Čím krmit Isopody?
V teráriu ale rádi jedí i zeleninu, květiny, ovoce a pod.Ano, stínky a svinky mají rády vlhké prostory a živí se ovocem, pokud se vám ale ve sklepě usídlily, můžete je přenést třeba na zahradu na kompost. Jako prevence pomáhá udržovat místo co nejsušší a odebírat ovoce, které začíná hnít.V teráriu nebo v zakoupené plastové krabičce je potřebná vlhkost, lze je přikrmit plátkem brambor, ovesnými vločkami, okurkou, krmením pro rybičky a nebo hrabankou z lesa.

Jak chovat svinky : Zařídit si vlastní chov stínek je snadné. Vyhloubíme asi 40 cm hluboký dolík, vyložíme ho listím, slámou, rašelinou, zetlelým dřívím, nejlépe na stinném místě za domem na zahradě nebo pod plotem.

Co proti Svinkam

Co stínky a svinky odpuzuje Česnek, skořice, máta peprná, oregano, ocet, kávová sedlina, chilli papričky a kajenský pepř mohou narušit čich stínek a svinek a maskovat vůně, které je přitahují. Mlsní korýši se tak budou držet dál od chráněné oblasti.

Čím se živí Stínka : Mezi její potravu patří tlející zbytky listí. Často bývá kořistí pavouků z rodu šestiočka (viz potravní specializace), respektive celosvětově rozšířeným druhem šestiočka velká (Dysdera crocata).

Svinky i stínky jsou pomalé a snadno je lze zamést a vynést ven, pomůže i vysavač. Pokud se jich štítíte, zasáhněte insekticidním sprejem na bázi permethrinu. I když nejsou hmyz, zabije je. Pravidelně tříďte ovoce, aby nehnilo.

Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů. Svinky jsou světloplaché. Žijí na temných vlhkých místech (pod kameny, padlými kmeny,…), kde tvoří skupinky až 20 jedinců různého stáří. Vyskytují se především v Evropě a Severní Americe, ale některé druhy i na jiných místech světa.

Čím se živí srna v zimě

Mezi dužnatá krmiva patří ovoce a zelenina. Ze zeleniny je nejvhodnější mrkev, brambor a řepa. Z ovoce to jsou jablka, hrušky nebo meruňky, švestky či špendlíky. V předjaří můžeme zvěři přilepšit jeřabinami, které jim pomáhají s přechodem na zelenou stravu.„Stačí donést pár jablek, krmnou řepu, mrkev, klasy kukuřice nebo jeřabiny. V lese můžete posbírat bukvice, žaludy a kaštany. Do krmelce nebo na zem pod něj můžete přihodit seno a nasušenou letninu,“ říká Dominika Zavřelová. Ovoce a zeleninu je dobré nakrájet na menší kousky a umístit do krmelce nebo korýtek.Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů. Svinky jsou světloplaché. Žijí na temných vlhkých místech (pod kameny, padlými kmeny,…), kde tvoří skupinky až 20 jedinců různého stáří. Vyskytují se především v Evropě a Severní Americe, ale některé druhy i na jiných místech světa.

Prostory s častějším výskytem svinek (sklepy, skleníky, pařeniště) pravidelně konrolujeme, čistíme rostliny a odstraňujeme jejich odumřelé části. Pokud se svinky například ve skleníku vyskytují v nadměrném množství, nabídneme jim denní úkryt, který kontrolujeme a vyprazdňujeme na kompost.

Co žerou svinky : Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů. Svinky jsou světloplaché. Žijí na temných vlhkých místech (pod kameny, padlými kmeny,…), kde tvoří skupinky až 20 jedinců různého stáří. Vyskytují se především v Evropě a Severní Americe, ale některé druhy i na jiných místech světa.

Co na svinky ve skleniku : Pokud se svinky například ve skleníku vyskytují v nadměrném množství, nabídneme jim denní úkryt, který kontrolujeme a vyprazdňujeme na kompost. Jako loveckou past můžeme použít třeba stará prkna, dřevitou vlnu, mírně narušená jablka či brambory.

Co je proti Svinkam

Přirození nepřátelé Mezi predátory stínek i svinek patří pavouci (zejména šestiočko), stonožky, mravenci, žáby, ptáci a ještěrky. Proti drobným predátorům se snadněji ubrání svinky, které se stočí do klubíčka. Stínky se mohou jen přikrčit a doufat, že je vyztužený exoskeleton ochrání.

Co stínky a svinky odpuzuje Česnek, skořice, máta peprná, oregano, ocet, kávová sedlina, chilli papričky a kajenský pepř mohou narušit čich stínek a svinek a maskovat vůně, které je přitahují. Mlsní korýši se tak budou držet dál od chráněné oblasti.Brouky krmíme nejrůznějším ovocem a zeleninou, přikrmujeme různými šroty, ovesnými vločkami, občas přidáme i živočišné bílkoviny (vařené maso, sušené mléko, tvaroh, masokostní moučku…). Šplhat mohou po větvích, kam také kladou vajíčka.

Čím krmit srnce : Srnky, jeleni, daňci i divočáci si tak pochutnají třeba na sušených bylinkách, trávě nebo maliní. Je to pro ně přirozená potrava a skvělý zdroj důležitých živin. Zvířata si s tím navíc poradí, i když krmení promokne. Pozor na obiloviny – vhodný je pouze oves.