Čím čistit cihly?
Potřebujete renovovat cihlové zdivo bez námahy, rychle a efektivně Zapomeňte na čištení nebo drhnutí ocelovým kartáčem, kterým se spíše umoříte. Vynechte také kotouč do vrtačky, nímž cihly spíše „spálíte“ a zničíte. Využijte výhody čištění nových i starých cihel pískováním.Pro ""nátěr"" cihel je teoreticky možné použít různé nátěrové hmoty, jako jsou na př. fasádní barvy Barlet, email Bakrylex, S2160 Hostagrund, syntetické emaily S2013 Industrol univerzál, U2029 Industrol profi a další. Předpokladem je naprosto suchý podkald a důkladná penetrace naředěnou, vybranou nátěrovou hmotou.Odpověď: pro ""oživení"" barevného vzhledu cihel můžete z oblasti nátěrových hmot zkusit napuštění cihel fermeží o 1000 unibal fermež napouštěcí, kterou před použitím je vhodné ještě naředit ( cca 1:1) ředidlem s 6006. případně nevsáknutou fermež je potřebné setřít.

Jak čistit cihly : SCALPELLINA je ideální stroj pro ty, kteří chtějí rychle a dokonale vyčistit a obnovit staré cihly.

Jak nejlépe očistit cihly od malty

Cement Remover je vysoce účinný čistič určený k odstraňování zbytků stavebních materiálů jako jsou beton, malta, cementová spárovací hmota, cementové výkvěty, vodní kámen apod. Přípravek nalezne uplatnění jak pro domácí tak i profesionální provozy: kamenictví, zahradnictví, stavební firmy, úklidové a realizační atd.

Jaký nátěr na cihly : Pro zvýšení vlastností lícových cihel doporučujeme použít nano přípravek NanoKlinker. Ošetřením povrchu snížíme nasákavost a tím předejdeme riziku tvorby minerálních výkvětů. Impregnační nano nátěr provádíme rovnoměrně pouze v jedné vrstvě! Tím výrazně snižujeme spotřebu přípravku, ale hlavně čas strávený aplikaci.

Odpověď: pro zpevnění obnaženého zdiva a zvýraznění jeho zabarvení můžete použít silikonový lak ""laksil"", který se vyrábí i v matném provedení. pro první 1 – 2 penetrační nátěry (podle savosti podkladu) je nutné lak silně naředit (cca 1:1) ředidlem s6005 aby se vsákl co nejhlouběji.

Postupovat můžete tradičním způsobem, tedy posílit soudržnost podkladu pomocí „špricu“ z naředěné malty nebo nanést na omítaná místa penetraci (adhezní můstek), s níž se samozřejmě pracuje snadněji. Pak následuje obvyklá kombinace jádrové a štukové omítky, případě pokladová vrstva a fasádní pastovitá omítka.

Jak ošetřit cihlovou podlahu

Povrchová úprava cihel

Jedna z možností je impregnace včelím voskem – vosk se roztaví, štětcem nanese na povrch dlaždic a pak se hadříkem zapraví dovnitř. Osvědčuje se i impregnace roztokem BV (Imesta), který je vyroben na bázi včelího vosku rozpuštěného v organickém rozpouštědle.Impregnační nátěr na cihly a zdivo vytvoří na povrchu vodoodpudivý film a chrání ho před vlhkostí.

  1. Postačí jedna vrstva přípravku.
  2. 25 litrů ošetří až 125 m2 plochy.
  3. Vysoká odolnost vůči vodě a mechu.
  4. Na takto ošetřeném povrchu se zvýrazní jeho barevnost.
  5. Aplikujte válečkem nebo postřikovačem.
  6. Umožňuje stěnám dýchat.

Smartseal dodává impregnační nátěry na cihly a zdiva bez obsahu rozpouštědel, bohaté na polymery s vysokou vodoodpudivou schopností. Nátěry slouží jako izolace pro cihly a zdivo, umožňuje jim dýchat a zabraňuje tak vlhkosti. Životnost 10-15 let lze očekávat od aplikace jednoho nátěru.

Carnabský vosk rozpuštěný v tomto voskovém oleji vytvoří na povrchu cihlové dlažby vrstvičku vosku, která ji mírně vyrovná a oživí barvu natřených půdovek. Nátěr Tvrdým voskovým olejem je lesklejší a barevně výraznější.

Čím natřít venkovní cihly : Nejvhodnější volbou pro venkovní stěny je akrylový nátěr na stěny (rozpustný ve vodě). Tento typ nátěru pomáhá zajišťovat vodotěsnost stěn a zároveň umožňuje odpařování vlhkosti ze stěn do venkovního ovzduší.

Jakou omítku na stare cihly : Vápenocementová omítka:

Tato univerzální omítka se používá především ve venkovním prostředí na těžké zdivo (vápenopískové cihly, staré cihly, betonové bloky).

Čím napustit cihlovou podlahu

Pro částečné zlepšení vlastností podlahy, za předpokladu suchého a odizolaného podkladu můžete použí dvopusložkový epoxidový lak S1300 Epolex. První, penetrční nátěr se aplikuje natuženým a následně naředěným lakem, ředidlo S6300 cca 1:1 ke směsi. Po zaschnutí je možné aplikovat další nátěry.

Pro spárování používáme malty na bázi vápna (Fugenmörtel ZF), vápna s hydraulickými přísadami (Fugenmörtel TK) a jen pro velmi pevné cihly a pásky lze použít tvrdší malty na bázi románského cementu (Fugen und Ergänzungsmörtel RZ) nebo bílého portlandského cementu (Fugenmörtel).Postupovat můžete tradičním způsobem, tedy posílit soudržnost podkladu pomocí „špricu“ z naředěné malty nebo nanést na omítaná místa penetraci (adhezní můstek), s níž se samozřejmě pracuje snadněji. Pak následuje obvyklá kombinace jádrové a štukové omítky, případě pokladová vrstva a fasádní pastovitá omítka.

Čím zakrýt cihly : Ideální způsob je vyzděné zdivo zakrýt asfaltovým pásem s přesahem zhruba 10 cm na každou stranu. Následně je potřeba asfaltový pás dostatečně přitížit a zajistit proti sfouknutí. „K ochraně nasáknutí zdiva je ideálním řešením impregnovaná soklová cihla značky Porotherm.