Kolik stojí registrace nového vozu?
Registrace vozidla – cena

Správní poplatek za registraci vozidla je 800 Kč. Dalších zhruba 400 Kč zaplatíte za evidenční kontrolu. Vydání registrační značky pak stojí 500 Kč a doručena vám bude do 15 dní od podání žádosti o přihlášení vozidla.Přihlášení nového vozidla

  1. Doklad totožnosti.
  2. Doklad o nabytí vozidla – kupní smlouva, leasingová smlouva, faktura.
  3. Zelenou kartu – vůz musí mít sjednané povinné ručení
  4. Velký technický průkaz – pokud již byl k vozidlu vystaven.
  5. C.O.C.
  6. U podnikatelů – živnostenský list, koncesní listina nebo notářsky ověření výpis z OR.

Co vás čeká ihned po nákupu auta Nový automobil není registrovaný, proto je potřeba nové auto přihlásit na registru vozidel. auto můžete registrovat na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností. Před samotnou registrací vozidla myslela na zákonné pojištění, bez pojistky vám vozidlo nezaregistrují.

Kolik stojí zapis provozovatele vozidla : Kolik budete platit

Poplatek za zápis změny vlastníka nebo provozovatele čtyřkolového motorového vozidla je 800 Kč.

Kolik stojí registrační značky

Kolik budete platit

Poplatek za vydání nové tabulky registrační značky s registrační značkou již tomuto silničnímu vozidlu přidělenou činí 600 Kč.

Kolik se plati za SPZ : Výměna SPZ cena stojí 200 Kč za každou tabulku a správní poplatek 50 Kč. Pokud měníte SPZ na vozidle, zaplatíte 450 Kč, u motorek a mopedů pouze 250 Kč. Výměna SPZ na vozidle a přívěsu na kola stojí 650 Kč. Tip!

Úřad totiž údaje z SPZ zablokuje, aby registrační značka nemohla být zneužita. Novou poznávací značku dostanete na počkání, a to za správní poplatek 450 Kč. Pokud jste si zažádali o novou SPZ pro motocykl, zaplatíte pouze 200 Kč.

Kdo platí přepis auta Kdo zaplatí přepis je na domluvě kupujcího a prodávajícího. Praxe je většinou taková, že přepis auta platí kupující. Pokud se chcete dozvědět o problematice přepisu auta no nového majitele, přejděte na náš příspěvek.

Jak zapsat nové auto

Jako žadatel můžete svou žádost podat kdykoliv prostřednictvím Portálu dopravy, a následně kdykoliv dokončit registraci vozidla na zvoleném obecním úřadu obce s rozšířenou působností. Žádost se na úřadu vyřizuje po předložení všech zákonem vyjmenovaných dokladů a zaplacení správního poplatku.Když policie neodhalí řidiče, který spáchá přestupek, pokutu musí zaplatit majitel nebo provozovatel auta. Tahle povinnost u nás platí už několik let. Ústavní soud (ÚS) posuzoval, jestli není protiústavní. Nakonec rozhodl, že zákon o silničním provozu se měnit nebude.Co je nutné doložit

  1. Společnou písemnou žádost o zápis změny vlastníka a provozovatele vozidla.
  2. Technický průkaz vozidla.
  3. Osvědčení o registraci vozidla.
  4. U vozidla musela být provedena evidenční kontrola, která není starší než 1 rok před podáním žádosti.
  5. Zelenou kartu zákonného pojištění.
  6. Doklad totožnosti.


Jak dlouho trvá vyřízení nové registrační značky (SPZ)

Vyřízení nové registrační značky závisí na konkrétním úřadu, ale obvykle se vydá na počkání. Vyřízení nové registrační značky závisí na konkrétním úřadu, ale obvykle se vydá na počkání.

Kolik stojí zápis do TP : Zpravidla se platí správní poplatek za změnu TP a to 50 korun. Znění zápisu do technického průkazu se často liší úřad od úřadu, někde zapíší dokonce i konkrétní typ kol, jinde uvedou pouze na údaje o velikosti disku.

Jak přepsat vozidlo na nového majitele : Na úřadě vyplníte formulář pro přihlášení vozidla na nového majitele. Přiložíte originál technického průkazu vozidla a odevzdáte registrační značku, ke které přiložíte osvědčení o registraci vozidla. Dále doložíte doklady nového vlastníka (ověřenou plnou moc, pokud je s vámi osobně jeho občanský průkaz).

Kdy se platí eko poplatek

Ekologická daň se platí při prvním převodu auta na nového majitele. Pokud jste tedy prvním dalším majitelem vozu po tom původním a vůz spadá do kategorie emisní normy EURO 0, 1 nebo 2, padne břemeno ekologické daně na vás. V případě dovozu auta ze zahraničí platíte ekologickou daň při první registraci vozu v ČR.

Dokumenty nutné k registraci

  1. Doklad totožnosti.
  2. Zelená karta, která se vztahuje k povinnému ručení
  3. Kupní smlouva od prodejce.
  4. Německý technický průkaz.
  5. Osvědčení o registraci vozu vydaný jiným členským státem EU (Německem)
  6. Technický protokol a jeho příloha (pokud u vozu bylo nutné schválit technickou způsobilost)

Provozovatelem vozidla je osoba, která nemusí vozidlo vlastnit, ale se souhlasem vlastníka je fakticky užívá a provozuje, například hradí náklady provozu atd. Pokud je provozovatel jinou osobou než vlastník, pak se tento odlišný provozovatel zapisuje do registru vozidel.

Kdo může být vlastník vozidla : Podstatnou informací hned ze začátku je, že auto může vlastnit kdokoli, a to bez ohledu na věk, rodinný stav, způsobilost k právním úkonům nebo vlastnictví řidičského oprávnění. Pro vlastnictví vozidla je důležitá pouze právní subjektivita člověka, která vzniká narozením, resp.