Nejdříve se vyndaly orgány včetně mozku, které byly uloženy do speciálních nádob zvaných kanopy. Tělo bylo omyto, upraveno, a uloženo do soli, kde se zakonzervovalo tak, že zbyly pouze kosti a kůže. Následně se zesnulý zabalil do plátna a byl uložen do rakve bez přístupu vzduchu. Významné osoby měly honosné sarkofágy.Balzamování je umělé konzervování lidských nebo zvířecích mrtvol napuštěním antiseptickými látkami (tzn. protihnilobnými látkami). Je to stav, kdy na těle zemřelého nejsou patrné rozkladné reakce.Balzamování začínalo krátce poté, co osoba zemřela, aby se předešlo rozkladu. Běžná mumifikace trvala kolem 70 dní, podle potřeby však mohla trvat i déle.
Jak se dělá mumifikace : K mumifikaci dochází v suchém, teplém a větraném prostředí jako jsou například katakomby kostelů a klášterů, v podkroví a na půdách – toto je mumifikace přirozenou cestou. Nejdříve dochází k vysušení kůže, pak i vnitřních orgánů. Tělo postupně ztrácí tělesné tekutiny a soli a tím se snižuje hmotnost těla.
Jak dlouho trvá mumifikace
Balzamování začínalo krátce poté, co osoba zemřela, aby se předešlo rozkladu. Běžná mumifikace trvala kolem 70 dní, podle potřeby však mohla trvat i déle.
Kdo prováděl mumifikace : Místní obyvatelé tehdy věřili, že smrt člověka neznamená konec jeho života. Proto se snažili uchovat jeho tělo i nadále. K tomu jim sloužila právě mumifikace. Tento proces posmrtné úpravy těla je starý více než pět tisíc let.
Mumifikace představuje typickou úpravu mrtvého těla ve starověkém Egyptě. Místní obyvatelé tehdy věřili, že smrt člověka neznamená konec jeho života. Proto se snažili uchovat jeho tělo i nadále.
Mumifikace byla objevena a zdokonalena ve starověkém Egyptě a měla chránit tělo pro posmrtný život. Obvykle byly před mumifikací odstraněny všechny vnitřní orgány kromě srdce, ale v tomto případě bylo srdce vyjmuto a naopak ponechány byly plíce. Tělo se pak zasypalo solí a nechalo se asi 40 dní sušit.