Vždy používejte pouze dobře vyždímaný hadr nebo navlhčený mop. Podlaha by měla být přibližně do minuty suchá, tak poznáte, že vytíráte správně. Přímý kontakt s větším množstvím vody by mohl vést k jejímu poškození. K mytí vám postačí teplá mýdlová voda nebo speciální prostředek na dřevěné podlahy.K ekologickému úklidu se vám bude hodit kastilské tekuté mýdlo. Pokud jej ve vaší drogerii nemají, pořiďte přírodní mýdlo z olivového oleje, anebo objednejte na e-shopu. Dále je potřeba rozprašovač na květiny, nějaký voňavý aroma olej a mop s mikrovlákny. Na úklid je vhodný jemný mop s mikrovlákny.►Přidávejte éterické oleje do vody na vytírání podlahy. Na kbelík vody počítejte asi 30 kapek. Pár kapek můžete dát i přímo na hadr nebo mop. V parném létě použijte chladivý éterický olej máty peprné a vytřete hodně na mokro.
Čím umýt podlahu aby se leskla : Jak vytírat dlažbu Na dlažbu se hodí čistič s obsahem alkoholu, který rychle vyprchá a dobře odmašťuje. Pokud je dlažba vysoce lesklá můžete použít i přípravek na sklo. Tekutý písek, leštěnka, ocet, vosk nebo přípravek na nádobí jsou pro lesklou dlažbu téměř jistá zkáza.
Co na Smouhy na podlaze
Pokud na podlaze zůstávají šmouhy, použijte roztok teplé vody a hydrogenuhličitanu, který se nanáší houbou a vysuší hadříkem z mikrovlákna.
Jak často umývat podlahu : Na otázku, jak často byste měli podlahy utírat, nelze odpovědět paušálně. Většinou stačí všechny podlahy lehce vytřít jednou týdně. Pokud však s Vámi v jedné domácnosti žijí domácí zvířata nebo děti, doporučujeme uklízet podlahy častěji. Pokud budete pravidelně uklízet zvířecí srst, poděkují Vám především alergici.
Ke stírání plovoucí podlahy je třeba použít speciální plochý mop s hadříkem z mikrovlákna, nebo alespoň dostatečně vyždímaný hadr. Podlahu vždy vytíráme v podélném směru lamel. Jakoukoli tekutinu, kterou na plovoucí podlahu vylijeme, je třeba co nejrychleji setřít.
Odstraňujeme čerstvou skvrnu od oleje
Rozprašovačem nastříkejte na skvrnu a její nejbližší okolí vodu. Zastavíte tak její rozpínání při čištění. Naneste saponát a kartáčem jej roztírejte až do okamžiku, kdy se na povrchu olejové skvrny vytvoří hustá vrstva pěny. Opláchněte vodou z kbelíku, lépe proudem vody z hadice.
Co je nejlepší na vytírání
Ideální je plochý mop s hadříkem z mikrovlákna nebo třásňový mop.Vytírání mopem je relativně rychlé, snadné a pohodlné. Jenže mop špínu spíš zředí a „vmasíruje“ ji hlouběji do povrchu podlahy nebo spár mezi dlaždicemi. Abyste dosáhli lepšího výsledku, můžete při vytírání mopem používat dva kbelíky – jeden na čistou a druhý na špinavou vodu.Jednoduše naneste na šmouhy trochu prostředku Quick-Step Clean a rozetřete jej papírem. Šmouhy vám zmizí před očima. Jsou šmouhy na vaší laminátové podlaze odolné Navlhčete hadřík acetonem a šmouhu jím třete.
Čistá voda: Pokud nemáte k dispozici vůbec žádné prostředky, můžete prostě použít i čistou vodu. Dejte však pozor na to, abyste při čištění pravidelně vyměňovali špinavou vodu za čistou.
Jak často je potřeba doma uklízet : Jak často uklízet Existují samozřejmě domácnosti, kde hospodyňka uklízí každý den, ovšem většina moderních domovů si takovýto luxus dovolit nemůže. A vlastně je to i zbytečné. Ideálním kompromisem je jeden velký úklid za týden a každodenní udržování čistoty menšími úkony jako je umývání nádobí.
Čím vytírat podlahy : 2. Vytírání podlahy podle podlahové krytiny
Typ podlahy | Čisticí prostředek | Množství vody k úklidu |
---|---|---|
Linoleum | Čistič na linolea Univerzální čistič Domácí prostředky (bez abrazivních látek) | velmi tenká vrstva |
Korek | Čističe na korkové podlahy Univerzální čistič | velmi tenká vrstva |
Co je nejlepší na vytírání podlahy
Nejlepší jsou ploché mopy s návlekem z mikrovlákna, které skvěle saje a jde lehce vyždímat. Mop by při vytírání měl být jen lehce vlhký a v žádném případě nesmí nechávat kaluže vody. Proto se zaměřte na mopy, které mají dobrý ždímač.
Najděte místo činu, respektive zdroj vrzání, a přesně do těchto rýh v podlaze nasypejte trochu grafitového prášku. Vtlačte prášek do spojů vrzajících parket, místo překryjte hadrem nebo starou utěrkou a několikrát si na něj stoupněte celou svou vahou. Díky tomu prášek pronikne až do hloubky a vrzání ustane.Nejprve vysušte přebytečný olej z oděvu. Dále naneste na skvrnu jedlou sodu nebo kukuřičný škrob, abyste odsáli zbytek kapaliny. Následně, stejně jako u starých skvrn, použijte prostředek na mytí nádobí, aby se skvrna uvolnila. Na závěr oblečení vyperte obvyklým postupem.
Jak odstranit zaschlý olej : Na suchý hadřík naneste trochu oleje (může to být i obyčejný kuchyňský olej) a potřete ním zaschlé mastné skvrny. Čerstvý olej rozpustí ten starý. Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit.