"Chemikálie obsažené v ústní vodě mohou negativně reagovat na přídavné látky obsažené v potravinách (např. v kole, čaji, kávě či červeném víně) a zubní sklovina se tak může při delším používání nepříjemně zabarvovat," vysvětlil Seymour.Do hrnce dáme šalvěj, skořici, hřebíček a vše zalijeme vroucí vodou. Všechny tři složky mají prospěšné účinky pro naši ústní dutinu – skořice ničí bakterie, působí proti zubnímu kameni a má dezinfekční účinky, hřebíček působí antisepticky a šalvěj dezinfikuje a hojí rány v ústech.Ústní voda by neměla obsahovat více než 0,05 % fluoridů, ale současně by jejich měla obsahovat dostatečné množství, aby byla účinná. Je důležité zmínit, že jejich samotná přítomnost nezaručuje dobrý účinek. Podstatný je druh fluoridu, jeho koncentrace a pH ústní vody.
Co se dává do ústní sprchy : Dobrý den, do ústní sprchy je vhodné používat jakoukoliv ústní vodu. Stačí si vybrat podle své chuti, případně konkrétního problému. Na citlivé zuby můžete použít např.: Elmex Sensitive, Sensodyne či Sensodyne Pronamel. Pokud preferujete bylinné vody zkuste třeba ústní vodu Dr.
Jak dlouho pouzivat ústní vodu
Dobrý den, ústní vodu můžete opravdu používat dlouhodobě každý den. Výjimkou jsou ústní vody s obsahem chlorhexidinu, které lze používat každý den, ale jen krátkodobě.
Jak dlouho mít v puse ústní vodu : 2 Bez ředění si nalijte obsah skleničky do úst. 3 Proplachujte ústa po dobu 30 sekund (v duchu počítejte do 30 nebo použijte stopky). Nedělejte si starosti, pokud napoprvé nedodržíte dobu 30 sekund – s každým dalším pokusem to půjde lépe. Při proplachování ústní vodu aktivně převalujte v ústech.
Ingredience: 1-2 lžíce kokosového tuku, 1 lžička jedlé sody, stévie podle chuti (nejlépe v tekuté podobě), několik kapek tea tree oleje. Místo tea tree oleje můžete použít další typy esenciálních olejů: Eukalyptus – protizánětlivý, proti plísním, proti virům, zlepšuje a podporuje přirozené klima v ústech.
LISTERINE® má jedinečné složení s esenciálními oleji, které: odstraňuje bakterie, které v ústech zůstávají po čištění zubů. odstraňuje bakterie v biofilmu zubního plaku, což je velmi tenká vrstva mikroorganismů, která pokrývá povrch úst. poskytuje dlouhotrvající svěží dech.
Jak často pouzivat ustni vodu
Ústní vodu používejte jedenkrát denně po vyčištění zubů, nejlépe večer a poté již nepijte. Účinnost ústních vod výrazně snižuje SLS, které zubním pastám dodává pěnivost.Postupujte podél linie dásní – od jednoho zubu ke druhému. Miřte proudem vody na linii dásní a do mezizubních prostor. Miřte na špičku zubu, základní linii dásně a mezery mezi jednotlivými zuby. Trysku držte u každého zubu přibližně dvě sekundy a postup opakujte z vnější i vnitřní strany všech zubů.Zubní nit užijete všude tam, kde není místo pro nejmenší kartáček. Ovládání niti je trochu náročnější, ale vyplatí se ji používat. Zubní nit čistí i prostory pod dásněmi, i odtud nás zbaví nežádoucího plaku.
Pravidla pro správné používání ústní vody
Ústní vodu používejte jedenkrát denně po vyčištění zubů, nejlépe večer a poté již nepijte. Účinnost ústních vod výrazně snižuje SLS, které zubním pastám dodává pěnivost. Zde je dobré počkat s vypláchnutím úst ústní vodou cca 30 minut po vyčištění zubů.
Co na poraneni v ústech : Sprej s obsahem kyseliny hyaluronové je ideální na ošetření aftů, zánětů dásní, ústních popálenin a drobných poranění (např. související s odstraňováním zubního kamene nebo nošením rovnátek). Chrání podrážděnou sliznici, hydratuje a napomáhá obnově a regeneraci.
Jak lecit zanet v ústech : U zánětu virového původu může lékař předepsat virostatika, při bakteriální infekci zase antibiotika. Podpůrnou funkci při léčbě mohou také plnit protizánětlivé působící, dezinfikující a/nebo stahující (adstringentní) prostředky, které jsou určeny ke kloktání, potírání nebo cucání.
Čím vybělit zuby přírodní cestou
Kokosový olej je nejjednodušší variantou domácího bělení zubů. Aplikujte ho na zuby po klasickém čištění zubní pastou, která zuby zbaví nečistot a plaku. Používejte jen panenský, za studena lisovaný kokosový olej.
Začněte tím, že si odměříte takové množství šamponu, jak objemný budete chtít výsledný produkt mít. Doporučujeme však zhruba 2–4 lžíce. Následně přidejte množství zubní pasty odpovídající ¼ objemu použitého šamponu. Poté už stačí přidat jen vybrané barvivo nebo třpytky pro hezčí vzhled výsledného slizu.Díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem pomáhají bojovat proti zánětu v dutině ústní a zápachu z úst. Jejich složení neobsahuje alkohol, což zajišťuje šetrnou péči bez podráždění.
Který LISTERINE je nejlepší : Listerine jste již ozkoušeli a je na vás moc „ostrý“ V takovém případě bychom vám doporučili verzi Listerine Cool Mint Mild Taste. Neobsahuje žádný alkohol a její chuť je díky tomu výrazně jemnější. Na jazyku vás pálit rozhodně nebude.