Snadné je také důkladnější čištění brýlí doma: Brýle namočte do jarové vody (mistička vody s pár kapkami jaru), poté je jemným přiložením bez tření osušte a vyleštěte opět suchou mikroutěrkou na brýle. Utěrku na brýle je možné prát v ruce do 40° a bez aviváže, aby utěrka na sklech nenechávala šmouhy.Pokud mají vaše brýle plastový rám, můžete obruby čistit běžným prostředkem na nádobí a vodou. Důležité je vyčistit nosní polštářky a okolní část obruby – v těchto snadno přehlédnutelných štěrbinách se rády skrývají nečistoty a usazeniny.Hadřík možno prát v pračce do 40°C, bez použití aviváže a bělidla. Při běžném znečištění stačí vymáchat v ruce. Pokud omylem použijete aviváž, hadřík znovu přepláchněte v čisté vodě. Při prvním praní perte v ruce, barvy mohou trochu pouštět.
Jak vycistit brýle od barvy : Stačí ponořit brýle do teplé vody s trochou mýdla a jemně otřít. Poté je opláchněte čistou vodou a osušte měkkým hadříkem. Pokud barva zaschne a přilne k brýlovým čočkám, můžete vyzkoušet alkoholové čisticí ubrousky nebo speciální čističe na brýlové čočky.
Co dělat s poškrábanými brýlemi
Poškrábané brýlové čočky Vám nemohou poškodit zrak. Pokud se rozhodnete, že Vám škrábance vadí, tak zvažte výměnu brýlových čoček nebo nákup nových kompletních brýlí. Staré brýle s poškrábanými brýlovými čočkami pak můžete použít jako náhradní nebo na činnost, kdy je zvýšené riziko poškození brýlí (např. řezání dřeva).
Proč se zamlží brýle : Proč se brýle zamlžují
Zamlžování brýlí je přirozený fyzikální jev, který vzniká vlivem rozdílné teplotě skla a okolí. Pokud je venkovní teplota 5 stupňů, vaše brýle se tomu přizpůsobí. Při vstupu do vyhřáté místnosti však brýle čelí teplotnímu rozdílu, což se projeví vysrážením vodní páry na povrchu brýlových čoček.
Univerzální čistící a odmašťovací roztok – koncentrát. Je určen na čištění předmětů od šperků a brýlí až po silně znečištěné předměty. Roztok je vhodný pro domácí i průmyslové ultrazvukové čističky.
Odpověď: Pro odstranění ""poprašku"" barvy ze skla můžete použít odstraňovač starých nátěrů p 8212, zbytky po odstraní narušené barvy lze umýt vodou se saponátem. pozor, nepotřísnit karoserii , odstraňvač naruší i originální autoemail.
Čím odstranit barvu
Pohodlnější je sáhnout po elektrické brusce. S vibrační bruskou se dostanete i do rohů, excentrická (rotační) se zase hodí pro zakulacené plochy. V obou případech je lepší stroj s odsáváním, na něj si vezměte papír s perforací. Využít ale můžete také brusku stolní kotoučovou nebo pásovou s brusnými pásy.Použití brusné pasty: Brusné pasty jsou vhodné pro odstranění menších poškrábání. Aplikujte malé množství brusné pasty na poškrábanou oblast a pomalu a kruhovými pohyby ji vmasírujte do skla. Použijte měkký hadřík nebo bavlněnou látku. Po dokončení omyjte sklo a zkontrolujte výsledky.Bohužel u všech metod odstraňování škrábanců hrozí, že se zničí jemné vrstvy čoček nebo se škrábance ještě zhorší. Jediný způsob, jak správně odstranit škrábance z brýlí, je vyměnit čočky nebo si pořídit nové brýle.
Nejjednodušší rada je, povytáhnout si respirátor či roušku co nejvýše na nose a brýle naopak umístit o něco níže a položit je na respirátor/roušku. Je však třeba, aby vám ochranné prostředky co nejlépe přiléhaly k nosu. U respirátoru i roušky toho snadno dosáhneme přitlačením všitého ohebného proužku k nosní kosti.
Jak nemít zamlžené brýle : Obsah
- Noste roušku správné velikosti.
- Složte roušku tak, aby se brýle nezamlžovaly.
- Použijte sprej nebo gel proti zamlžení
- Naneste na vaše brýle povrchovou úpravu.
- Použijte mýdlo nebo pěnu na holení
- Noste kontaktní čočky!
Co se dává do ultrazvukové čističky : Do ultrazvukové čističky stačí nalít vodu či vodu s jedlou sodou nebo saponátem. Pro extrémně zanesené předměty můžete využít speciální kapalinu/koncentrát, jež si poradí s nánosy špíny, mazu a biologických zbytků.
Jak dlouho čistit brýle v ultrazvukové čističce
Jakmile máte nastavenou čističku a přidanou správnou emulzi, tak jen v košíčku nebo pomocí pinzety dostatečně dlouho namočte řetízek. Všechny nečistoty, které na něm jsou, se začnou okamžitě uvolňovat do emulze v podobě zákalu. Čištění trvá většinou jen několik vteřin, podle výkonu ultrazvukové čističky.
Mytí broušeného skla
Broušené sklo nejdříve jemně vyčistěte saponátem, poté opláchněte v čisté vodě a nakonec v octu. Zářezy u broušeného skla vyčistíte starým zubním kartáčkem. Skleničky opláchněte čistou teplou vodou (nesmí být vařící) a postavte dnem vzhůru na odkapávač.Pohodlnější je sáhnout po elektrické brusce. S vibrační bruskou se dostanete i do rohů, excentrická (rotační) se zase hodí pro zakulacené plochy. V obou případech je lepší stroj s odsáváním, na něj si vezměte papír s perforací. Využít ale můžete také brusku stolní kotoučovou nebo pásovou s brusnými pásy.
Jak odstranit starou barvu z nabytku : K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.