Kolik stojí očkování u králíka?
Očkovat se mohou zdraví králíci od 7 týdnů věku. Cena očkování je 259 Kč. Vakcína existuje jen v balení 20 dávek, které se musí spotřebovat v den naředění.Cena se odvíjí od města i velikosti veterinární kliniky. Většinou se pohybuje od 500 Kč. Běžná cena za komplexní vyšetření bývá přibližně 1 000 Kč.Ceny očkování se liší v závislosti na typu přípravku. Za první vakcínu štěněte by mělo být zaplaceno asi 300 Kč. Očkování proti vzteklině stojí asi 200 Kč a vícesložkové vakcíny stojí až 500 Kč. Jednou z nejdražších vakcín je vakcína proti leptospiróze – stojí asi 600 Kč.

Kolik stojí Sono u veterináře : Cenově se to pohybuje USG kolem 500 Kč, kontrastní RTG podle počtu snímků asi 1500 Kč, gastroskopie u takto velkého psa počítejte 4000-5000 Kč. Ceny jsou jen hrubě orientační, každé pracoviště má svůj ceník.

Jak často očkovat králíka

Za nepříznivé nákazové situace je možno vakcinovat králíky v 6 týdnech stáří s revakcinací v 10-ti týdnech a pak každých 6 měsíců. Plná chráněnost po vakcinaci se u myxomatózy vyvine za 9 dní a přetrvává po dobu 6 měsíců, u moru se imunita vyvine za 10 dnů a přetrvává po dobu 1 roku.

Kolik stojí vakcinace : Ceník vakcín za 1 dávku včetně aplikace (platný v den aplikace k dnešnímu dni)

Onemocnění Vakcína Cena / 1 dávku
Tetanus, záškrt, dávivý kašel Boostrix a Adacel ´ Adacel polio 1300 Kč s polio 1400 Kč
Tetanus Vacteta 500 Kč
Chřipka Vaxigrip Tetra 600 Kč
Pásový opar Shingrix 5650 Kč

NEJČASTĚJŠÍ ÚKONY A VYŠETŘENÍ

Kastrace kocoura 2000 Kč
Multiextrakce 5 000 – 10 000 Kč
Očkování psů 700 – 1000 Kč
Očkování kočky 750 – 1050 Kč
Očkování králíka 800 Kč


Váš veterinář vám naplánuje všechna důležitá očkování a poučí vás o správné výživě psa. U psů do sedmi let doporučujeme navštěvovat veterináře jednou nebo dvakrát ročně. Pokud je vašemu psovi víc než 7 let, doporučuje se navštěvovat veterináře pro preventivní prohlídku dvakrát ročně.

Kdy má štěně dokončené očkování

Kdy psa očkovat

týdnem, pokračuje v intervalu tří týdnů a mělo by být dokončeno mezi 14. a 16. týdnem života. Většinu vakcinací je pak nutno pravidelně opakovat.Očkování

Infekční onemocnění Dospělí Max. výše příspěvku
Plané neštovice od 18 let 1 000 Kč
Černý kašel (tetanus, záškrt) 500 Kč
Cestovní očkování (žlutá zimnice, japonská encefalitida, břišní tyfus, vzteklina, cholera, malárie, horečka dengue) 1 000 Kč
HPV 1 500 Kč

Dospělý Pes ve věku od jednoho do šesti let obvykle potřebuje jednu prohlídku za rok. Pokud je pes zdravý a nemá žádné další zdravotní problémy, není nutné ho stresovat návštěvou veterináře víckrát za rok. Správný veterinář vždy jednou za rok provede nutná vyšetření, aby zjistil, jak na tom váš pes zdravotně je.

mimořádně závažné reakce se zhoršením celkového stavu po předchozím očkování danou vakcínou; anafylaktická (těžká alergická) reakce na kteroukoli složku vakcíny; akutní onemocnění; léčba tlumící funkci imunitního systému nebo těžká porucha imunity jsou kontraindikací pro podání živé vakcíny.

Kdy očkovat králíky proti myxomatóze : Jedinou ochranou je opět preventivní očkování. U nás používáme kombinovanou vakcínu Pestorin Mormyx proti moru a zároveň myxomatóze. První očkování se provádí od 10. týdnu věku králíka, další revakcinace se pak provádí co 6 měsíců.

Jaké jsou povinné očkování : Mezi povinná očkování patří:

  • Hexavakcína.
  • Kombinovaná vakcína proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím.
  • Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli.
  • Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli a dětské obrně
  • Vakcína proti tuberkulóze (u rizikových dětí s indikací)

Jaké očkování hradí pojišťovna

Očkování

Infekční onemocnění Dospělí Max. výše příspěvku
Plané neštovice od 18 let 1 000 Kč
Černý kašel (tetanus, záškrt) 500 Kč
Cestovní očkování (žlutá zimnice, japonská encefalitida, břišní tyfus, vzteklina, cholera, malárie, horečka dengue) 1 000 Kč
HPV 1 500 Kč


První očkování se provádí od 10. týdnu věku králíka, další revakcinace se pak provádí co 6 měsíců. Za nepříznivé nákazové situace je možno vakcinovat králíky v 6 týdnech stáří s revakcinací v 10-ti týdnech a pak každých 6 měsíců.Králík s ucpaným traktem nepřijímá potravu, je apatický a není schopen pohybu. Bolest se u něj projevuje také skřípáním zubů a nahrbeným postojem. Zpozorujete-li jakýkoliv z popsaných příznaků, ihned se vydejte k veterináři.

Kdy jít s kočkou na veterinu : V ideálním případě by koťata neměla opustit domov před desátým týdnem života. K první návštěvě veterináře by mělo dojít, až bude kotě schopné překonat stres z cestování a oddělení od sourozenců. Většinou se první prohlídka dá zkombinavat i s očkováním v 9. nebo 12 týdnu.