Kolik zápasů se hraje v Premier League?
Soutěž je složena z 20 klubů, které hrají dvakrát každý s každým, tedy celkem 38 zápasových kol.KONEC LIGY:

Sezóna 2023/24 bude zakončena posledními zápasy 19. května 2024.První tři týmy postupují přímo do Ligy mistrů, čtvrtý do 4. předkola. Pátý postupuje do Evropské ligy a poslední tři týmy sestupují do nižší soutěže. Nejúspěšnějšími týmy v Premier League co do počtu titulů jsou Manchester United (celkem 20 titulů), Liverpool (19 titulů) a Arsenal (13 vítězství).

Kolik fotbalovych lig je v Anglii : Jedná se o Championship (2. nejvyšší soutěž), League One (3. nejvyšší soutěž) a League Two (4. nejvyšší soutěž).

Kolik kol má FA Cup

FA Cup 2023/2024: herní systém a pavouk

Herní systém FA Cupu je velice jednoduchý, už od začátku se hraje systémem play-off, a to na jeden vítězný zápas. Dříve se v případě remízy hrála odveta, nyní toto pravidlo platí jen do čtvrtého kola. Od pátého kola rozhoduje o vítězi prodloužení a případně penalty.

Kolik je v Česku fotbalistů : Napomohla tomu i akce Můj první gól. Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka si pochvaluje náborové projekty FAČR, které pomáhají ke stále zvyšujícímu se číslu členské základny asociace. Aktuálně FAČR registruje přibližně 318 tisíc svých členů.

První hrací období probíhá ve druhé polovině kalendářního roku. Je nazýváno „podzimní část“, začíná ve druhé polovině července a končí na přelomu listopadu a prosince. Druhá část sezóny trvá od konce února do druhé poloviny května (s možností až třítýdenní variability).

Anglická liga je nejsledovanější fotbalovou ligou na celém světě. Premier League aktuálně hraje 20 týmů. Poslední tři sestupují do druhé ligy. Přečtěte si informace o ročníku 2023/24.

Oficiální webová stránka

Titul získal i v roce 2002, jeho největším úspěchem se ale bezpochyby stal ligový triumf v sezoně 2003/04, kdy vyhrál Arsenal bez jediného porážky. Tým přezdívaný jako The Invincibles neprohrál celkem ve 49 utkáních v řadě. V roce 2006 se gunners probojovali do finále Ligy mistrů, kde podlehli 1:2 Barceloně.11 skupin lig a divize (178 účastníků), 76 krajských soutěží (1108 účastníků) 233 okresních soutěží (2785 účastníků).

Dnes je vedená Primera División jako nejlepší fotbalová soutěž světa podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků a také žebříčku UEFA.

Kdy se hraje finále Anglického poháru : Finále anglického Ligového poháru je naplánováno na 25. února 2024.

Kde se vysila FA Cup : Nalaďte si naše kanály Nova Sport 1 a Nova Sport 2! Tyto kanály obsahují balíčky Velký a Sport.

Kolik stojí nejdražší fotbalista

RAHEEM STERLING (25) Když před pěti lety odešel z Liverpoolu do Manchesteru City, stal se nejdražším anglickým fotbalistou v historii. Transferová suma dělala 49 milionů liber, podle tehdejšího kurzu 1,88 miliardy korun.

Historicky prvním vítězem ankety Fotbalista roku se v roce 1965 stal Ján Popluhár. Nejčastějším vítězem je pak bývalý brankář Petr Čech, který posbíral devět triumfů. V letech 2019 a 2020 vyhrál záložník Tomáš Souček, roky 2021 a 2022 pak opanoval útočník Patrik Schick.První hrací období probíhá ve druhé polovině kalendářního roku. Je nazýváno „podzimní část“, začíná ve druhé polovině července a končí na přelomu listopadu a prosince. Druhá část sezóny trvá od konce února do druhé poloviny května (s možností až třítýdenní variability).

Jak dlouho se hraje fotbalový zápas : Utkání fotbalu se hraje na dva poločasy o 45 minutách. Mezi oběma poločasy je 15 minutová přestávka. Za dobu zameškanou střídáním hráčů, zdržováním hry apod. může rozhodčí každý poločas prodloužit.