Která smlouva byla podepsána 23 srpna 1939?
80 let Stalinova paktu s Hitlerem, který neměl získat čas na obranu, ale na útok. Komentář: Přesně před 80 lety, 23. srpna 1939, podepsal v moskevském Kremlu komunistický Sovětský svaz s nacistickým Německem smlouvu, které se podle ministrů zahraničí říká pakt Molotov–Ribbentrop.Ve smlouvě se obě strany zavázaly, že nepoužijí vojenskou sílu proti druhé straně a nespojí se s jejími nepřáteli. Smlouva znamenala zásadní obrat ve vztazích obou zemí a byla v podstatě dodržována až do 22. června 1941, kdy nacistické Německo napadlo Sovětský svaz (operace Barbarossa).Smlouva platila do roku 1941, kdy byla jednoznačně porušena vyhlášením německého plánu Barbarossa – útoku na Sovětský svaz. Smlouva obsahovala tajný dodatek, tj. rozdělení sfér zájmu ve východní Evropě a de facto deklarovala společný postup proti Polsku.

Jak se jmenovali ministři zahraničí SSSR a Německa kteří 23 srpna 1939 uzavřeli dohodu o neútočení : Molotov podepisuje německo-sovětskou smlouvu o neútočení. Za ním je vidět J. Ribbentrop (v černém) a ve světlém saku J. V. Stalin. O den později přiletěl do Moskvy německý ministr zahraničí Joachim von Ribbentrop, aby společně se svým sovětským protějškem V.

Kdo podepsal pakt Ribbentrop Molotov

Paralelní jednání s Anglií, Francií a Polskem Stalin sabotoval a 23. srpna 1939 podepsali ministři zahraničních věcí Německa a Sovětského svazu Joachim von Ribbentrop a Vjačeslav Molotov smlouvu o neútočení. Tajný dodatek smlouvy dělil prostor mezi Německem a SSSR na zóny vlivu bez ohledu na existující suverénní státy.

Co se stalo 24 května : 1941 – Druhá světová válka: proběhla bitva v Dánském průlivu, bitevní loď Bismarck potopila HMS Hood. 1966 – Ugandská armáda pod velením generála Idiho Amina provedla krvavý útok na palác bugandského krále. 1993 – Eritrea získala nezávislost na Etiopii.

23. srpna 1939 se sešli představitelé nacistického Německa a Sovětského svazu, aby podepsali smlouvu o neútočení. Podle jejích signatářů se jí také říká Pakt Ribbentrop–Molotov. Bylo to zcela nečekané sblížení dvou nepřátel na život a na smrt, Hitlera a Stalina.

Výsledkem byla Versailleská mírová smlouva podepsaná 28. června 1919, tedy přesně před 100 lety.

Co byla Versailleská smlouva

Versailleská mírová smlouva byla nejdůležitější ze šesti mírových smluv uzavřených roku 1919 jako výsledek šestiměsíčního jednání na Pařížské mírové konferenci, kterou byla oficiálně ukončena první světová válka mezi Státy Dohody a Centrálními mocnostmi.ledna 1934 v Berlíně. Jménem Německa smlouvu podepsal ministr zahraničních věcí Konstantin von Neurath a jménem Polska velvyslanec v Berlíně Józef Lipski. Smlouva byla uzavřena na 10 let a jejím základem byla deklarace Hitlera-Lipského z 15. listopadu 1933, předpokládájící odmítnutí síly v polsko-německých vztazích.Sovětská invaze do Polska byla vojenská operace zahájená Sovětským svazem 17. září 1939 bez formálního vyhlášení války. Šestnáct dní poté, co nacistické Německo zaútočilo na Polsko ze západu, provedl Sovětský svaz útok z východu. Invaze skončila 6.

Přesně 22. června 1941 zaútočilo hitlerovské Německo se svými vazaly na Sovětský svaz, letos je to tedy 80 let od této významné události druhé světové války.

Co se stalo 23 června : 1948 – Začala Berlínská blokáda. 1972 – Prezident Nixon zachycen na pásku, jak rozmlouvá o bránění ve vyšetřování vloupání do hotelového komplexu Watergate. 1989 – V USA mělo premiéru filmové zpracování Batmana. 1991 – V severní Americe vydala společnost Sega první hru s postavou ježka Sonic.

Kdo má svátek 24 květen : Do konce roku zbývá 221 dní. Svátek slaví Jana a Vanesa.

Kdo podepsal pakt Molotov

Dne 23. srpna 1939 německý ministr zahraničních věcí Joachim von Ribbentrop a sovětský lidový komisař pro zahraniční věci Vjačeslav Molotov podepsali v Moskvě pakt o neútočení. Mimo to si oba státy v tajném protokolu rozdělily sféry vlivu ve východní Evropě.

Smlouva byla podepsána 28. června 1919 v Zrcadlovém sále zámku ve Versailles blízko Paříže.Versailleská smlouva (francouzsky traité de Versailles) nazývaná též Versailleský mír (paix de Versailles) či Pařížský mír je mezinárodní smlouva podepsaná ve Versailles dne 3. září 1783, ve stejný den, kdy byla v Paříži podepsána jiná mírová smlouva – Pařížská smlouva.

Kdy byla podepsána Versailleská mírová smlouva : Smlouva byla podepsána 28. června 1919 v Zrcadlovém sále zámku ve Versailles blízko Paříže. Účinnosti nabyla 10. ledna 1920, čímž současně došlo ke vzniku Společnosti národů, jejíž zakládací listina tvořila součást smlouvy.