Cena za štěně bígla se pohybuje zhruba kolem 10 až 20 tisíci korunami.Vesměs je však bígl opravdu aktivní, navíc inteligentní pes, který se dožívá 12 – 15 let.Bígla je potřeba dostatečně zabavit a poskytnout mu dostatek pohybové aktivity. Vyžaduje dostatečně dlouhé procházky. Co se péče o zevnějšek týče, je bígl je poměrně nenáročný. Jeho srst nevyžaduje speciální péči srovnatelnou s některými dlouhosrstými plemeny.
Kolik má vážit bígl :
Bígl | |
---|---|
Hmotnost | cca 10–20 kg |
Výška † | 33–40 cm |
Barva | Jakákoliv barva uznaná pro honiče s výjimkou játrově hnědé. Konec ocasu bílý. |
Klasifikace a standard |
Jak vypadá pes bígl
Jak vypadá bígl Je středně velký, s podsaditou a silnou postavou. Dospělí jedinci váží 13–18 kg a měří 33–41 cm. Pes bígl má velmi krátkou, hustou a přiléhavou srst, která může být tříbarevná (bílo-černo-červená), dvoubarevná (bílo-černá, bílo-červená), strakatá (mottle) nebo zajícová (hare pied).
Kdy je bígl dospělý : Střední plemena, jejichž váha se pohybuje do 25 kg, do jednoho roku. Velká plemena do 45 kg dosahují plné dospělosti kolem 15 měsíce. Maxi plemena, tedy psi s váhou nad 45 kg, dospívají až ve dvou letech.
Absolutním psím rekordmanem se zápisem k Guinessově knize rekordů je jednoznačně australský honácký pes Bluey. Dožil se 29 let a pěti měsíců, utracen byl v listopadu 1939. Přičemž až do svých 20 let pracoval na farmě jako správný australák.
Vhodné plemeno pro chov v bytě
- bišonek.
- pekingský palácový psík.
- francouzský buldoček.
- maltézáček.
- japan chin.
- kavalír king charles španěl.
- pudl střední
Čím krmit bígla
Během prvních měsíců života by mělo být štěně krmeno třikrát až čtyřikrát denně. Po přezubování stačí krmit dvakrát denně. Podávejte jen tolik krmiva, kolik štěně sní. Zbytky krmiva by se měly vždy po každém jídle uklidit a miska vyčistit, protože štěňata bígla jsou citlivá na případné bakterie.Průměrná váha dospělého psa je cca 34-45 kg dle výšky, která je od 63 do 70 cm.Přestože je psí sáňkování možným příznakem problémů s análními žlázkami, může mít toto chování i další příčiny, například parazity nebo problémy se zažíváním. Anebo psa prostě jen svědí zadek. Pes s impaktovanými análními žlázkami obvykle sáňkuje více než jednou nebo dvakrát a obvykle si zadek olizuje.
Záleží na velikosti i rase. Malá plemena jsou považována za stará okolo desátého roku. Středně velká plemena, jako je zlatý retrívr, se stávají seniory ve věku 8-10 let a velká plemena ve věku 6 let. Je proto důležité si všímat prvních známek stárnutí a následně tomu přizpůsobit péči o pejska.
Co znamená kdyz pes hodně prdí : I častá plynatost může ohrozit zdraví psa
Nejvíce zapáchající „prdy“ bývají ty ze špatné potravy. A pokud ta obsahuje obiloviny, některé druhy zeleniny a především mnoho aminokyselin s obsahem síry, máte problém. Obzvlášť nebezpečné může být z dlouhodobého hlediska přemnožení a výskyt Enterococcus Faecalis ve střevech.
V kolika stupnich muze spát pes : Všeobecně se doporučuje klesne-li teplota pod -6 až -8°C. Ale i zde je to velmi individuální. Znám psy, kteří i v těch největších mrazech spí zachumlaní do klubíčka venku ve sněhu, přestože mají luxusní zateplenou boudu.
Který pes vydrží sám doma
Samotáři. Některá plemena, například baset, francouzský buldoček nebo čau-čau, jsou známá tím, že samotu zvládají lépe než jiná. Tato plemena, s oblibou označovaná jako "osamělí bojovníci", jsou podobná introvertům psího světa.
Spí mezi vámi – pokud se chce pes vměstnat mezi vás a partnera, jde o znak žárlivosti. Pod peřinou – pes, který spí pod peřinou, miluje vaši vůni a teplo. Okraj postele – na okraji postele spí psi, kteří chtějí mít kontrolu nad okolím. Chtějí vás chránit a být vám nablízku.Předpokládá se, že se zdravý pes vyprázdní jednou denně. Pokud se tedy váš mazlíček nevyprázdní jednou za den, neměli byste mu trhat chlupy z hlavy, ale řídit se radami, které s vámi sdílíme v tomto článku. Současně, pokud se stolice neobjeví déle než dva dny, je čas zasáhnout a navštívit veterináře.
Kdy krmit psa ráno nebo večer : Krmení jednou denně se proto nedoporučuje zvláště u plemen náchylných k přetočení žaludku, která potřebují mít svalstvo trávicí soustavy dobře tonizované. Většina majitelů proto rozděluje denní krmnou dávku na ranní a večerní porci (vyšší frekvenci vyžadují jen štěňata a březí a kojící feny).