu pračky. Nakapejte cca 10–20 kapek Floré Bylinného esenciálního oleje levandule (koupit v e-shopu), prádlo bude nejen krásně vonět, ale bude i chráněno před parazity a bakteriemi.

Jak provonět celý byt : Sedm způsobů, jak provonět byt bez chemie

  1. Vonné svíčky, vosky, tyčinky. Podobné výrobky seženete v předvánočním období takřka na každém kroku.
  2. Vonné esence. Vonnou esenci obvykle nakapeme do odpařovače aromalampy.
  3. Potpourri.
  4. Vonné ovoce.
  5. Káva.
  6. Bylinky.
  7. Katalytická lampa.

Co provoní pokoj

Svíčky bývají první volbou, pokud chcete doma navodit příjemnou a útulnou atmosféru. Mají většinou i ten bonus, že pokoj krásně provoní. Důležité je ale dbát na místo, kam svíčky umisťujete. Svíčka by měla stát na nehořlavém podkladu a dostatečně daleko od okna, záclon a závěsů.

Stejně tak byt provoní aromatické ovoce, především citrusy. Oloupejte pomeranč, citron nebo mandarinku, dejte kůru na topení nebo ji povařte na plotýnce a přebijete třeba ta smažená vajíčka od snídaně. Pokud si pořídíte nábytek z druhé ruky, zbavíte se časté zatuchliny miskou s namletými kávovými zrnky.Mezi největší problémy pro ně patří mastnota, tuk, zbytky jídel, vyhozené předměty do odpadu, může to však být i špatný sklon odpadního potrubí apod. Naštěstí, když dojde k ucpání, tak se to dá řešit čištěním tlakovou vodou nebo např. normálním či motorovým pérem na ucpanou kanalizaci (odpad).

Jak uvolnit ucpaný záchod : Do WC nalijte nejdřív asi půl litru horké vody. Ta by neměla být vařící, jinak by mohla poškodit keramiku klozetu. Pak stačí nasypat 2-3 víčka prostředku. Ten obsahuje hydroxid sodný, díky kterému se jednoduše rozpustí kuchyňské odpady, vlasy, vata, tuk i papír.