Čím nahradit kečup?
Místo kečupu použijte na potření pizzy rajský protlak.Těsto rozdělíme na dvě poloviny a z každé vyválíme tenkou pizzu (okraje vyvýšíme), kterou potřeme kečupem, nebo rajským protlakem, který posypeme oregánem a dle chuti na pizzu naložíme co máme rádi – šunku, salám, anglickou slaninu, žampiony, hermelín, nivu atd.Potírám smetanou,nebo olivovým olejem.

Čím nahradit pizza koření : Pizza ani těstoviny nikdy nebudou chutnat tak, jak by měly, pokud v nich nebude italské koření. A to si můžete doma udělat ze 2 lžiček soli a oregana, lžičky sušeného česneku a cibule, cukru, mletého pepře, sušené bazalky a petrželky, s přidáním ¼ lžičky sušeného tymiánu a celerové natě.

Co dát jako podklad na pizzu

Dvě základní omáčky na pizzu. Rajčatová, která je italská, univerzální, rychlá a dá se použít i na těstoviny. Základem druhé omáčky je smetana a je to hutnější lahůdka pro opravdové labužníky, vhodná pro zimní období.

Co se dává na domácí pizzu : A co tedy můžeme na pizzu použít Zelenina: obvyklá jsou nakrájená rajčata, paprika, feferonky, cibule, kukuřice, olivy a špenátové listy. Méně typické je na pizzu naskládat plátky lilku, cukety, nakrájené fazolky, brokolici či dokonce brambor. Houby: použijeme žampiony, ale také hlívu ústřičnou či hříbky.

Na těsto rozetřeme omáčku (množství podle chuti – já dávám spíš méně, cca 180 ml). Na omáčku nasypeme nastrouhaný sýr a na sýr rozprostřeme salám, šunku. Necháme cca 15 – 20, i 30 minut stát, dokud nebude trouba 45 – 60 minut rozpálená.

Zahustit se dá cibulovou jíškou, nebo já pro malou zahušťovala i ovesnými vločkami. Záleží, jak moc hladkou tu omáčku chceš. Cibule se tam dá dát dřív a pak propasírovat s rajčaty. Když je omáčka málo sladká (rajčata jsou na nic) tak ještě doslazuji třtinovým cukrem, ale když jsou rajčata sladká, tak není potřeba.

Jak na domaci sugo

Rajčata se spaří, oloupou a pak rozvaří doměkka na cibulce, orestované na troše olivového oleje. Do klasického receptu určitě patří ještě česnek, bazalka a špetka soli. Na závěr stačí propasírovat či rozmixovat na hladké pyré, svařit na potřebnou hustotu a horké plnit do sklenic.Není také jedno, jak pizzu okořeníte. Klasikou je oregano, které je chutné hlavně na pizzách s česnekem, ale používá se také bazalka nebo rozmarýn. „Bazalka je výborná, když jsou na pizze čerstvá rajčata a hodně sýra.oregano, česnek, bazalka, cibule, paprika sladká, pepř černý, saturejka.

Smetanový základ pro pizzu

Na rozdíl od klasického rajčatového základu se zde používá bohatá smetana, mascarpone nebo jiné typy krémových sýrů, což pizze dodává unikátní a lahodně krémový základ. Tato alternativa je ideální pro ty, kdo upřednostňují bohatší a jemnější chuťové nuance.

Na čem péct pizzu : Na čem péct

Na domácí pečení pizzy se díky své tepelné vodivosti výborně hodí hliníkové plechy. (Vzhledem k tomu, že použijete pečicí papír, není se čeho bát.) Poohlédněte se po nich v bazarech, na půdě či u babičky v kůlně. Občas na ně natrefíte i ve specializovaných internetových obchodech.

Co se dává první na pizzu : Pečte při 200 °C dvacet minut, dokud okraje pizzy nezezlátnou. Upečenou pizzu potřete rajčatovou omáčkou ochucenou solí, oreganem a prolisovaným česnekem, navrch pak dejte sýr, a ještě na několik minut pizzu vraťte do trouby, dokud se sýr nerozteče.

Jak si udělat pizzu z tortilly

Tortillu si dáme na pečicí papír, potřeme lžící kečupu, posypeme italským kořením, poklademe plátky šunky a posypeme polovinou nastrouhaného cheddaru. Poté ji přiklopíme druhou tortillou, kterou také potřeme kečupem, posypeme zbytkem cheddaru a navrch dáme plátky choriza. Pečeme na 175 stupňů cca 10-12 minut.

Co za nejlepší sýry si můžete vychutnat na pizze

  • Mozzarella jako nenahraditelná italská surovina. Na originální pizze figuruje pochopitelně mozzarella.
  • Zajímavým sýrem může být i ricotta. Tady se opět jedná o sýr, který je spíše krémový.
  • Gouda nebo cheddar rozhodně není zlý sýr ani na pizzu!

A co tedy můžeme na pizzu použít Zelenina: obvyklá jsou nakrájená rajčata, paprika, feferonky, cibule, kukuřice, olivy a špenátové listy. Méně typické je na pizzu naskládat plátky lilku, cukety, nakrájené fazolky, brokolici či dokonce brambor. Houby: použijeme žampiony, ale také hlívu ústřičnou či hříbky.

Co delat kdyz nemám protlak : Pokud se rozhodnete připravit ukrajinské národní první jídlo, ale nemáte k dispozici rajčatový protlak, je ideální použít místo něj čerstvá rajčata.