Kolik vody na noky?
Uvedeme do varu vodu se špetkou soli. Dvěma lžičkami (pokaždé je ponoříme do horké vody) tvarujeme z těsta malé noky, vkládáme je vroucí vody a 5 minut vaříme. Hotové vyplavou na hladinu. Uvařené noky vyjmeme děrovanou naběračkou, vložíme je do nahřáté mísy a polijeme rozpuštěným, mírně zrůžovělým máslem.Postup přípravy

  1. Vodu s mlékem vlijeme do velké mísy a přidáme do ní vejce a sůl. Prošleháme a přimícháváme polohrubou mouku.
  2. Zavařujeme přes haluškovač do většího množství osolené vody, pomocí lžíce. Pasírujeme do vařící vody.
  3. V nádobě do nich vložíme kousek másla.
  4. Promícháme a podáváme.

Do mísy vsypeme polohrubou mouku, osolíme, přidáme vejce, zředíme mlékem (postupně přidáváme) a vymícháme. Těsto musí být řidší než na buchty.

Jak připravit noky na pánvi : Gnocchi uvaříme podle návodu, ale vaříme jen cca 1 minutu. Přecedíme, necháme okapat, restujeme na pánvi na oleji dozlatova. Podle potřeby osolíme (můžeme přidat i osmažený pórek nebo cibulku) a ochutíme sojovou omáčkou. Odsajeme kuchyňskou utěrkou tuk.

Kolik vody na gnocchi

Postup přípravy

1) V hrnci dáme vařit vodu na gnocchi (asi 1-1,5 litru vody), když se voda vaří, vysypeme do ní pytlík Gnocchi a odkryté (= bez pokličky) vaříme cca 3 minuty, než vyplavou, pak je scedíme.

Jak poznat že jsou noky hotove : Noky doporučujeme připravovat tak, že je uvaříte ve vroucí osolené vodě. Až vyplavou na hladinu, jsou noky hotové. V žádném případě nevařte 5 min a déle. Stačí 2 – 4 min.

Základní poměr je asi 300 g mouky a 3 vejce na 1 kg brambor. Mouku vždy zapracovávejte postupně a její množství upravte podle aktuální konzistence těsta. Čím méně mouky, tím více se noky rozvaří, čím více mouky, tím tvrdší budou. S bramborovým těstem pracujte rychle a příliš ho nehněťte, zbytečně vám zřídne.

Skvěle se k nim hodí smetanové a sýrové omáčky, stejně tak omáčka rajčatová. Tradiční lahodná úprava se nazývá ala sorrentina – voňavá rajčata, mozzarella a čerstvá bazalka. Italové je nejčastěji konzumují s pestem nebo máslem a bylinkami. Oblíbená úprava je také zapečení v troubě se zeleninou a parmazánem.

Jak udělat Nokerle

Postup přípravy

Do misy dáme múku, množstvo podľa potreby, soľ, vajíčko a dolejeme studenou vodou tak, aby sme dostali polotuhé cesto. Necháme chvíľu odstáť. Do vriacej osolenej vody zavárame noky cez strúhadlo s veľkými slzičkami, ako na halušky. Keď vyplávu na povrch, scedíme.Gnocchi uvařte podle návodu na obalu, sceďte a nechte okapat. Zapékací mísu (pekáček) vymažte máslem, vsypte do ní gnocchi, rovnoměrně posypte ricottou, mozzarellou, sýrem s modrou plísní a parmazánem. Zapékejte cca 20 minut, aby se sýry roztavily a povrch zezlátl.Potřebujete jen horkovzdušnou fritézu. Gnocchi okořeňte, posypte sýrem a po 10 minutách smažení horkým vzduchem máte hotovou křupavou svačinku. Třešničkou na dortu je dip. Naším favoritem je obyčejná zakysaná smetana, ale rozhodně doporučujeme i paprikový dip.

Na jednu porci (přibližně 200 g): 1 litr vody přiveďte k varu, přidejte trochu soli a 1 polévkovou lžíci oleje. Vařte gnocchi asi 4 minuty dokud nevyplavou na povrch. Osušte je a podávejte s oblíbenou omáčkou.

Jak se správně vyslovuje gnocchi : Snad nejproblematičtějším slovem je pro Čechy slovo gnocchi. Můžeme slyšet gnoči, noči a někdo radši použije slovo noky. Jediná správná výslovnost je ale ňoky! Často se chybuje také u slov tagliatelle nebo třeba aglio olio.

Jak zmrazit noky : Noky vařte ve vroucí osolené vodě a jakmile vyplavou, děrovanou naběračkou je vyndávejte. Vaří se sotva minutu. Pokud je chcete vařit až později, odložte je do mrazáku. Vyplatí se nechat je zmrznout v jedné vrstvě například na pečícím papíru a až zmrznou můžete je i seskupit do jednoho sáčku.

Jak dlouho varit Krupicove noky

Zhruba za minutu nebo za dvě od vhození noků do vody je jemně lžící uvolněte ode dna hrnce. Při mírném varu je vařte 30 minut. Noky během této doby nabydou zhruba na dvojnásobek.

Do těsta můžete nastrouhat citronovou kůru, dodá mu svěžest. Tip: Noky se krásně párují s ragú, s krémovými smetanovými a sýrovými omáčkami, ale také s klasickou rajčatovou pomodoro nebo jen tak s máslem, parmezánem a čerstvými lanýži.Doporučují se také pozdní či starší brambory, protože obsahují méně vody. 2. Brambory na noky se obvykle vaří ve slupce, ta by však neměla popraskat. Čím víc vody pronikne do hlízy, tím vyšší je riziko, že si příliš mokré těsto vyžádá mouku navíc – a noky jsou pak tuhé.

Jak Zapect noky : Cibulku nakrájejte na malé kousky, vložte do pánve a restujte na olivovém oleji dosklovata, stačí na mírném plameni. Papriku nakrájejte na kostičky a přidejte k cibulce, zároveň přilijte také celou plechovku krájených rajčat. Přisypejte noky, vše spolu provařte cca 5 minut a stáhněte z ohně.